Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání

Archiv aktualit 2008 - 2012

Rybí polévka chutnala a „svařáček“ i čaj zahřály
24-12-2012

Rybí polévka chutnala a „svařáček“ i čaj zahřály

Na Štědrý den, s úderem 11. hodiny, se po roce znovu otevřel na Můstku stánek s rybí polévkou a svařeným vínem, které Městská část Praha 1 nabídla všem potřebným, spoluobčanům i dalším zájemcům, včetně návštěvníků hlavního města z řady zemí světa. Zhruba o hodinu později se pak totéž opakovalo u vánočního stromu na Kampě, kde městští strážníci připravili navíc chutný čaj.
Dobrovolní hasiči budou zase o něco rychlejší
18-12-2012

Dobrovolní hasiči budou zase o něco rychlejší

Naši dobrovolní hasiči mají nový přírůstek do svého technického vybavení. Je jím vůz Ford Tranzit, který obdrželi od pražského magistrátu spolu se svými kolegy z jiných částí hlavního města. S hasiči jej osobně převzal i starosta Oldřich Lomecký. Během úterního jednání zastupitelstva si ho pak mohli prohlédnout ostatní představitelé první městské části i její obyvatelé.
Betlémské světlo a Ježíškova pošta 2012 v parku za Staroměstskou radnicí
17-12-2012

Betlémské světlo a Ježíškova pošta 2012 v parku za Staroměstskou radnicí

Pražané si mohou letos Betlémské světlo odnést, kromě jiných lokalit, již tradičně i ze Staroměstského náměstí. Betlémské světlo bude přineseno 22.12.2012 v cca 14 hodin do parku za Staroměstskou radnicí. V rámci charitativní akce „Ježíškova pošta“ umístila Nadace Pražské děti v parku za Staroměstskou radnicí schránku na psaníčka adresovaná Ježíškovi, do které nejmenší návštěvníci centra Prahy vhazují svá přáníčka. Tento projekt vyvrcholí ve středu 19.12.2012 od 14 hodin kulturním programem určeným nejen dětem - vystoupí kapela MAXIM TURBULENC.
Mikuláš se svými pomocníky navštívil Prahu 1
5-12-2012

Mikuláš se svými pomocníky navštívil Prahu 1

Od samotného rána zjišťovali Mikuláš, anděl a čert, jak že si naše drobotina stojí se svým chováním a jestli není třeba některým dětem řádněji domluvit. Nevynechali ani naše školy, konkrétně třeba Malostranskou ZŠ.
Ovocný trh patří opět bruslařům
5-12-2012

Ovocný trh patří opět bruslařům

Příchod adventu nepřinesl do Prahy 1 „jen“ rozsvícené stromy a stromky a další předzvěsti blížících se Vánoc, ale i tradiční ledovou plochu na Ovocném trhu.
Václavské náměstí už vánočně svítí
3-12-2012

Václavské náměstí už vánočně svítí

Rozsvícením vánočního stromu i sváteční světelné výzdoby stromů lemujících horní část Václavského náměstí byly v podvečer prvního adventního pondělí zahájeny už druhé Václavské Vánoce. Akce konaná pod záštitou starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého se bude konat až do 30. prosince.
Praha 1 a Bamberg oslavily dvacáté výročí spolupráce
1-12-2012

Praha 1 a Bamberg oslavily dvacáté výročí spolupráce

Před dvaceti lety byla uzavřena partnerská smlouva mezi Městskou částí Praha 1 a bavorským městem Bamberg. Při této příležitosti se v sobotu konalo na Velvyslanectví Spolkové republiky Německo slavnostní shromáždění, kterého se zúčastnili současní i bývalí představitelé obou měst i jejich občané.
Vánoční trhy a rozšířený prodej na tržištích, lokality pro prodej vánočních kaprů a stromků
1-12-2012

Vánoční trhy a rozšířený prodej na tržištích, lokality pro prodej vánočních kaprů a stromků

Vánoční trhy a rozšířený prodej na tržištích, lokality pro prodej vánočních kaprů a stromků na území Městské části Praha 1 v roce 2012 (Stav k 19.11.2012)
Chcete podpořit dobrou věc? Bazárek AFS!
19-11-2012

Chcete podpořit dobrou věc? Bazárek AFS!

Chcete podpořit dobrou věc?  Zveme Vás na jedinečný BAZÁREK AFS 24. listopadu v Klubu K4 Celetná 20, 11000 Praha 1 od 10.00 do 16.00 hod. Výtěžek bude použit na pokrytí stipendijního studijního programu do zahraničí pro středoškolské studenty, kteří by si ho jinak nemohli dovolit. Těšíme se na Vaši návštěvu!  Následovat bude mezinárodní večeře v režii našich dobrovolníků, zahraničních studentů a jejich hostitelských rodin
…a na hrušce sedí diktátor
18-11-2012

…a na hrušce sedí diktátor

Společnost Werichova Kampa uvedla v neděli večer v Malostranské besedě představení hry Jaroslava Gillara a Vladimíra Škutiny …a na hrušce sedí diktátor, v podání Anny Polívkové a Miroslava Táborského. Grotesky o světě, v němž žijeme a v němž se na neznámém místě ocitají teroristka a unesený diktátor, kteří se oproti původním předpokladům sbližují. Představení vzniklo pod záštitou starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého.
Radnice podpořila benefiční akci
15-11-2012

Radnice podpořila benefiční akci

Nezisková organizace Pestrá společnost uspořádala ve čtvrtek 15. listopadu v divadle Na zábradlí Benefiční koncert pro Robbieho a Anetku. Výtěžek akce, kterou podpořila Městská část Praha 1, bude věnován na speciální výcvik psa Robbieho, jehož budoucí paničkou bude Anetka.
Na Malou Stranu se vrátila 60. léta. Se vším všudy
10-11-2012

Na Malou Stranu se vrátila 60. léta. Se vším všudy

Už čtvrtý Malostranský candrbál hostila v sobotu Malostranská beseda. Filip Gondolán Band, tradiční předtančení městských strážníků i módní přehlídka Pavly Michálkové, Bombola, Million Dollar Mercedes Band a Broky F. Kanečka – to byly hlavní body pestrého programu, který pobavil zaplněnou Besedu.
Přijďte pomoci ochránit náš Žofín!
1-11-2012

Přijďte pomoci ochránit náš Žofín!

V úterý 6. listopadu 2012 proběhne proběhne od 6:30 po celý den na Slovanském ostrově výjimečné cvičení. Letos v létě radnice Prahy 1 na základě doporučení dobrovolných hasičů zajistila dokončení systému protipovodňové ochrany našeho paláce Žofín. Lze tak poprvé provést simulaci činnosti všech prvků aktivní a pasivní ochrany. Vztyčení 252 metrů dlouhého hrazení, uzavření vodotěsných vrat vzduchotechniky, odpojení ostrova od elektrické sítě, spuštění elektrocentrály a přechod na nouzové zásobování elektrickou energií, odzkoušení činnosti čerpadel určených pro čerpání dešťové vody z chráněného území ven za zábrany. To vše, za součinnosti techniků paláce Žofín, firmy Podzimek a Jednotky sboru dobrovolných hasičů Městské části Praha 1. Zveme tímto všechny zájemce o shlédnutí této unikátní akce a vyzýváme hlavně chlapy z Prahy 1, kteří se chtějí dozvědět více o zapojení dobrovolných hasičů do protipovodňové ochrany Prahy 1, aby se k nám připojili!
Co platí v rodině? Odborný seminář PhDr. Jaroslava Simona pro každého z Vás.
31-10-2012

Co platí v rodině? Odborný seminář PhDr. Jaroslava Simona pro každého z Vás.

