Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Poznejte v Praze krásné Trento a jeho Muzeum věd
12-11-2014

Poznejte v Praze krásné Trento a jeho Muzeum věd

V nádherných prostorách kaple Italského kulturního institutu ve Vlašské 34 můžete do 15. listopadu navštívit prezentaci severoitalského Trenta, jeho okolí a také moderního a architektonicky ojedinělého Muzea věd (MUSE).

„Trento je nejen krásné, ale i naše partnerské město, na což je Praha 1 náležitě hrdá. A já jsem velice rád, že ho můžeme našim občanům přiblížit a představit. Doufám také, že se v blízké době podaří zrealizovat i poznávací zájezd vybraných dětí z našich základních škol, aby se mohly s unikátním muzeem i městem podrobně seznámit,“ prohlásil starosta Oldřich Lomecký, který se zahájení akce zúčastnil spolu s italským velvyslancem a představiteli Trenta, hlavního města severoitalské provincie Trentino.
Starosta Prahy 1 vyzdvihl jak partnerství našich měst, trvající více než deset let, tak i spojení našeho hlavního města s věhlasnými italskými architekty, kteří Praze vtiskli jedinečnou podobu, již obdivují návštěvníci z celého světa.

Oldřich Lomecký měl příležitost seznámit se s Muzeem věd už ve fázi projektu. „Už tehdy jsem byl příjemně překvapen jeho krásou i komplexností,“ připomněl starosta první městské části a dodal: „Věřím, že akce v Italském kulturním institutu povzbudí české turisty, aby ve větším množství jezdili do tohoto nádherného města a jeho okolí.“

MUSE je muzeem mapujícím historii přírody zejména té části Alp, v níž se nachází. Je muzeem věd díky metodám, které užívá, a experimentům, jimž se věnuje. Je také multifunkčním vědeckým centrem, které zastřešuje síť sedmi muzeí přírodních věd, nacházejících se v oblasti Trenta. Je zárukou vysoké kvality vědeckých informací, výzkumu a nápadů těsně souvisejících s naším současným i budoucím světem.

Originální moderní budovy, v nichž se nalézá, navrhl architektonický ateliér slavného Renza Piana, spoluautora Centre Georges Pompidou v Paříži. Celkem muzeum zabírá plochu 12 tisíc metrů čtverečních a hlavní roli v jeho impozantní stavbě hraje světlo. Svým vnějším profilem s obrovskými skleněnými plochami připomíná hory, jež ho obklopují. Uvnitř se pak doplňují pevné stěny s otevřeným prostorem, který ohraničují galerie jednotlivých poschodí.

Na programu pražské prezentace jsou ukázky z laboratorní činnosti muzea (10 – 12 hod. pro školy; 14 – 18 hod. pro rodiny s dětmi) i noční pozorování hvězd (14. 11. od 21 do 23 hod.).
Laboratoře – ukázky experimentů: 13. – 15. listopadu 2014, 10.00 – 12.00, 14.00 – 18.00 hodin, kaple Institutu, Vlašská 34, Praha 1
Pozorování hvězd: pátek 14. listopadu od 21.00 do 23.00 hodin.
Vstup je volný.

Více informací: 
www.iicpraga.esteri.it/IIC_Praga/webform/SchedaEvento.aspx?id=855   Odkaz na externí stránky(Stránky Italského kulturního institutu v Praze)
www.muse.it  Odkaz na externí stránky
www.discovertrento.it  Odkaz na externí stránky


Poznejte v Praze krásné Trento a jeho Muzeum věd

Poznejte v Praze krásné Trento a jeho Muzeum věd

Poznejte v Praze krásné Trento a jeho Muzeum věd

FOTO (C) WWW.PETRNASIC.EU

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30