Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Děti z Prahy 1 sport baví
26-1-2015

Děti z Prahy 1 sport baví

Podpořit zdravý životní styl dětí se rozhodl pořadatel Pražského mezinárodního maratonu ve spolupráci s Městskou částí Praha 1. Při příležitosti svých loňských dvacátých „narozenin“ proto oslovil děti z našich základních škol s výzvou, aby nakreslily, jak ony vidí maraton a běžecké závody. A zájem dětí byl velký a nutno dodat, že také jejich obrázky se těšily obrovskému zájmu.

„Výstavu dětských prací spatřilo v Průmyslovém paláci 80 tisíc lidí ze stovky zemí celého světa, což je úspěch, který dětem mohou závidět i nejznámější světoví umělci,“ prozradil Petr Homoláč z Prague International Marathon (PIM). Ten také spolu s představiteli radnice předal v Galerii 1 nejlepším dětským výtvarníkům dárky.

„Ten, kdo sportuje, dělá pro sebe a své zdraví opravdu hodně moc,“ řekl dětem mimo jiné starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který je přivítal s radními Evou Špačkovou a Janem Krejčím. Pan starosta, sám sportovec a navíc 1. místostarosta České obce sokolské, si měl s dětmi o čem povídat a také jako ostatní přítomní „dospěláci“ neskrýval potěšení z velké účasti dětí, které se zapojily do malování, i z jejich kladného vztahu ke sportu.

Jan Krejčí, jenž jako aktivní sportovec absolvoval minulý rok desetikilometrový závod, pořádaný PIM, mohl dětem s čistým svědomím říci, že běhání a další druhy sportu jsou prima a stojí za to.

Velmi slušný zájem školáků z Prahy 1 o sport není určitě náhodný. „Naše mateřské a základní školy poskytují velmi kvalitní výchovu a vzdělávání a k tomu samozřejmě patří i dostatek pohybu dětí, včetně motivující a odborně vedené tělesné výchovy,“ prohlásila radní pro školství a občanskou společnost Eva Špačková s tím, že radnice rovněž věnuje velkou pozornost podpoře organizací zaměřených na sportovní volnočasové aktivity dětí a mládeže.

A tak nezbývá než dodat: Na shledanou při sportu! V Praze 1 má určitě dobrou základnu.
Děti z Prahy 1 sport baví

Děti z Prahy 1 sport baví

FOTO (C) WWW.PETRNASIC.EU

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30