Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Praha 1 navázala partnerský vztah s centrem Pekingu
19-3-2014

Praha 1 navázala partnerský vztah s centrem Pekingu

Nový partnerský region – tentokrát až z daleké Číny – získala Městská část Praha 1. Memorandum o spolupráci s centrální městskou částí Pekingu Chaoyang podepsal na radnici Chaoyangu starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký s místostarostkou Zhang Lixin. Starostka Wu Guiying se následně připojila při slavnostním obědě.

„Jsem velmi rád, že se nám podařilo do pestré palety partnerských regionů a měst Prahy 1 připojit také čínské přátele. Memorandum dokazuje, že spolupráce mezi různými kulturami a národy se nemusí odehrávat pouze na mezistátní úrovni. Těším se na rozvoj vzájemných vztahů a konkrétních aktivit, které budou přínosem pro obyvatele Prahy 1 i Chaoyangu,“ uvedl starosta Lomecký.

Memorandum o spolupráci mezi Městskou částí Praha 1 a centrální městskou částí Pekingu Chaoyang bylo podepsáno v rámci cesty delegace ČR do Číny. Cesta je připomenutím 65. výročí navázání diplomatických vztahů mezi Čínskou lidovou republikou a tehdejší Československem a jejím cílem je také posílení vzájemných vztahů.

Více informací o městské části Peking - Chaoyang najdete na Wikipedii zde: cs.wikipedia.org/wiki/Čchao-jang_(Peking)  Odkaz na externí stránky

WWW stránky
 městské části Peking - Chaoyang v angličtině: http://bci.bjchy.gov.cn/  Odkaz na externí stránky


Praha 1 navázala partnerský vztah s centrem Pekingu

Praha 1 navázala partnerský vztah s centrem Pekingu

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10