Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
100 let paní Jiřiny Kochlöflové
11-2-2014

100 let paní Jiřiny Kochlöflové

Sté narozeniny oslavila v úterý paní Jiřina Kochlöflová a k jejímu nádhernému životnímu jubileu jí také popřál starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. Rodačka z krásného východočeského města Opočno spojila svůj život s naší městskou částí už v roce 1946.

„Paní Kochlöflová a ostatní století jubilanti jsou pamětí naší městské části. Prožili s ní krásné i smutné chvilky a pro mě je ctí a radostí vyslechnout jejich příběhy a moudrost, kterou jim život dal,“ řekl starosta Oldřich Lomecký, který paní Kochlöflovou navštívil v Nemocnici Na Františku, kde se zotavuje po zlomenině krčku.

Paní Jiřina Kochlöflová pochází ze šesti dětí, sama vychovala tři a radost jí dělají její tři vnoučata. Už dlouhá léta je vdovou. Celý život byla velmi aktivní a dlouho pracovala. Byla profesorkou češtiny na gymnáziu na pražském Josefově. Hrála výborně na klavír, a proto ve svém volnu dávala hodiny. A aby toho nebylo málo, v létě jezdila na tábor jako vedoucí.

Jménem občanů Prahy 1 přejeme vše nejlepší, pevné zdraví a hodně krásných chvil s rodinou.

V letošním roce by mělo v Praze 1 oslavit „stovku“ sedm dam, pět 101. narozeniny a dvě jubilantky pak 102. narozeniny! Pánové, nenechte se zahanbit!
100 let paní Jiřiny Kochlöflové

100 let paní Jiřiny Kochlöflové

FOTO (C)  JAROSLAV TATEK

Všechny fotografie Jaroslava Tatka si můžete stáhnout na památku do svého PC
jako soubor ZIP o velikosti 17 MB >>> ZDE <<<
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20