Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Starosta přijal vnučku generála Pattona
19-2-2015

Starosta přijal vnučku generála Pattona

Helen Patton, vnučka legendárního amerického generála, která navštívila Českou republiku, zavítala i na naši radnici, kde ji přijal starosta Oldřich Lomecký. George Smith Patton velel za druhé světové války 3. americké armádě, která osvobodila jihozápadní a západní Čechy, zejména pak města Cheb, Plzeň a Rokycany. V dalším postupu jí bohužel zabránila dohoda se Stalinem.

„Bylo mi velkým potěšením setkat se s vnučkou člověka, který měl obrovskou zásluhu na osvobození Evropy a jehož předkové byli veliteli už v občanské válce Severu proti Jihu,“ řekl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Helen Patton žije v sousedním Německu a do České republiky zavítala na krátkou návštěvu, během které se jí dostalo přijetí kardinálem Dominikem Dukou i náčelníkem generálního štábu Petrem Pavlem. Během návštěvy se zapojila do přípravy programu, který se chystá k 70. výročí konce 2. světové války.

Kardinál Dominik Duka pozval paní Patton na velkou bohoslužbu za padlé vojáky v chrámu svatého Víta, kterou bude celebrovat v rámci oslav výročí konce války v Evropě.

Generál Patton zemřel 21. prosince 1945 v německém Heidelbergu. Podle svého přání je pohřben na vojenském hřbitově v Hamme v Lucembursku, kde odpočívá vedle vojáků své 3. armády.

Více informací o legendárním vojákovi naleznete například >>> ZDE <<<  Odkaz na externí stránky


Starosta přijal vnučku generála Pattona

Starosta přijal vnučku generála Pattona

FOTO (C) WWW.PETRNASIC.EU

1
2
3
4
5
6
7
8