Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Jak lidé hlasovali o Werichově vile
30-10-2014

Jak lidé hlasovali o Werichově vile

Téměř deset tisíc lidí využilo možnosti hlasovat o budoucím využití Werichovy vily. Anketa na toto téma se konala od 18. září do 18. října a měla dvě části, jedna byla určena pro obyvatele Prahy 1 a druhá část byla otevřena všem ostatním. V obou částech se výsledky v pořadí shodovaly.

Hlasující odpovídali na otázku: „Který z projektů adaptace Werichovy vily na kulturní centrum se vám líbí nejvíce?“ Svou preferenci mohli dát třem projektům, které se účastnily soutěže na využití vily. Projekty předložily tyto subjekty: Post Bellum, Charta 77 a Nadace Jana a Medy Mládkových. Právě tato nadace zvítězila v soutěži na pronájem Werichovy vily na počátku letošního roku – zastupitelé Prahy 1 nicméně tehdy nevybrali vítěze a rozhodnutí delegovali na občany. A ti nyní v anketě potvrdili výběr odborné poroty z počátku roku:

1. Projekt Musea Kampa (Nadace Jana a Medy Mládkových)
2. Projekt společnosti Post Bellum
3. Projekt Charty 77

„Anketa sice pro samotné rozhodnutí není závazná, ale očekávám, že nově zvolení zastupitelé MČ Praha 1 budou výsledky respektovat,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který zároveň vyjádřil veřejné poděkování všem, kteří se ankety zúčastnili.

Za velkou účastí – přesně 9514 hlasujících – stojí nejen atraktivita tématu, ale rovněž více možností hlasování. Lidé totiž mohli svůj názor vyjádřit nejen pomocí klasického hlasovacího lístku, nýbrž také prostřednictvím SMS a webového kanálu.

Výsledky hlasování o Werichově vile