Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Počítače v každém věku a za každého počasí
22-5-2014

Počítače v každém věku a za každého počasí

Počasí, které v těchto dnech panuje, k počítačům určitě neláká. Výjimky ale přesto existují a příklad našich seniorů ukazuje, že jsou chvíle, kdy počítače a skutečně letní počasí spojit lze. Zejména pak, když se jedná o předávání ocenění za absolvování počítačového kurzu, pořádaného pro seniory Střediskem sociálních služeb Praha 1.

„Počítačové kurzy pro naše seniory mají už dlouhou tradici a jsou příkladem aktivity, na kterou není nikdy pozdě,“ řekl při předávání ocenění v krásném prostředí zahrady DPS Týnská starosta Oldřich Lomecký.
Při skutečně letním počasí se přiznal ke zvláštnímu druhu Pavlovova reflexu, který ho při krásném počasí vždy postihne. „V tu chvíli okamžitě myslím na léto a letní prázdniny, kterým samozřejmě předchází vysvědčení,“ řekl ve stínu pohodlně usazeným a na svá vysvědčení nedočkavě čekajícím seniorům. Ocenil jejich práci a vyzdvihl zároveň úlohu celoživotního vzdělávání. „Jinak to nejde, svět jde rychle kupředu,“ zdůraznil pan starosta.

Spolu s ním ocenila absolventy kurzu i radní pro sociální oblast a protidrogovou problematiku Šárka Chládková Táborská, která se těsně předtím vrátila opálená ze seniorského výletu parníkem. „Nejen tento den je příkladem široké nabídky aktivit, kterou mají pro naše seniory radnice Prahy 1 a její Středisko sociálních služeb,“ řekla paní radní a její slova potvrdili i přítomní senioři, kteří mají možnost porovnávat s jinými městskými částmi a slyší často slova obdivu, která zaznívají od obyvatel různých koutů Prahy směrem k péči o seniory v Praze 1.

Více informací: www.socialnisluzby-praha1.cz  Odkaz na externí stránky
Počítače v každém věku a za každého počasí

Počítače v každém věku a za každého počasí

FOTO (C)  PETR NAŠIC

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38