Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Slavnostní odhalení pamětní desky uvězněným hokejistům
3-3-2009

Slavnostní odhalení pamětní desky uvězněným hokejistům

Vážení sousedé,

dovolujeme si Vás  pozvat na slavnostní odhalení pamětní desky v pátek  13.března 2009 v 12:00hod. na domě v Pštrosově ulici 192/24, Praha 1 (budova kliniky Santé,s.r.o), kde se dlouhá léta nacházel hostinec U Herclíků a kde před téměř šedesáti lety zasáhla StB proti tehdejším hokejovým reprezentantům.

Městská část Praha 1 chce tímto aktem vzdát hold sportovnímu mistrovství i hrdinství hokejistů, kterého bylo třeba pro absolvování a přežití estébáckých výslechů, zmanipulovaného procesu i nespravedlivého věznění. Pro nás, kteří máme hokej rádi, ale také pro všechny slušné lidi, byli vždy vzorem vynikajících sportovců, mistrů světa, na něž by byl každý demokratický stát hrdý. Ne tak bohužel komunistický režim.

Budeme velmi rádi, pokud přijmete pozvání a společně s posledními žijícími pamětníky této události odhalíte desku, jež bude připomínat osudy sportovců, kteří úspěšně reprezentovali svoji vlast.

Pozváni byli mj.:
Augustin Bubník, Vladimír Kobranov, Alena Rozinak, Ria Jirková, Jiří Macelis, Lída Stočková, Květa Němcová, Antonín Španinger, Anna Konopásková, Blanka Weissman a sestra Alena, Jiří Hajný, Tomáš Hajný a další....

Srdečně Vás na tuto akci také zveme.

Další informace poskytne:

Alice Rytychova
oddělení vnějších vztahů
Odbor kancelář starosty
Úřad městské části Praha 1
Vodičkova 18
115 68  Praha 1
tel.: 221 097 241
fax: 224 216 287 (prosim uvest me jmeno)
e-mail: alice.rytychova@praha1.cz