Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
A proč ne?
26-1-2015

A proč ne?

Jitka Kendíková, ředitelka ZŠ a Gymnázia J. Gutha-Jarkovského, a její studenti Jan Mazel a Adam Sládek jsou autory knihy „A proč ne?“, která je otevřeným rozhovorem ředitelky se studenty Honzou a Adamem na téma integrace žáků se specifickými vzdělávacími potřebami.

„Knížka je ojedinělá v tom, že ji napsala ředitelka se svými žáky a že se v ní bavíme i o věcech, které bych sama bez kluků do ní nedala,“ prozradila Jitka Kendíková o knize, kterou vydalo nakladatelství Pasparta, o.p.s. – sociální podnik zaměstnávající lidi s poruchou autistického spektra.

„Ve vývoji lidstva jsou velmi důležité mimo jiné dvě hodnoty: výchova dětí a stanovení časového intervalu. U našich předků časový interval určovaly příroda a střídání ročních období; u paní ředitelky Kendíkové, která je velmi pilná, je časový interval ohraničen vydáním jednotlivých knih,“ prohlásil s úsměvem starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který se spolu s radní pro školství a občanskou společnost Evou Špačkovou zúčastnil slavnostního křtu knihy. Ten proběhl v Galerii 1 ve Štěpánské ulici.

Jitka Kendíková v reakci na pochvalu pana starosty vyzdvihla pracovitost a píli svých spoluautorů, kteří byli podle jejích slov hnacím motorem autorského týmu. „Paní ředitelka byla odvážná, že si ke spolupráci přizvala své žáky. Odvážní ale byli i oni, že do toho rozhovoru šli,“ vyzdvihla členka Rady MČ Praha 1 Eva Špačková.

Téma, které díky jednomu hloupému výroku obsadilo na pár dní mainstreamová média, už dávno zdomácnělo jak ve školách řízených Jitkou Kendíkovou, tak i v dalších školách zřizovaných Městskou částí Praha 1. „Je moc fajn, že u nás ve škole mají děti se specifickými vzdělávacími potřebami prostor pro integraci,“ uzavřela Jitka Kendíková, která chce jeden výtisk knihy poslat na Pražský hrad.

Knihu s výmluvným názvem A proč ne? si můžete zakoupit zde: http://www.pasparta.cz/e-shop/specialni-pedagogika/a-proc-ne  Odkaz na externí stránky
A proč ne? Křest knihy ředitelky ZŠ a Gymnázia Truhlářská Jitky Kendíkové

A proč ne? Křest knihy ředitelky ZŠ a Gymnázia Truhlářská Jitky Kendíkové

FOTO (C) WWW.PETRNASIC.EU

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15