Navštivte odborný seminář známého kouče, psychologa a psychoterapeuta, určený pro každého z Vás. Co je nejdůležitější pro děti? Je důležitější partnerství nebo vztah k dětem? Komu dát přednost? Matce nebo manželce? Jaká existuje hierarchie v partnerství? Co je důležité po rozvodu ve vztahu k dětem? Má přednost 1. nebo 2. manželství? O tom, jak správně ošetřit tato a mnohá další rodinná témata, a jaké zákonitosti zde platí, bude přednášet a jednoduše demonstrovat PhDr. Jaroslav Simon dne 14. listopadu 2012 v 17.hodin v prostorách o.p.s. Brány života, Klimentská č.1, Praha 1. Cena pro 1 osobu: 150 Kč.
Svatomartinská vína 2012 ve Svatováclavské vinici
31-10-2012

Svatomartinská vína 2012 ve Svatováclavské vinici

Otevřete s námi letošní mladé Svatomartinské víno! V neděli 11.11.2012 od 11 do 17 hodin budou mít pražané i domácí a zahraniční turisté, procházející Pražským hradem možnost seznámení se Svatomartinským vínem, jako předzvěstí kvality nového ročníku 2012. Oslava nového vína bude probíhat na terasách Svatováclavské vinice s výhledy na Prahu.
4. Malostranský candrbál ve stylu let šedesátých
29-10-2012

4. Malostranský candrbál ve stylu let šedesátých

Sdružení občanů a přátel Malé Strany a Hradčan spolu s Městskou částí Praha 1 vás zve na 4. Malostranský candrbál ve stylu let šedesátých v sobotu 10.listopadu 2012 od 19:30 hod. v Malostranské Besedě. V programu vystoupí Filip Gondolán band, Million Dollar Mercedes Band, Broky Františka Kanečka, Projekt - Balkan Brass Therapy, těšit se můžete i na Malou módní přehlídku Pavly a Olgy Michálkových, do programu přispějí i strážníci Prahy 1. Vstupenky v ceně 200,- Kč budou slosovány o věcné ceny!.
Ve sněmovně se diskutovalo o seniorech
25-10-2012

Ve sněmovně se diskutovalo o seniorech

Kvalita života seniorů – tak se jmenoval seminář, který se uskutečnil v Poslanecké sněmovně pod záštitou poslankyně Gabriely Peckové. Městskou část Praha 1 na něm zastupovala ředitelka Střediska sociálních služeb Praha 1 Helena Čelišová, která přítomným představila programy a projekty zaměřené na seniory Prahy 1.
Kuchaři se sjeli na Václavské náměstí
13-10-2012

Kuchaři se sjeli na Václavské náměstí

Sobota patřila v dolní části Václavského náměstí Mezinárodnímu dni kuchařů. Kuchtíci i zkušení profesionálové tam předváděli na pódiu i u několika stánků své špičkové umění. Součástí akce byl i doprovodný program.
DPS U Zlaté studně slouží už deset let
10-10-2012

DPS U Zlaté studně slouží už deset let

Před deseti lety se do Domu s pečovatelskou službou U Zlaté studně nastěhovali první senioři. Příjemné vybavení bytů i domu a k tomu krásný výhled z terasovité zahrady – i proto jsou nájemníci, z nichž někteří v domě žijí celých deset let, spokojení.
Praha patří špičkové architektuře
3-10-2012

Praha patří špičkové architektuře

Už pošesté mohou obyvatelé a návštěvníci Prahy i několika dalších měst České republiky obdivovat ukázky světové architektury, spojující v sobě vysokou uměleckou hodnotu i jedinečné užitné vlastnosti. Architecture Week Praha 2012, mezinárodní festival architektury a urbanismu, se koná až do 28. října, jeho mottem je „Svět v pohybu, lidé v pohybu“ a je zaměřen na dopravu, dopravní stavby, infrastrukturu a územní rozvoj.
Na Žofíně se rozdávaly hudební ceny
2-10-2012

Na Žofíně se rozdávaly hudební ceny

V úterý uplynulo přesně třiadvacet let od chvíle, kdy byl poprvé vysílán rozhlasový hudební pořad Noční proud. V rámci oslav jeho narozenin pak byly na Žofíně uděleny ceny „Legenda Nočního proudu“.
Ethnica Poetica se konala už potřetí
26-9-2012

Ethnica Poetica se konala už potřetí

V Michnově paláci se ve středu uskutečnil třetí ročník literárně-hudebního festivalu Ethnica Poetica, pořádaný Klubem pražských spisovatelů. Tak jako byl v uplynulých letech věnován K. H. Máchovi a K. J. Erbenovi, ten letošní ročník byl zasvěcen Jaroslavu Vrchlickému, který zemřel před sto lety.
Kampa vzdala hold dobrému vínu a muzice
22-9-2012

Kampa vzdala hold dobrému vínu a muzice

Už v pořadí čtvrté Malostranské vinobraní se uskutečnilo v sobotu od odpoledních do pozdních večerních hodin v Parku Kampa. Bylo pořádáno jako „Dozvuky Horňáckých slavností“, a tak byl celý program koncipován jako kulturní a zejména pak hudební představení tohoto krásného a svébytného regionu.
Dejte děti na sport, začínají nábory do klubů
13-9-2012

Dejte děti na sport, začínají nábory do klubů

Přes sto pražských sportovních klubů se zapojilo do projektu Prahy sportovní "Týden sportovních náborů". Ten začal v pondělí a má přilákat děti do 15 let k aktivnímu sportování.
Benefiční akce „PROSTŘENÝ STŮL“ pro Konzervatoř Jana Deyla a Střední školu pro zrakově postižené + Nadaci Artevide
11-9-2012

Benefiční akce „PROSTŘENÝ STŮL“ pro Konzervatoř Jana Deyla a Střední školu pro zrakově postižené + Nadaci Artevide

KampaNula o. s. pořádá a zve na benefiční akci s názvem „PROSTŘENÝ STŮL“ pro Konzervatoř Jana Deyla a Střední školu pro zrakově postižené + Nadaci Artevide, ve čtvrtek 13. září 2012 v 18–21 hod. na Maltézském náměstí. Během podvečera budou koncertovati: Ansámbly studentů Konzervatoře Jana Deyla a Střední školy pro zrakově postižené, Hud. skup. Starý časy ze studia HaF z Ostrovní ulice, Muzikanti z Kampy. Souběžně probíhá prodejní výstava obrazů zrakově postižených dětí Nadace ARTEVIDE z Karmelitské ulice.
Mezinárodní den kuchařů 2012 - Den gastronomie a solidarity
10-9-2012

Mezinárodní den kuchařů 2012 - Den gastronomie a solidarity

Ve čtvrtek 13.10. 2012 se na Václavském náměstí v Praze bude od 10:00 do 20:00 hodin konat již 6. ročník oslav Mezinárodního dne kuchařů – International Chefs Day. Přijďte představit českou kuchyni, kterou připravujete u Vás! Vítěz si odnese Putovní pohár Mezinárodního dne kuchařů! Ochutnejte pestrou nabídku kulinářských dobrot od gastronomických společností, restaurací a hotelů. Upečte dort a přineste ho na Václavské náměstí !!! Přijďte v profesním oblečení! Budeme překonávat loňský rekord o nejvyšší počet osob v kuchařském úboru.
Centrum Prahy přivítalo běžecké profesionály i nadšence
8-9-2012

Centrum Prahy přivítalo běžecké profesionály i nadšence

Zcela zaplněné Staroměstské náměstí hostilo v sobotu večer start a cíl běhů v rámci Mattoni Grand Prix Prague. Přilehlé ulice pak byly často součástí trasy nebo alespoň vhodným místem pro rozcvičku a protažení svalů.
Malostranská beseda nabízí jedinečnou výstavu
6-9-2012

Malostranská beseda nabízí jedinečnou výstavu

Do konce září je možné v Galerii Malostranská beseda zhlédnout zajímavou výstavu vynikajícího malíře a sochaře Richarda Peška, a to pod názvem …a jsem zpátky! Expozice je výjimečná už tím, že Pešek vystavuje především v zahraničí a jeho díla jsou zastoupena ve sbírkách od Spojených států přes Německo, Itálii, Švédsko až po Spojené arabské emiráty.
2 tváře Prahy
3-9-2012

2 tváře Prahy

Václavské náměstí ožilo letos už popáté výstavou studentských fotografií pod názvem „2 tváře Prahy“. Jejím organizátorem je Sdružení Nového Města pražského za podpory Městské části Praha 1.
MATTONI Grand Prix Praha v sobotu 8. září 2012
31-8-2012

