Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Mateřské školy se otevřely novým dětem
4-3-2015

Mateřské školy se otevřely novým dětem

Více než 220 nových dětí by měly přijmout během probíhajících zápisů mateřské školy Městské části Praha 1. Zájem rodičů z Prahy 1 i odjinud je tradičně velký. Jak zápis probíhá, se byla osobně přesvědčit radní první městské části pro oblast školství a občanské společnosti Eva Špačková, která ve středu navštívila mateřské školy na Národní třídě, v Pštrossově, Hellichově a Letenské ulici.

Zájem o naše mateřské školy převyšuje jejich kapacitu a stejně jako v případě základních škol se na tom kromě jiného podepisují i někteří rodiče, kteří své děti hlásí „pro jistotu“ do více mateřinek najednou. „Na děti z Prahy 1 se ale dostane,“ potvrdily oslovené paní ředitelky, které v první řadě při zápisu zohledňují bydliště a předškolní věk. Doplňujícími kritérii jsou pak sourozenci ve stejné školce a zájem rodičů o celodenní docházku.

Všechny mateřské školy zřizované Městskou částí Praha 1 nabízejí vysokou odbornost, řadu zpestření ve formě výuky angličtiny, kroužků a různých výchovně-vzdělávacích projektů i zábavných akcí. „Samozřejmostí je velmi kvalitní zázemí,“ ubezpečila radní Eva Špačková, která například v MŠ Národní, jež má kromě Platýzu další budovu na adrese Řásnovka 2, oznámila radostnou novinku. „Revitalizace čeká zahradu v Řásnovce a také hřiště V Jirchářích, které bude nově sloužit právě dětem z MŠ Národní,“ vysvětlila paní radní. Děti z Národní dosud využívají hřiště ve Františkánské zahradě, větší pak také navštěvují areál v Masné ulici.

Stejně jako na Národní třídě i v Pštrossově ulici vítaly děti a jejich rodiče krásně vyzdobené prostory. A obdobně jako v těchto mateřinkách i v těch dalších poslechli nově příchozí výzvu na našich webových stránkách a kromě předepsaných dokladů si k zápisu přinesli rovněž dobrou náladu.

Také v Mateřské škole Hellichova platilo, že krásné prostředí vyvolává mezi rodiči velký zájem, a tak byla nádherná budova u úpatí Petřína doslova nabitá. To samé se dá říci i o MŠ Letenská, jež od letoška získala nového souseda – Anglo-americkou univerzitu, která bude zajišťovat nadstandardní výuku angličtiny našich nejmenších.

Obě školky (a samozřejmě nejen ony) mají krásná hřiště i výhledy na Pražský hrad. Ta v Letenské ulici navíc dostala nový, vylepšený pohled až z podkroví, kde radnice vybudovala novou multifunkční hernu, umožňující řadu pohybových aktivit a alternativních forem předškolního vzdělávání. Eva Špačková se v doprovodu paní ředitelky Jitky Matlasové velmi ráda do podkroví vydala.

Závěrem se určitě sluší poděkovat všem pracovnicím, které organizačně zabezpečily zápisy do mateřských škol a které se hlavně celoročně starají o to, že se dětem v našich mateřských školách tak líbí.

Více informací o mateřských školách zřizovaných Městskou částí Praha 1 naleznete na www.praha1.cz  v sekci Školství.
Mateřské školy se otevřely novým dětem

Mateřské školy se otevřely novým dětem

FOTO (C) WWW.PETRNASIC.EU

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45