Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Paní Marie Husníková oslavila krásné 102. narozeniny
12-2-2015

Paní Marie Husníková oslavila krásné 102. narozeniny

Optimismus a dobrá nálada zdobí po celý život paní Marii Husníkovou z Prahy 1. A nutno dodat – po celý krásný a dlouhý život. Paní Husníková se totiž narodila už v roce 1913. „Ani nevím, jak to tak rychle uteklo,“ přiznává, když se ohlíží – s úsměvem – za svým životem.

Paní Marie Husníková se narodila do rodiny advokáta a byla druhou nejstarší ze šesti dětí. Tatínek zemřel, když bylo paní Husníkové dvacet let, profese advokáta jí ale byla souzená: do jejího života vstoupil muž, s nímž prožila šťastné manželství a který zároveň převzal tatínkovu advokátní praxi. Štěstí a radost jí daly rovněž dvě dcery a posléze i vnoučata a pravnoučata.

Paní Marie Husníková, která nás ve svém bytě přivítala v elegantních šatech a kloboučku, pracovala do svých šedesáti osmi let jako zdravotní sestra. Vždy byla usměvavá a společenská – a to jí zůstalo dodnes. Však má také kromě knížek velmi ráda návštěvy. „Mám velkou radost, když za mnou někdo přijde a já se dozvím, co se nového děje,“ říká oslavenkyně, která nebere žádné léky a velmi ráda si pochutná na dobré svíčkové i sektu. Těmi jí návštěva určitě potěší a my ostatní je zase můžeme vyzkoušet jako takový recept paní Husníkové na dlouhověkost.

„Velmi rád jsem přišel pogratulovat paní Husníkové k jejím úctyhodným narozeninám a musím říci, že její vitalitou, optimismem a zájmem o okolí se člověk po pár minutách s ní doslova ´nakazí´,“ popsal starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který tuto dámu u ní doma navštívil. Nezapomněl také zdůraznit, že občané starší sta let jsou pýchou první městské části i důkazem, že život u nás dlouhému věku přeje.
Paní Marie Husníková oslavila krásné 102. narozeniny

Paní Marie Husníková oslavila krásné 102. narozeniny

FOTO (C)  JAROSLAV TATEK

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25