MATTONI Grand Prix Praha v sobotu 8. září 2012

Běh noční Prahou - to je Mattoni Grand Prix Praha. Atraktivní sportovní zážitek, který se koná jen jednou ročně. Večer 8. září roztepe noční městský rytmus přes šest tisíc běžců z více než 40 zemí světa. V 19:00 odstartuje Běh pro ženy na 5 km a ve 20:30 Běh pro muže na 10 km. Víme, že závod vám přináší i drobné nepříjemnosti spojené s dopravními omezeními. Vážíme si vaší tolerantnosti a předem vám děkujeme. Zároveň vás srdečně zveme do ulic, rádi vás uvidíme podél trati. Pořadatelé Mattoni Grand Prix Praha
2 tváře Prahy - Václavské náměstí v objektivu mladých fotografů - 1. - 30. 9. 2012
30-8-2012

2 tváře Prahy - Václavské náměstí v objektivu mladých fotografů - 1. - 30. 9. 2012

Václavské náměstí již popáté ožije outdoorovou výstavou 2 tváře Prahy. Jako každým rokem budou přímo v centru Prahy, v prostředním pruhu Václavského náměstí před palácem Fénix vystaveny od 1. do 30. září 2012 fotografické práce studentů FAMU a studentů University Tomáše Bati ze Zlína. Vernisáž se uskuteční dne 5. září od 16.00 hodin. Výstavu každoročně organizuje Sdružení Nového Města pražského pod záštitou starosty Mč Praha 1 Oldřicha Lomeckého.
Praha 1 hostila MFF Pražský jarmark
28-8-2012

Praha 1 hostila MFF Pražský jarmark

Na přelomu srpna a září se na území první městské části konal devátý ročník Mezinárodního folklorního festivalu Pražský jarmark. Sjely se na něj umělecké soubory doslova z celého světa – od Cookových ostrovů přes Nový Zéland, Indonésii, Koreu, Tchaj-wan, Čínu, Gruzii, Turecko, Rusko, Srbsko, Švédsko či Portugalsko až po Brazílii. Nechyběli samozřejmě ani folklorní umělci z České a Slovenské republiky.
Kroužky na Vltavě - středeční odpoledne je zadané pro těhulky!
21-8-2012

Kroužky na Vltavě - středeční odpoledne je zadané pro těhulky!

Ve středu 22.8. Kroužky na Vltavě pro všechny těhulky a maminky připravily bohatý program! Od 15.00 si můžete úplně zdarma zacvičit pod odborným dohledem Libušky Vojtkové a Davida Hufa a v 16.00 vypukne prezentace nové generace kočárků Bugaboo. Ani děti se u nás nudit nebudou, čeká na ně spousta zábavy: malování na obličej, diskotéka a skvělé soutěže! A na závěr se můžete nechat nalíčit od profesionální vizážistky ze společnosti Mary Kay. Těšíme se na vás!  Více zde: http://www.krouzkynavltave.cz
Opera Barocca představuje jedinečné barokní umění
9-8-2012

Opera Barocca představuje jedinečné barokní umění

Už třetí ročník originálního festivalu Opera Barocca hostí Clam-Gallasův palác v Husově ulici. Projekt, jehož cílem je seznámit veřejnost s barokní tvorbou, zejména pak s hudbou, divadlem a tancem, získává od svého počátku stále větší oblibu mezi veřejností i umělecký respekt. Cyklus letních barokních soirée potvrá až do  9. 9. 2012.
Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou
6-8-2012

Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou

Šestý ročník oblíbeného charitativního projektu pro děti z dětských domovů "Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou" letos zakotvil v Praze. 250 dětí z 20 dětských domovů celé republiky (Krásná Lípa, Kroměříž, Ústí nad Labem...) si užívalo týdenní sportovní camp v Tyršově domě na Újezdě a nejlepší tanečníci se dokonce představili v profesionálním divadelním představení.
Sen letní noci proběhne 8. září opět na hladině Vltavy!
2-8-2012

Sen letní noci proběhne 8. září opět na hladině Vltavy!

Přímo v srdci Prahy, na pontonu na hladině Vltavy, proběhne 8. září již třetí ročník jedinečného festivalu Praha – Sen letní noci 2012. Na pontonu umístěném na hladině Vltavy, mezi Karlovým mostem a mostem Legií, vystoupí 3 nejvýraznější dámy evropské hudební scény Lenka Dusilová (Česko), Szidi Tobias (Slovensko) a Kayah (Polsko). Původní skladby těchto tří zpěvaček přearanžoval a jeden z nejlepších balkánských skladatelů Dejan Pejović a doprovodí je se svým orchestrem Black and White World ze Srbska.
Vyšla knižní pocta architektu Plečnikovi
12-7-2012

Vyšla knižní pocta architektu Plečnikovi

V zahradě Na Valech na Pražském hradě byla ve čtvrtek slavnostně pokřtěna kniha architekta Zdeňka Lukeše a fotografa Jiřího Podrazila „Jože Plečnik – Průvodce stavbami v České republice“. Jože Plečnik byl vynikajícím slovinským architektem, spjatým s Pražským hradem, kde působil za prezidenta Masaryka. Letos si připomínáme 140. výročí jeho narození.
Pro radost na Dražického náměstí
3-7-2012

Pro radost na Dražického náměstí

Léto plné hvězd – tak se jmenuje tradiční prázdninová výstava Olgy Černohorské a Ivany Kárníkové, kterou je možné navštívit až do 26. srpna. Prodejní expozici hraček a výukových kapsářů pro děti a zdravotně postižené pořádá umělecká agentura ANAHÁTA za podpory Městské části Praha 1 ve školní jídelně na Dražického náměstí 10.
Partnerství Prahy 1 a Trenta trvá už deset let
2-7-2012

Partnerství Prahy 1 a Trenta trvá už deset let

Delegace Městské části Praha 1 navštívila v uplynulých dnech italské Trento. Obě města jsou totiž už deset let partnery a italští hostitelé přichystali pro své české hosty kromě pracovních jednání i oslavy desetiletého přátelství. Prahu 1 zastupovali starosta Oldřich Lomecký, jeho zástupce Jan Krejčí a vedoucí oddělení vnějších vztahů Veronika Blažková.
Malostranská beseda patřila šachu
24-6-2012

Malostranská beseda patřila šachu

Pražský šachový festival, ČEZ CHESS TROPHY 2012, se uskutečnil od 20. do 24. června v Malostranské besedě. Kromě přednášek, výstavy a simultánky bylo jeho hlavním tahákem utkání mezi českým reprezentantem Davidem Navarou a ruským velmistrem Peterem Svidlerem, hrané na čtyři partie.
Královský nástroj ve všední den
19-6-2012

Královský nástroj ve všední den

V kostele Panny Marie pod řetězem na Malé Straně se v úterý uskutečnil už třetí koncert duchovní hudby z cyklu Královský nástroj ve všední den. Na varhany hrála Drahomíra Matznerová a na hoboj Liběna Sequardtová. Benefiční cyklus se koná ve spolupráci Suverénního řádu maltézských rytířů, Společnosti pro duchovní hudbu a Městské části Praha 1 a další koncert je plánován na 18. září od 18 hodin.
Sen svatojánského vršku 24.6. v 15:15 hod.
19-6-2012

Sen svatojánského vršku 24.6. v 15:15 hod.

Happening k uctění Rudolfa II, Edwarda Kelleyho, Williama Shakespeara, Dark lady, svatého Jána a Jánského vršku. Místo konání Jánský vršek 8 ve dvoře a před domem. Vše krom jídla a pití zdarma. Ve 21:30 proběhne na závěr akce lampionový průvod směr Petřín, kde William Shakespeare uchystal malé noční překvapení.
XV. všesokolský slet u příležitosti 150. výročí založení Sokola 1.- 6. července 2012, Praha
11-6-2012

XV. všesokolský slet u příležitosti 150. výročí založení Sokola 1.- 6. července 2012, Praha

Zveme vás na XV. všesokolský slet u příležitosti 150. výročí založení Sokola, který proběhne v Praze ve dnech 1.- 6. července 2012. Program: 1. července - Sletový průvod Prahou, 3. července - Sokol Gala, 5. července - I. program hromadných skladeb, 6. července - II. program hromadných skladeb. Oslavte s námi 150 let v pohybu!
Maturanti převzali na Staroměstské radnici svá vysvědčení
11-6-2012

