Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Informace o protipovodňových opatřeních - aktualizováno!
5-3-2009

Informace o protipovodňových opatřeních - aktualizováno!

Aktualizace dne 12.3.2009:

1. stupeň povodňové aktivity, který byl vyhlášen před týdnem, byl dnes zrušen.
11.3.2009 v 18 hodin klesla hladina řeky ve stanici Malá Chuchle pod 130 centimetrů, první stupeň povodňové aktivity přitom platí od 127 centimetrů.
Budou proto ukončena protipovodňová opatření přijatá na území hlavního města 5. a 6. března.
Dnes v 10 hodin budou zasunuta protipovodňová vrata na Čertovce do nábřežní zdi.
Budou rovněž zpřístupněny uzavřené náplavky na území městských částí Praha 1 a 2 v úseku od nábřeží Ludvíka Svobody po Výtoň a na úseku u loděnice nad Palackým mostem na území městské části Praha 5.
Po vytyčení plavební dráhy bude zítra obnovena lodní doprava před a za Prahou.

Dle sdělení dispečinku Povodí Vltavy nastal dnes v 10:20 na Vltavě 1.stupeň povodňové aktivity s průtokem 466 m3/s

Vzhledem k vzestupu hladin na Sázavě a dalších tocích a předpovědi počasí přijímá Praha v souladu s povodňovým plánem města opatření odpovídající dosažení prvního povodňového stupně (1. SPA). Ten není vyhlašován, nepředstavuje žádné ohrožení, ale vyžaduje přijetí stanovených preventivních opatření.
 
V současné době tj. v pátek 6.3.2009 je průtok v Praze na Vltavě 466 m3/s a předpokládá se zvýšení průtoku Prahou na 550 až 600 m3/s. 

5.3.2009 byly vyklizeny náplavky a magistrát hl.m.Prahy technickými opatřeními a trvalou ostrahou zajistil, aby zůstaly volné i v dalších dnech. Jedná se o náplavky na Praze 1 a Praze 2 v úseku od nábřeží Ludvíka Svobody po Výtoň, dále náplavku na Praze 5 v úseku U loděnice (nad Palackého mostem). Upozorňujeme na toto omezení především řidiče a provozovatele zařízení na náplavkách a žádáme je o pochopení - uzavírky jsou i v jejich zájmu. 

6. 3. 2009 v 9.00 hodin byla také uzavřena protipovodňová vrata na Čertovce a zastavena lodní doprava před a za Prahou. V hlavním městě Praze je lodní doprava prozatím bez omezení, mimo provoz jsou ale až do odvolání přívozy přes Vltavu v Podbabě a v Sedleci..