Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Studujte ve Francii
20-1-2015

Studujte ve Francii

Studujte ve Francii

 

Až do 28. února se můžete přihlásit do výběrového řízení ke studiu na střední škole ve Francii!
Francouzský institut v Praze nabízí žákům ZŠ (9. třída) a studentům středních škol ve věku 15-17 let možnost odjet studovat na jeden školní rok na střední školu (lyceum) do Francie.
 Do programu „Rok ve Francii“ se mohou hlásit žáci, kteří studují francouzský jazyk a kteří mají velkou motivaci strávit rok v zahraničí, poznat nové prostředí,
nalézt nové přátele a osamostatnit se.

 Roční náklady na pobyt ve Francii představují cca 130 000,- Kč a zahrnují ubytování v internátě školy, stravování (plná penze), víkendové pobyty v hostitelské rodině, dopravu, pojištění a kapesné.

 Projekt „Rok ve Francii“ byl zahájen ve školním roce 2009/2010. V současné době studuje na francouzských středních školách celkem 64 studentů z celé České republiky, z nichž 18 se hlásilo ze škol v MČ Praha 1.

 Vybraní uchazeči o studium odjíždějí na francouzská lycea se všeobecným zaměřením (školy gymnaziálního typu). Do projektu mohou být přijímání také studenti odborných škol s dobrou znalostí francouzského jazyka. Tito studenti jsou pak umisťování do podobně zaměřených škol.

„Můj rok ve Francii byl ten nejlepší rok v mém životě. Je to obrovská životní zkušenost, kterou bych ze srdce doporučila každému. Dodnes vzpomínám, jaké to bylo žít u francouzské rodiny a na internátě, dodnes se také vídám (nebo si píšu) se svými francouzskými kamarády. Kdybych mohla, hned se tam vrátím.“ (Radka S.)

„Rok ve Francii bylo to nejlepší, pro co jsem se mohl rozhodnout. Nabízí neopakovatelnou příležitost poznat jazyk, mentalitu, kulturu jiného národa, poznat nové přátele. Cizí země nemusí zůstat cizí a Rok ve Francii je dobrodružství, na které se nezapomíná!“ (Jakub T.)

Nezapomeňte, přihlášky se podávají do 28. února.

Další informace o podmínkách výběrového řízení a formuláře ke stažení jsou k dispozici na stránkách Francouzského institutu v Praze www.ifp.cz/Program-Rok-ve-Francii 

Kontakt: Mgr. Jiří Votava, e-mail: jiri.votava@ifp.cz

Chtěli byste se dozvědět více o pomaturitním studiu ve Francii? Navštivte stránky informační kanceláře CampusFrance www.republiquetcheque.campusfrance.org, kde se dozvíte vše o možnostech studia na vysoké škole ve Francii a o možnostech financování studia. Můžete se také obrátit e-mailem na prague@campusfrance.org  nebo přijít osobně do kanceláře CampusFrance ve Francouzském institutu v Praze ve všední dny od 9 do 13 hod. a od 14 do 18 hod.