Maturanti převzali na Staroměstské radnici svá vysvědčení

Letošní maturanti z Gymnázia prof. Jana Patočky mají své zkoušky dospělosti za sebou. A protože studenti z této školy patří dlouhodobě mezi nejtalentovanější, ale také nejpilnější, určitě si zaslouží, aby předání maturitních vysvědčení nebylo pouhou formalitou. Pondělní slavnostní akt na Staroměstské radnici tak určitě splnil očekávání a stal se důstojnou tečkou za středoškolským studiem.
Den Prahy 1 prověřil znalosti i fyzičku
9-6-2012

Den Prahy 1 prověřil znalosti i fyzičku

Mezi Žofínem, Staroměstským náměstím, Rudolfinem, Starými zámeckými schody a Kampou se v sobotu od rána pohybovaly skupinky dětí a dospělých, které se zapojily do Dne Prahy 1 a kromě soutěžení si užívaly i program připravený na celkem pěti stanovištích.
Den dobrovolných hasičů bavil návštěvníky i pořadatele
9-6-2012

Den dobrovolných hasičů bavil návštěvníky i pořadatele

Slovanský ostrov patřil v sobotu hasičům, strážníkům, policistům, záchranářům a hlavně dětem a rodičům. Kdo na Žofín zavítal, určitě nelitoval, protože program stál opravdu za to: ukázky hasičského a policejního vybavení, historická hasicí vozidla, soutěže pro děti, záchranáři se speciálně vycvičenými psy a k tomu samozřejmě kvalitní občerstvení a živá muzika.
Den Prahy 1
5-6-2012

Den Prahy 1

Velcí i malí obyvatelé Prahy 1 se mohou těšit na tuto sobotu 9.června, kdy se koná tradiční Den Prahy 1 – vzrušující akce plná zábavy a poznání, na jejímž konci čekají na ty nejaktivnější účastníky zajímavé a hodnotné ceny.
PRAŽSKÁ MINCOVNA 1535-1856
5-6-2012

PRAŽSKÁ MINCOVNA 1535-1856

ČESKÁ MINCOVNA a NÁRODNÍ MUZEUM Vás zvou na přátelské setkání z cyklu Hold historickým  mincovnám. Akce se koná V PONDĚLÍ 25.6.2012 OD 18.00 V POSLUCHÁRNĚ NOVÉ BUDOVY NÁRODNÍHO MUZEA (BÝVALÁ BUDOVA FEDERÁLNÍHO SHROMÁŽDĚNÍ) u příležitosti vydání REPLIKY PRAŽSKÉHO TOLARU RUDOLFA II. na paměť historické PRAŽSKÉ MINCOVNY, která razila české mince od desátého do devatenáctého století.
Zemřela Zdenka Prostějovská
5-6-2012

Zemřela Zdenka Prostějovská

Ve věku nedožitých 78 let zemřela 31. května paní Zdenka Prostějovská, dlouholetá členka Zastupitelstva Městské části Praha 1 a odborných komisí Rady MČ Praha 1. Její pohřeb se koná ve středu 6. června od 11 hodin v krematoriu v Praze-Strašnicích.
Den dobrovolných hasičů na Žofíně v sobotu 9.června 2012 od 14:00 do 17:00
4-6-2012

Den dobrovolných hasičů na Žofíně v sobotu 9.června 2012 od 14:00 do 17:00

Den dobrovolných hasičů Praha 1 proběhne letos v sobotu 9.června 2012 od 14:00 do 17:00 na Slovanském ostrově u paláce Žofín. Uvidíte ukázky práce hasičů, policistů a strážníků - výšková technika - hasižská vozidla historická i současná - možnost vyzkoušet vlastní hašení - program pro děti. Přijďte se podívat a vyzkoušet si v praxi co se skrývá za slovem "hasič".
Seniorky z Týnky recitovaly básničky ze školních čítanek
4-6-2012

Seniorky z Týnky recitovaly básničky ze školních čítanek

Pondělní poetické odpoledne ve Viole se neslo v duchu vzpomínání na básničky známé ze školní docházky, od základní školy až po maturitu. A kdo se zhostil velmi zdařilé recitace? Členky seniorského recitačního klubu Týnka, zřizovaného Střediskem sociálních služeb Praha 1.
Noc kostelů přilákala velké množství Pražanů
1-6-2012

Noc kostelů přilákala velké množství Pražanů

Prohlídky kostelů s odborným výkladem, seznamování s jejich historií, výstavy, koncerty, čtení, výtvarné dílny pro děti a další zajímavý kulturní program přichystaly jednotlivé farnosti a sbory pro širokou veřejnost v rámci populární Noci kostelů. Ta se uskutečnila 1. června, a tak pořadatelé také nezapomněli na děti a jejich svátek – Mezinárodní den dětí.
Světový den bez tabáku
29-5-2012

Světový den bez tabáku

Poslední květnový den je již tradičně Světovou zdravotnickou organizací WHO vyhlašován jako Světový den bez tabáku. Vždy má dané téma – letos jím je Stop vlivu tabákového průmyslu. Závislost na tabáku je velice závažný problém, protože kouření škodí zdraví, zkracuje život a jen v letošním roce je celosvětově příčinou 6 milionů předčasných úmrtí.
Výstava nabízí příběhy utrpení a statečnosti za okupace
27-5-2012

Výstava nabízí příběhy utrpení a statečnosti za okupace

Občanské sdružení Post Bellum pořádá na Karlově náměstí výstavu Atentát na Heydricha, která připomíná 70. výročí atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha a symbolicky vypráví sedmdesát příběhů z doby 2. světové války. Expozice je umístěna v dřevěné stavbě, jež má evokovat koncentrační tábor, a potrvá do 18. června.
V pasáži Lucerna se zrcadlí New York
17-5-2012

V pasáži Lucerna se zrcadlí New York

Mirrors in N. Y. (Zrcadla v New Yorku) je název nové výstavy vynikajících fotografií Petra Našice, kterou je možné zhlédnout do 9. června v Galerii Café Kávovarna v pasáži Lucerna. Expozice nabízí originální pohled na Manhattan, který autor zachytil v jeho vlastních zrcadlech, jež tomuto neklidnému městu dávají podobu snivé koláže.
Latino festival URBANO 2012 / PRAHA / 15. – 17.6.2012
14-5-2012

Latino festival URBANO 2012 / PRAHA / 15. – 17.6.2012

Urbano prezentuje největší latino událost roku „Latino festival URBANO“. Tento event. obsahuje 3 večerní párty a 2 dny tanečních workshopů za doprovodu světových lektorů, mezinárodních Djs, jedinečných tanečních vystoupení a koncert.
Pražané uctili památku Jana Nepomuckého
14-5-2012

Pražané uctili památku Jana Nepomuckého

Ani nepřízeň počasí neodradila stovky turistů, poutníků a obyvatel Prahy 1 od návštěvy už čtvrtého ročníku slavností Navalis a od uctění památky a odkazu světově známého českého světce Jana Nepomuckého. Mše, barokní procesí, koncert a vodní slavnost – to vše nabídl úterní program.
Devět tisíc běžců obsadilo centrum Prahy
13-5-2012

Devět tisíc běžců obsadilo centrum Prahy

Střed hlavního města zažil v neděli atletický svátek. Celkem devět tisícovek běžců od nás i z celého světa se totiž zúčastnilo Volkswagen Maratonu Praha. Vítězi se stali afričtí běžci – Etiopan Deresse Chimsa a Keňanka Agnes Jepkemboi Kipropová. V cíli se ale radoval i náš atlet Jan Kreisinger, který časem 2:16,26 překonal o čtyři vteřiny limit pro olympijské hry v Londýně.
Zombie Walk 2012
5-5-2012

Zombie Walk 2012

Centrem Prahy prošlo 767 oživlých mrtvol. Recesistická akce se u nás konala už po páté a průvod zombie je podle organizátorů největším setkáním příznivců neotřelé zábavy, hororů a počítačových her v Česku. Jediným cílem setkání je užít si zábavu.
Festival IMY připomněl Den boje za práva lidí s handicapem
4-5-2012

Festival IMY připomněl Den boje za práva lidí s handicapem

Občanské sdružení Portus Praha uspořádalo v sobotu v Rock Café, při příležitosti Dne boje za práva lidí s handicapem, festival IMY. Jeho cílem bylo představit tvorbu handicapovaných i organizace, jež s nimi pracují.
Nezapomenout na statečné
4-5-2012

