Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Paní Božena Roubalová oslavila sté narozeniny
11-2-2014

Paní Božena Roubalová oslavila sté narozeniny

Do druhé stovky svého života vstoupila v úterý paní Božena Roubalová z Řeznické ulice. Tato dcera rolníka z Turska, obce ležící jižně od Kralup nad Vltavou, se narodila 11. února 1914 a od roku 1937 žije v Praze 1.

Pochází ze tří dětí a navíc z legionářské rodiny, protože její tatínek bojoval za první světové války a na italské frontě pak přeběhl a vstoupil do našich legií, které měly obrovský podíl na porážce Rakouska a Německa a na vzniku svobodného Československa. Otec paní Roubalové navíc v bojích utrpěl průstřel plic.

Paní Roubalová žila a díky dceři, která se o ni stará, stále žije spokojený život ve svém bytě. Pracovala až do svých sedmdesáti let v kadeřnictví družstva Hygie, ve volném čase si ráda zazpívala a milovala chvíle na chatě v Křeničné u Živohošti.

„K vašemu krásnému jubileu vám přeji hodně štěstí a zdraví,“ popřál paní Roubalové člen Rady Městské části Praha 1 Jiří Veselý a my se k přání velmi rádi připojujeme. Paní Božena Roubalová si s návštěvou s chutí připila sektem a všem lidem kolem sebe věnovala pěkný úsměv.
Paní Božena Roubalová oslavila sté narozeniny

Paní Božena Roubalová oslavila sté narozeniny

FOTO (C)  JAROSLAV TATEK

Všechny fotografie Jaroslava Tatka si můžete stáhnout na památku do svého PC
jako soubor ZIP o velikosti 17 MB >>> ZDE <<<
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20