Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Malostranský happening
5-3-2015

Malostranský happening

Josefa, tedy přesněji: Malostranskou ZŠ a Malostranské gymnázium v Josefské ulici, ovládli ve čtvrtek kumštýři z řad žáků druhého stupně základky a studentů prim až septim gymnázia. Zdejší mladí lidé totiž ve vlastní režii zorganizovali tradiční happening, jehož součástí byly scénky a krátká divadelní představení, v nichž se mělo objevit téma minulosti školy.

A děti to vzaly opravdu zgruntu: přes Oldřicha s Boženou, trpký osud Jana Husa, pravdu o husitských válkách až po 20 odstínů MALGYMU či IKEU. Až do pozdního odpoledne se střídala představení s horečnatými diskusemi na chodbách, ve třídách a bůhví kde ještě; zástupy studentů a pedagogů se přesouvaly z jednoho „kusu“ na druhý a pak zase dál.

„Každá třída si připravila svůj program, který během dvou měsíců pilovala, a z učitelů se zase pro dnešní den stali porotci, kteří mají za úkol všechno vidět a spravedlivě ohodnotit,“ vysvětlil ředitel Malostranského gymnázia a ZŠ Tomáš Ledvinka s tím, že v pátek budou slavnostně vyhlášeny výsledky a předány ceny. Součástí hlavní ceny bude mimo jiné například celotýdenní osvobození od fronty na oběd, což si vítězná třída určitě náležitě užije.

Happening má v Josefské dlouho tradici. „Původně ho tvořily výtvarné vernisáže, ke kterým se až později přidalo divadlo, které ale díky své živosti nakonec převládlo. Výtvarná díla ale zase zdobí celou budovu školy,“ popsal Tomáš Ledvinka.

Happening je samozřejmě velkou zábavou i oživením, ale i on je součástí studentských studijních projektů, byť v tomto případě ryze uměleckého charakteru. Každoročně se ho účastní všechny třídy s výjimkou oktáv. „Tito studenti už mají v těchto týdnech přeci jen jiné starosti, protože se připravují na maturity,“ doplnil ředitel obou škol.

„Malostranská základní škola je naší chloubou. Vedle velmi kvalitní výuky se vyznačuje i osobitostí a bohatým vnitřním životem, které děti nesmírně obohacují,“ prohlásila radní Prahy 1 pro oblast školství a občanské společnosti Eva Špačková.

Více informací: www.malostranskazs.cz  Odkaz na externí stránky  a www.malgym.cz  Odkaz na externí stránky
Malostranský happening

Malostranský happening

FOTO (C) http://www.petrnasic.eu/

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45