Nezapomenout na statečné

Občanské sdružení Publicum Commodum uspořádalo v bývalém Petschkově paláci v ulici Politických vězňů, kde dnes sídlí Ministerstvo průmyslu a obchodu, pietní setkání, konané při příležitosti blížícího se výročí konce 2. světové války na našem území a v Evropě. Bývalá „Pečkárna“ byla za okupace sídlem gestapa, které ve zdejších sklepních prostorách věznilo a mučilo české vlastence.
Malá Strana a Kampa zažily rej čarodějnic
30-4-2012

Malá Strana a Kampa zažily rej čarodějnic

Jako každý poslední dubnový den i ten letošní patřil na levém břehu Vltavy Malostranským čarodějnicím. A i letos se bylo na co dívat. I letos byl tento den pro některé z čarodějnic, jedubab, bosorek a jiných meger posledním v jejich nezdárném životě.
Pan Josef Sobotka oslavil 101. narozeniny
27-4-2012

Pan Josef Sobotka oslavil 101. narozeniny

Dlouholetý člen Sokola a obyvatel Prahy 1 Josef Sobotka oslavil v pátek v přítomnosti starosty Oldřicha Lomeckého a dalších zástupců radnice úctyhodné 101. narozeniny. Rodák z Oseka u Duchcova nyní žije v krásném domě s pěkným výhledem na střechy domů v ulici Karoliny Světlé.
Na Václavském náměstí odstartovala Rallye Praha Revival
26-4-2012

Na Václavském náměstí odstartovala Rallye Praha Revival

Veteránské skvosty v podobě Porsche 911, Renaultů Alpine, Fiatů, Alf Romeo a dalších krásných vozů zahájily v pátek navečer třídenní soutěž, během které postupně dojely do Starých Splavů, Pardubic a v neděli pak do pražského Radotína. Pořadatelem byl Ústřední automotoklub.
Jezdecké závody Prima Cup 28. - 29. 4. 2012 na Císařském ostrově
18-4-2012

Jezdecké závody Prima Cup 28. - 29. 4. 2012 na Císařském ostrově

Prestižní jezdecké závody Prima Cup se budou konat ve dnech 28. - 29. 4. 2012 na Císařském Ostrově. Prima Cup si v parkurovém sportu již získal jméno kvalitních závodů, na kterých se představuje i řada našich špičkových skokových dvojic. Prima Cup Team srdečně zve rodiny s dětmi, které ocení spolupráci koně a jezdce. Vstup do areálu na jezdecké závody je pro všechny návštěvníky zdarma.
Na Václavském náměstí se konal 3. ročník akce Equal Pay Day
12-4-2012

Na Václavském náměstí se konal 3. ročník akce Equal Pay Day

Kdo přišel ve čtvrtek odpoledne na Václavské náměstí, mohl si povšimnout zvýšeného počtu červených tašek. Ty jsou totiž – spolu s červenými kabelkami a peněženkami – symbolem celosvětové akce Equal Pay Day (Dne rovnosti příjmů pro obě pohlaví), která poukazuje na rozdíly v příjmech mužů a žen.
Přijeli zástupci partnerských měst
30-3-2012

Přijeli zástupci partnerských měst

Z Maďarska, Slovenska, Izraele, Francie, Itálie a Jesenicka dorazili na návštěvu Prahy 1 reprezentanti partnerských měst. Vedle jednání s představiteli naší městské části byla hlavním bodem jejich programu účast na Reprezentačním plesu Prahy 1.
Na Žofíně vyvrcholila plesová sezona
30-3-2012

Na Žofíně vyvrcholila plesová sezona

Zlatý Reprezentační ples Prahy 1 hostil v pátek večer slavnostně osvícený Palác Žofín. Zajímaví hosté, vynikající vystupující umělci, špičkové občerstvení a hlavně příjemná atmosféra výrazně přispěli k tomu, že letošní ples byl velmi vydařený.
Hana Hegerová obdržela čestné občanství Prahy 1
28-3-2012

Hana Hegerová obdržela čestné občanství Prahy 1

Starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký udělil ve středu na Staroměstské radnici čestné občanství vynikající zpěvačce Haně Hegerové.
Rita Rita oslavila 100. narozeniny
28-3-2012

Rita Rita oslavila 100. narozeniny

Nová scéna Národního divadla zažila ve středu ojedinělou a krásnou akci – oslavu 100. narozenin bývalé baletní umělkyně Markéty Kyliánové, kterou pro ni s přáteli a kolegy zorganizovali její synové: Jan a jeho bratr, světoznámý baletní choreograf, Jiří Kylián.
Kampa potvrdila, že je středem světa
24-3-2012

Kampa potvrdila, že je středem světa

Sobota patřila na Kampě sluníčku, bavícím se Pražanům a příjemné atmosféře. Vyvrcholil tam totiž dvoudenní festival Kampa – střed světa, kterému navíc předcházela úterní konference na toto téma.
Nejstarší občan Prahy 1 oslavil 103. narozeniny
8-3-2012

Nejstarší občan Prahy 1 oslavil 103. narozeniny

Před 103 lety se narodil příslušník řádu minoritů otec Bernardin, občanským jménem Josef Mráz, rodák ze slovenské Levoče. K jeho úctyhodnému životnímu jubileu mu jménem Městské části Praha 1 osobně pogratuloval radní Jiří Veselý.
Dětský maškarní bál v sobotu 10.3.2012 v Malostranské besedě
5-3-2012

Dětský maškarní bál v sobotu 10.3.2012 v Malostranské besedě

Městská část Praha 1 vás srdečně zve na Dětský maškarní bál do Malostranské besedy v sobotu 10. 3. 2012 od 14.00 do 17.00 hodin. Těšit se můžete na zábavné odpoledne plné písniček, her a tancování. Hraje skupina Myš a Maš, svá kouzla předvede kouzelník Ray Salman - Mistr ČR v moderní magii. , Zatančit i zacvičit si můžete dětskou zumbu s Asketou, nebo si nechat namalovat obrázek na obličej, na závěr bude vyhlášena soutěž o nejhezčí masku.
Žofín se výborně bavil
4-3-2012

Žofín se výborně bavil

AKTUALIZOVÁNO - NOVÉ FOTOGRAFIE!! Na web byla přidána rozsáhlá plesová fotogalerie J.KOTKA!!  Nedělní podvečer patřil v Paláci Žofín významné společenské události – tradičnímu plesu seniorů Prahy 1, který se letos konal pod názvem „Jen pro ten dnešní den“. Pořadatelem a hostitelem akce byla Městská část Praha 1.
Sochy z orloje prochází opravou
1-3-2012

Sochy z orloje prochází opravou

Během dvou týdnů se na orloji na Staroměstské radnici znovu objeví všech osm figur. Od poloviny ledna mají Marnivce, Lakomce nebo Smrtku v péči restaurátoři. Po dvou letech znovu opravují to, co napáchali čas, povětrnostní vlivy i holubi. Ačkoli originály soch jsou ukryty v depozitáři, i jejich kopie už se počítají mezi památky, a proto si zaslouží náležitou péči.
Počet lidí žijících v Praze 1 vzrostl
29-2-2012

Počet lidí žijících v Praze 1 vzrostl

„Praha 1 se v žádném případě nevylidňuje,“ prohlásil na středeční tiskové konferenci radnice Prahy 1 její starosta Oldřich Lomecký. Své tvrzení doložil nejnovějšími údaji Českého statistického úřadu. Podle nich nyní na území Městské části Praha 1 žije celkem více než 37 tisíc lidí, což je asi o 3 tisíce více než před deseti lety.
Testování narkonamů na infekční choroby
27-2-2012

Testování narkonamů na infekční choroby

Praha 1 podpořila společný projekt Drop inu a Sananimu na testování uživatelů drog. Ve známé sanitce se narkomani dozví zda nejsou nositeli žloutenky, syfilisu nebo jestli nejsou hiv pozitivní. Testy jsou plně anonymní a výsledky se zájemci doví během pár minut přímo na místě. Testování bude probíhat vždy ve středu od 11:00 do 15:00 u nízkoprahového centra Drop inu v ulici Boršov.
Student Vojtěch Pálka převzal Statutární Cenu starosty městské části Praha 1 v soutěži "Grafika roku 2011"
27-2-2012

Student Vojtěch Pálka převzal Statutární Cenu starosty městské části Praha 1 v soutěži "Grafika roku 2011"

