Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Muzeum Karlova mostu nabízí dětský pohled na Vltavu
18-2-2015

Muzeum Karlova mostu nabízí dětský pohled na Vltavu

Až do 30. dubna můžete v Muzeu Karlova mostu zdarma zhlédnout výstavu fotografií s názvem Vyplouváme společně. Autory jsou děti z kroužku Michaely Antůškové. Tématem jejich snímků jsou Vltava a život kolem ní a výsledky jejich pozorování stojí opravdu za to. Zajděte do muzea a přesvědčte se sami.

„Vltava, Karlův most a v místech muzea bývalý Juditin most – to jsou základní pilíře genia loci naší městské části a pohled dětských očí na ně je velmi zajímavý a nevšední,“ řekl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký a dodal: „Návštěvu výstavy doporučuji starousedlíkům, kteří mají břehy naší řeky prošlapané, i návštěvníkům naší městské části, kteří hledají nová místa a pohledy na ně.“

Na slavnostní vernisáži ho doprovázela i radní pro školství a občanskou společnost Eva Špačková. „Moc děti chválím a paní Antůškové děkuji za její skvělou práci. Děti všem ukazují, jak krásně a smysluplně lze trávit volný čas, a já jim přeji, aby se jim v životě dařilo a aby své schopnosti mohly využít i v dalším studiu,“ prohlásila paní radní.

Expozici tvoří práce třiatřiceti mladých fotografů od osmi do patnácti let. Všechny fotografie jsou kompletně autorské: děti si jejich výrobu zprodukovaly od začátku až do finále. „Letos jsem se rozhodla, že si děti u této výstavy vyzkouší celý proces v rámci možností samy, takže si své fotografie musely oříznout, vyleštit sklo, snímek vložit do rámečku i opatřit jménem,“ popsala Michaela Antůšková.

Každá fotografie odráží jedinečný rukopis i pohled na svět jednotlivých autorů, téma je ale společné – řeka a svět kolem ní. Fotografie vznikly i díky podpoře Pražských Benátek, díky kterým děti mohly za svými fotografiemi vyplouvat na řeku a dívat se na ni i její okolí z jiné perspektivy.

Výstava je volně přístupná do konce dubna denně od 10 do 18 hodin, vyjma pondělí, kdy není přístupná mezi 16. a 18. hod., a středy, kdy je uzavřena od 10 do 11,30 hod.

Další informace: www.prazskebenatky.cz  Odkaz na externí stránky a www.antuskova.cz/fotokrouzek  Odkaz na externí stránky
Muzeum Karlova mostu nabízí dětský pohled na Vltavu

Muzeum Karlova mostu nabízí dětský pohled na Vltavu

Muzeum Karlova mostu nabízí dětský pohled na Vltavu

Muzeum Karlova mostu nabízí dětský pohled na Vltavu

FOTO (C) http://www.petrnasic.eu/

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35