Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Kamenná svatba manželů Vítových
23-9-2014

Kamenná svatba manželů Vítových

Setkali se dva dlouholetí členové České obce sokolské. Jeden je dodnes aktivním funkcionářem – 1. místostarostou, druhý je sice už „jen“ čestným členem předsednictva odboru sportu ČOS, zato je sokolem o nějaký ten pátek déle. A aby ne: vždyť jen svatbu s paní Jiřinou měl pan Jaroslav Vít před úctyhodnými pětašedesáti lety, přesněji 17. září 1949, a proto jim také starosta Prahy 1 a představitel ČOS Oldřich Lomecký přišel k jejich „kamenné svatbě“ pogratulovat.

„Oba manželé, kteří navíc celý společný život prožívají u nás v Praze 1, jsou příkladem vitality a zájmu o dění kolem sebe. Mohli by být příkladem mnohem mladším lidem,“ smekl pomyslný klobouk starosta Oldřich Lomecký.

Nebylo tedy divu, že si všichni tři velmi dlouho vyprávěli. Měli také o čem. Zatímco pan Jaroslav, rodák z Prahy, vyrůstal v sokolské rodině a sport je jeho celoživotní vášní, paní Jiřina, pocházející z Berouna, odjakživa velmi ráda četla.

Mají jednu dceru, která se jim provdala do Francie a postupně je potěšila třemi vnoučaty, jež pro změnu přivedla na svět sedm pravnoučat. Úplně na začátku ale bylo setkání dvou mladých lidí v Kinského zahradě, kde se Jaroslav Vít zeptal tehdy ještě slečny Jiřiny, jestli by si ji mohl namalovat.

Vnoučata a pravnoučata se manželům Vítovým, jak se říká, povedla a navíc se jim rozprchla po celém světě a žijí od Austrálie po Skotsko.

„Náš život nebyl lehký, ale vše jsme pospolu zvládli,“ shodují se manželé a oslavenci a my jim, jistě jménem všech občanů naší městské části, přejeme vše nejlepší, dobrou náladu, pevné zdraví a stále stejně tolik obdivuhodné vitality.


Kamenná svatba manželů Vítových

Kamenná svatba manželů Vítových

FOTO (C) http://www.petrnasic.eu/

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30