Již 15 let uděluje Městská část Praha 1 Statutární Cenu starosty městské části Praha 1 ve studentské kategorii celostátní soutěže Grafika roku. Cena manifestuje společenské podporu a důvěru v tvůrčí úsilí nejmladší generace. Z rukou starosty Oldřicha Lomeckého ji na vernisáži stejnojmenné výstavy 27. února v Clam-Gallasově paláci roku převzal Vojtěch Pálka, student ateliéru Grafika I na pražské Akademii výtvarných umění.
Na Žofíně se bude tančit ve zlatě
27-2-2012

Na Žofíně se bude tančit ve zlatě

Také letos bude patřit k vrcholům pražské plesové sezony Reprezentační ples Prahy 1, který se bude konat 30. března od 19 hodin v Paláci Žofín. Pro hosty bude nachystán velmi kvalitní program a špičkové občerstvení, včetně bohatého rautu, degustace koňaků a doutníků.
Praha 1 přivítala osmnáct nových občánků
21-2-2012

Praha 1 přivítala osmnáct nových občánků

Narodili se v uplynulých měsících a se svými maminkami a tatínky dorazili ve svátečních oblečcích. Kdo? Malí caparti v dupačkách. Kam? Na Staroměstskou radnici, kde je všechny slavnostně přivítal starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. Stejně jako jejich dospěláky, kteří také přišli pěkně nastrojení.
Hybernskou ulicí otřásl výbuch plynu
20-2-2012

Hybernskou ulicí otřásl výbuch plynu

O velkém štěstí mohou hovořit všichni obyvatelé, nájemníci i kolemjdoucí domu v Hybernské ulici číslo 38. Přivolaní hasiči nakonec lokalizovali jako místo výbuchu suterén pod kavárnou, kde došlo k částečnému zřícení stropu. Následkem exploze byla poškozena okna, dveře a obklady kolem schodiště.
Cestovatelka Nelly Rasmussenová je malostranskou patriotkou
15-2-2012

Cestovatelka Nelly Rasmussenová je malostranskou patriotkou

Praha 1 vždy byla domovem významných osobností. Sousedku, kterou vám dnes chceme představit, mnozí možná ani neznají, protože se pohybovala daleko od Prahy i České republiky. Je to cestovatelka, etnografka, fotografka a spisovatelka Nelly Rasmussenová. Odvážná žena kypící energií miluje podzim a zimu a tak je jasné, že její cesty vedly hlavně na sever. Žila se Sámy v Laponsku a poznala i drsnou realitu dalekých končin za polárním kruhem na kanadském Baffinově ostrově v Hudsonském zálivu. Přesto si pokaždé našla cestu do svých milovaných Jizerských hor a také domů na Malou Stranu.
Děti oslavily v Kotvě sv. Valentýna
14-2-2012

Děti oslavily v Kotvě sv. Valentýna

Dětské hřiště Kulíškov v OD Kotva a Městská část Praha 1 připravily pro děti a jejich rodiče „Dětské valentýnské odpoledne“. Pestrý program obsahoval diskotéku pro nejmenší, kreslení na obličej, divadelní představení, návštěvu klaunů a výrobu valentýnských přání.
POZOR! TERMÍN ZRUŠEN! MČ Praha 1 a Středisko sociálních služeb vás zvou na Den otevřených dveří 28. 3. 2012
8-2-2012

POZOR! TERMÍN ZRUŠEN! MČ Praha 1 a Středisko sociálních služeb vás zvou na Den otevřených dveří 28. 3. 2012

POZOR! TERMÍN DNE OTEVŘENÝCH DVEŘÍ BYL ZRUŠEN A V TUTO CHVÍLI NENÍ STANOVEN NÁHRADNÍ TERMÍN- JAKMILE BUDE ZNÁM, BUDEME VÁS OKAMŽITĚ INFORMOVAT!
MČ Praha 1 a Středisko sociálních služeb vás zvou na Den otevřených dveří 28. 3. 2012. Od 13 hod. do 17 hod. budou mít zájemci z řad veřejnosti možnost prohlédnout si prostory Domů s pečovatelskou službou Dlouhá 23, Benediktská 13, Týnská 17, Pštrossova 18, U Zlaté Studně 1, Jeslí Řásnovka 2 a Klubů seniorů v Týnské 17 a Tomášské 6.
Kondici našich seniorů udržuje i asijské tai-chi
7-2-2012

Kondici našich seniorů udržuje i asijské tai-chi

Senioři z Prahy 1 se mohou pustit i do bojového umění. V nabídce Střediska sociálních služeb jsou pravidelné lekce tai-chi. To je pro starší lidi vhodné kvůli zvyšování pohyblivosti, zachování stability a koordinace a navíc zlepšuje i metabolismus. Přesto, že jde o bojové umění, jeho součástí nejsou ostré výkopy ani rychlé otočky.
Dětské valentýnské odpoledne
3-2-2012

Dětské valentýnské odpoledne

Dětské hřiště Kulíškov pořádá ve spolupráci s městskou částí PRAHY 1 dětské Valentýnské odpoledne. Akce se koná v úterý 14.2. od 15:30 hodin ve 3.patře OD KOTVA.. Pro děti bude připravena balónková diskotéka, divadélko, dílničky – tvoření přáníček pro ty, které máme rádi, modelování zvířátek z balónků, kreslení na obličej, klauni a hlavně spousta zábavy.
Pétanque v podání našich seniorů je čím dál lepší
30-1-2012

Pétanque v podání našich seniorů je čím dál lepší

Díky podpoře Střediska sociálních služeb Praha 1 se v neděli 29. ledna uskutečnila v krytém UBULODROMU v Úněticích už druhá zimní pétanque stáž seniorů první městské části. Celodenní program navázal na pravidelné tréninky, které se konají každou středu odpoledne, v létě v parku v Lannově ulici, v zimě pak ve Středisku sociálních služeb v Týnské.
Hana Hegerová je čestnou občankou Prahy 1
24-1-2012

Hana Hegerová je čestnou občankou Prahy 1

Zastupitelstvo Městské části Praha 1 rozhodlo na svém úterním zasedání, na návrh Rady MČ Praha 1, o udělení čestného občanství legendární zpěvačce Haně Hegerové.
Senioři z Prahy 1 nemají na nudu čas
19-1-2012

Senioři z Prahy 1 nemají na nudu čas

Že s odchodem do důchodu přichází ruku v ruce nuda? Tak to rozhodně neplatí pro seniory, kteří využívají nabídky Střediska sociálních služeb Praha 1. Kromě zavedených výletů a nejrůznějších aktivizačních programů zahrnujících tanec, výuku jazyků nebo bridž a petanque je letos na programu i několik novinek.
"P. B. – co se do protokolu nevešlo"
9-1-2012

"P. B. – co se do protokolu nevešlo"

V kavárně Divadla Na zábradlí můžete do konce ledna zhlédnout výstavu fotografií Petra Našice, která je součástí projektu divadla s názvem „Čí je to město?“ a jejíž název je „P. B. – co se do protokolu nevešlo“.
Prahou plnou strašidel
7-1-2012

Prahou plnou strašidel

Je za námi už osmadvacátý ročník závodu Prahou plnou strašidel. I letos prověřil schopnost orientace ve městě a u těch mladších také odvahu. Na patnácti stanovištích byli připraveni například legendární pražští šejdíři v podobě řezníka a cukrářky nebo zbloudilé duše francouzského vojáka a chlupáče. Největší úspěch měla ovšem zavražděná jeptiška z Anežského kláštera, která také zvítězila v soutěži Miss Huhula o nejkrásnější strašidlo.
My Tři králové jdeme k vám…
5-1-2012

My Tři králové jdeme k vám…

V pražských ulicích a stanicích metra můžete tento týden potkat koledníky Tříkrálové sbírky. Ti Pražany i návštěvníky hlavního města prosí o finanční příspěvky do svých zapečetěných kasiček. Výnos pak bude použit na projekty zaměřené na sociálně a zdravotně handicapované děti i dospělé, na péči o staré a nemocné lidi. Zkrátka na pomoc lidem v nouzi
Přihlaste se do soutěže JuniorErb 2012
3-1-2012

Přihlaste se do soutěže JuniorErb 2012

Soutěž JuniorErb je určena mladým lidem do 18 let, kteří vytvářejí vlastní webové stránky a internetové projekty pro města, obce, regiony, turistická místa, školy, veřejnou správu a subjekty podílející se na společenském životě samospráv, případně pro školní týmy, které již zmíněné projekty tvoří v rámci školní práce. Podmínky účasti v soutěži jsou detailně popsány na http://www.juniorerb.cz uzávěrka přihlášek je 31.1.2012.
Čí je to město? Vernisář výstavy fotografií Petra Našice "P.B. - co se do protokolu nevešlo"
3-1-2012

Čí je to město? Vernisář výstavy fotografií Petra Našice "P.B. - co se do protokolu nevešlo"

ČÍ JE TO MĚSTO? Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy fotografií Petra Našice "P.B. - co se do protokolu nevešlo", která se koná v pondělí 9.ledna 2012 v 16:00 hod. v kavárně Divadla Na zábradlí, Anenské nám. 5, Praha 1, www.nazabradli.cz Výstava potvrá do konce ledna 2012.
Otužilci překonali slavný rekord!
26-12-2011

Otužilci překonali slavný rekord!

