Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Paní Marta Strudlová oslavila 100. narozeniny
19-5-2014

Paní Marta Strudlová oslavila 100. narozeniny

Narodila se ve Vršovicích, ale už padesát sedm let žije v Praze 1. Celý život tančila. Ráda a krásně. Jako dítě si navíc v ledové vodě zaplavala s králem českých otužilců Alfredem Nikodémem. Paní Marta Strudlová v těchto dnech oslavuje nádherných sto let. V plné svěžesti a bez jediného léku. Gratulujeme!!!

„Paní Marta Strudlová patří mezi výjimečnou skupinu našich spoluobčanů, jejichž věk se vyšplhal na trojmístnou číslovku. Bylo mi ctí ji navštívit a popřát jí vše nejlepší, pevné zdraví a dobrou náladu,“ řekl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který paní Strudlové do jejího bytu přinesl květiny i dárky.

Marta Strudlová vychovala dva syny, z nichž jeden po okupaci Československa vojsky Varšavského paktu odešel do Kanady, kde žije dodnes. Jeho maminka ho tam pak dlouhá léta pravidelně navštěvovala. Oslavu jejích narozenin si nenechal ujít.

Maminka paní Strudlové zemřela mladá a tatínek – vršovický kožešník – odešel v šedesáti letech. Její sestra se dožila krásných sedmadevadesáti let. Otec paní Nikodémové byl zřejmě podnikavý muž, a když si paní Strudlová jako malé děvče zaplavala s Alfredem Nikodémem, jednalo se vlastně o reklamní akci na podporu rodinné firmy.

Jak jsme již zmínili, paní Strudlová odjakživa ráda tančila. Jezdila také s rodinou na chatu nedaleko Davle. Pracovala jako sekretářka na 1. interní klinice na Karlově náměstí, kde začínala u profesora Netouška.

Tak ještě jednou přejeme vše nejlepší ke krásnému a výjimečnému životnímu jubileu.
Paní Marta Strudlová oslavila 100. narozeniny

Paní Marta Strudlová oslavila 100. narozeniny

FOTO (C)  PETR NAŠIC

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13