Teplota vody: 5,6°C. Teplota vzduchu: 6°C. Pro většinu lidí důvod zapnout si zimní bundu pěkně ke krku a vodě se dostatečným obloukem vyhnout. Ne tak pro otužilce. Pro ně se naopak jedná o více než příznivé podmínky pro plavání v řece. Potvrdil to 65. ročník Memoriálu Alfréda Nikodéma u severního břehu Slovanského ostrova. Otužilců se na něm sešlo 223, čímž byl překonán rekord z roku 1976.
Najděte poklad v pražských zahradách!
22-12-2011

Najděte poklad v pražských zahradách!

Magistrát hl. m. Prahy vyhlašuje geocachingovou soutěž „Odhalte tajemství pražských zahrad“. V šesti vybraných zahradách jsou ukryty schránky s pokladem – tedy se soutěžními otázkami, na které je třeba správně odpovědět – a na výherce čekají atraktivní ceny. Soutěž probíhá v době od 22. prosince 2011 do 29. února. 2012.
Rok 2012 bude i na Praze 1 úsporným
20-12-2011

Rok 2012 bude i na Praze 1 úsporným

Praha 1 bude příští rok hospodařit s rozpočtem ve výši 752,4 milionu Kč. Rozhodlo o tom zastupitelstvo první městské části. Schválený rozpočet je o 89 milionů Kč nižší než ten na letošní rok. Konečnou podobu rozpočtu výrazně ovlivnilo seškrtání dotací od hlavního města.
Wimmerova kašna byla opravena
13-12-2011

Wimmerova kašna byla opravena

Wimmerova kašna na Uhelném trhu, která byla v březnu letošního roku poškozena, je opět v pořádku. O její opravu se postarala restaurátorská firma VAS v.o.s.. Ta tak splnila svůj slib, kterým se v rámci projektu Aventinské kulturní léto zavázala věnovat výtěžek z charitativního koncertu na opravu kulturní památky na území Městské části Praha 1.
Umělci nadělili sobě i posluchačům adventní dárek
8-12-2011

Umělci nadělili sobě i posluchačům adventní dárek

Kostel Panny Marie Sněžné na Jungmannově náměstí hostil ve čtvrtek večer adventní koncert komorního smíšeného sboru a smyčcového orchestru Piccolo coro & Piccola orchestra. Umělci svým vystoupením zároveň oslavili patnácté výročí založení svého souboru.
Kampu zdobí vánoční strom
5-12-2011

Kampu zdobí vánoční strom

Zástupy dětí a jejich rodičů čekaly v pondělní podvečer na slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Kampě. Ti nejmenší navíc vyslyšeli výzvu pořadatelů – Sdružení občanů a přátel Malé Strany a Hradčan – a přinesli ozdoby, kterými strom zkrášlili.
Vánoční Prahou zazní baroko i moderna
2-12-2011

Vánoční Prahou zazní baroko i moderna

8. a 14. prosince se v Praze setkají v originálním vánočním projektu takoví umělci jako trumpetista Miroslav Kejmar či harfenistka Hedvika Mousa Bacha. Pod taktovkou dirigentů Jaroslava Brycha a Luboše Krtičky zazní skladby J. S. Bacha a B. Brittena. Jedinečné setkání předních světoznámých umělců v originálním vánočním projektu proběhne 8. 12. v 19.30 v Českém muzeu hudby, Karmelitská 2/4, Praha 1 a 14. 12. v 19.30 v Hlaholu, Masarykovo nábřeží 16, Praha 1.
Staroměstské náměstí ozářil strom z Kladenska
26-11-2011

Staroměstské náměstí ozářil strom z Kladenska

Prahu letos čekají královské Vánoce. Staroměstské a Václavské náměstí i Náměstí Republiky se v době adventu vrátí díky výzdobě zpět do období monarchie. Pořadatelé Vánočních trhů se totiž nechali inspirovat u českých králů. V tomto duchu se v sobotu večer dvaadvacet metrů vysoký strom rozsvítil. Smrk pochází ze středních Čech a darovala ho ze své zahrady soukromá majitelka.
Workshop a výstava "Vize pražské magistrály"
25-11-2011

Workshop a výstava "Vize pražské magistrály"

Centre for Central European Architecture CCEA vás srdečně zve na workshop "Vize pražské magistrály" s výstavou věnovanou historii této pražské tepny ve dnech 8. 12. – 10.12. 2011 v CCEA Lobby, Karolíny Světlé 31, Praha 1. Workshop reaguje na nejasné rozhodování o transformaci této dopravní tepny v posledních dvaceti letech. Dnes, po skoro dvouleté práci na projektu "Converging Territories - Sbližování regionů", jsme se rozhodli uspořádat setkaní skupin a jednotlivců zainteresovaných do tohoto tématu a zpětně se podívat na vývoj projektu "Pražská magistrála – Veřejný prostor XXI století".
I letos navštíví děti z Prahy 1 Mikuláš
24-11-2011

I letos navštíví děti z Prahy 1 Mikuláš

Mikuláš, čert a anděl patří 5. prosince už k tradičním návštěvníkům domácností v Praze 1. A není to trojice ledajaká: aby děti příliš nestrašila a zlobivce naopak nešetřila, musela získat glejt od samotného starosty, který zkontroloval obsah punčoch, čertův řetěz i kožich a teprve pak svolil, že může vyrazit do ulic v centru našeho hlavního města.
Začíná advent
22-11-2011

Začíná advent

Staroměstské náměstí přivítalo v noci na úterý tradiční vánoční strom. Ten bude tento víkend, s příchodem adventu, slavnostně rozsvícen, aby všem lidem ohlásil blížící se Vánoce. Čas, kdy se více než v jinou dobu snažíme udělat radost svým blízkým a kdy si mnohem citlivěji uvědomujeme pomíjivost věcí, které jsme dosud považovali za důležité, a naopak nenahraditelnost těch, jež jsme možná trochu přehlíželi.
Festival Pozdní sběr 2011 pomáhal Slaným dětem
12-11-2011

Festival Pozdní sběr 2011 pomáhal Slaným dětem

Pátý ročník multižánrového festivalu Pozdní sběr v Rock Café podpořil nemocné cystickou fibrózou. Jedná se o dědičnou nevyléčitelnou nemoc takzvaných slaných dětí, která zasahuje především dýchací a trávicí soustavu. Výtěžek z akce bude předán Klubu CF v Praze.
Senioři i junioři si spolu zazpívali
11-11-2011

Senioři i junioři si spolu zazpívali

Zpívá celá knihovna! Tak se jmenoval koncert, který v pátek zaplnil celý sál Městské knihovny Praha na Mariánském náměstí. Richard Adam, Dana Chytilová, Marie Tomsová, Zorka Kohoutová, Standa Procházka či Jaroslav Suchánek byli hlavními hvězdami podvečera, jenž přilákal seniory z celé Prahy 1. Hudební doprovod zajistil Junior dechový orchestr z Pražské konzervatoře.
Světový den diabetu 2011
11-11-2011

Světový den diabetu 2011

Diabetes mellitus – cukrovka – se týká 880 tisíc českých dospělých a dětí. Tvrdí to organizátoři akce, která se při příležitosti Světového dne diabetu, jímž je 14. listopad, uskutečnila v pátek na Můstku. Její součástí bylo měření hladiny krevního cukru, tlaku a tělesného tuku a jejími pořadateli byli dobrovolníci a studenti 2. a 3. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy.
Zastupitelé projednávali rozpočet na rok 2012
11-11-2011

Zastupitelé projednávali rozpočet na rok 2012

Od čtvrtka do pátku jednali ve středočeském Milíně představitelé zastupitelských klubů Městské části Praha 1. Téma – rozpočet na rok 2012. „Snažíme se sestavit rozpočet zodpovědně,“ zdůraznil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký a připomněl, že současná finanční situace je komplikovanější i díky plánovanému snížení příspěvku od Magistrátu hl. m. Prahy.
Malované Vánoce v Betlémské kapli
7-11-2011

Malované Vánoce v Betlémské kapli

O Adventu začíná v pražské Betlémské kapli již 32. vánoční výstava, tentokrát s názvem Malované Vánoce. Jejím posláním je připomenout tradiční kouzlo českých lidových Vánoc. Výstava je otevřena od 25. 11. 2011 do 2. 1. 2012, denně od 9.00 do 18.00 hod. Ve dnech 24. 12. a 31. 12.2011 od 9.00 do 14.00, 25. 12. 2011 a 1. 1. 2012 od 13.00 do 18.00. Vernisáž se uskuteční 25. 11. 2011 v 16.30 hod. v Betlémské kapli.
Malostranský candrbál se vydařil
5-11-2011

Malostranský candrbál se vydařil

Milovníci vynikajících příběhů o hříšných lidech města pražského, prvorepublikových songů a dobré zábavy si v sobotu přišli na své. Sdružení občanů a přátel Malé Strany a Hradčan totiž uspořádalo v Malostranské besedě už třetí Malostranský candrbál, a to právě ve stylu hříšných lidí, kteří měli co do činění s policejním radou Vacátkem a jeho pomocníky – inspektory Boušem, Brůžkem a Mrázkem.
Galerie KusKovu: vernisáž výstavy Igora Kitzbergera "Sochy"
18-10-2011

Galerie KusKovu: vernisáž výstavy Igora Kitzbergera "Sochy"

Galerie KusKovu vystavuje kovové sochy Igora Kitzbergera. Jde o ikonu českého uměleckého sochařství, která je populární nejen v ČR, ale i ve světě. Umělcovy sochy budou v galerii k vidění až do 7. prosince 2011.
TINA B. - Festival současného umění - 20.10. – 13.11.2011
17-10-2011

TINA B. - Festival současného umění - 20.10. – 13.11.2011

TINA B. 2011 Festival současného umění  20.10. – 13.11.2011 Praha. Šestý ročník Festivalu TINA B. představí v atomovém krytu a na dalších místech v Praze „zelená“ díla od stovky současných umělců z celého světa.  Hlavní program 20.10. – 23.10.2011. Otevírací doba: úterý – neděle, 12 – 18 hodin, vstup zdarma!
Benefiční koncert podpořil výcvik asistenčního psa pro šestiletou Adélku
9-10-2011

Benefiční koncert podpořil výcvik asistenčního psa pro šestiletou Adélku

V Divadle Na zábradlí se v neděli konal benefiční koncert, který nejen nabídl slavné písničky z pohádek, ale jeho diváci svou účastí zároveň podpořili dobrou věc – výcvik asistenčního canisterapeutického psa Čika, který bude pomáhat šestileté holčičce Adélce. Koncert uspořádala nezisková organizace Pestrá společnost.
V centru Prahy pobíhaly krysy
8-10-2011

V centru Prahy pobíhaly krysy

Je sobota odpoledne a z Ovocného trhu vybíhají hejna krys. Míří Celetnou do ulice Na Příkopě, zahýbají do Havířské a vracejí se zpět na Ovocný trh. Lidé je s nadšením pozdravují. Ne, nebojte se. Ulice neokupují agresivní hlodavci. To jen kancelářské „krysy“ změřily své síly.
Divadlo bratří Formanů předvedlo svůj úspěšný projekt
11-9-2011

Divadlo bratří Formanů předvedlo svůj úspěšný projekt

Celkem šest představení s názvem „Obludárium“ odehrálo Divadlo bratří Formanů ve svém „šapitó“ na Ovocném trhu. Městská část Praha 1 pořádání představení podpořila a byla spolupořadatelem.
Koncert proti strachu
11-9-2011

Koncert proti strachu

Občanské sdružení Tap uspořádalo za podpory Městské části Praha 1 Koncert proti strachu, jehož podtitul zněl: 10 let od útoku na Dvojčata. Celodenní program vyvrcholil odpoledním koncertem písničkáře Xindla X a kapely The Tap Tap, kterou tvoří mladí lidé s handicapem a jež vznikla v roce 1998 v pražském Jedličkově ústavu.
Malostranské vinobraní - Dozvuky Horňáckých slavností
8-9-2011

Malostranské vinobraní - Dozvuky Horňáckých slavností

Již třetím rokem se můžete těšit na jedinečnou atmosféru Horňáckých slavností, kterou pro Vás přeneseme do jedné z nejmalebnějších částí staré Prahy – na Kampu. Program začíná v parku ve 14:00 sklizní „vietnamského vína“. Následovat bude až do večerních hodin košt burčáků a vín předních vinařů z Moravy a Čech a ochutnávka domácích klobás a slivovice. Na Malostranské vinobraní je vstup volný.
Unikátní projekce na Staroměstský orloj se vrací
1-9-2011

Unikátní projekce na Staroměstský orloj se vrací

Unikátní projekce na Staroměstský orloj se vrací, první z osmi promítání se odehraje už tuto sobotu 3.září ve 20:00 hod. Promítání na jižní stranu radniční věže připomene historii orloje od počátků jeho stavby až po období komunismu. Promítání, takzvaný videomapping, autoři připravili za pomoci speciální počítačové animace.
Koncert proti strachu - kapela The Tap Tap a Xindl X na Střeleckém ostrově 11.září 2011
31-8-2011

Koncert proti strachu - kapela The Tap Tap a Xindl X na Střeleckém ostrově 11.září 2011

V den 10. výročí útoku na newyorská dvojčata v neděli 11. září 2001 pořádá kapela The Tap Tap a Xindl X na Střeleckém ostrově v Praze celodenní akci nazvanou Koncert proti strachu, kterou završí vystoupení kapely s hosty. Lidé si mohou vyzkoušet řadu sportovních aktivit handicapovaných a nevidomých, zúčastnit se diskusí s různými osobnostmi, užít si vepřové hody a od 15 hodin vidět koncert kapely The Tap Tap s Xindlem X.
Charitativní koncert 20 let Drop in - 1.září 2011
30-8-2011

Charitativní koncert 20 let Drop in - 1.září 2011

Drop in - Nikdy není pozdě! Charitativní koncert 20 let Drop in - 1.září 2011 - Staroměstské náměstí od 13:00 do 22:00 hod. Program: IVAN HLAS TRIO - CARTONNAGE - TEREZA ČERNOCHOVÁ - LAURA A JEJÍ TYGŘI - OHM SQUARE - BEATBURGERBAND - GIPSY.CZ - ANETA LANGEROVÁ - JAN BUDAŘ a ELIŠČIN BAND - DAVID KOLLER & BAND. Vstup volný!
Pražská „Eiffelovka“ oslavovala
20-8-2011

Pražská „Eiffelovka“ oslavovala

Petřínská rozhledna, mladší sestra slavné pařížské Eiffelovy věže, byla před 120 lety slavnostně otevřena a tuto sobotu své narozeniny oslavila.
Radní jednali ve Vráži u Chocerad
9-8-2011

Radní jednali ve Vráži u Chocerad

Rada Městské části Praha 1 absolvovala 9. srpna výjezdní zasedání, které se uskutečnilo ve školicím centru nedaleko Chocerad.


Vltava zněla hudbou
22-7-2011

Vltava zněla hudbou

Pod záštitou Městské části Praha 1 připravilo občanské sdružení Luka Praha druhý ročník týdenního festivalu „Praha – Sen letní noci“ plného hudby, tance, filmu a zábavy. Vyvrcholením celého týdne byl koncert na pontonu nedaleko mostu Legií. Vedle řady dalších vynikajících zahraničních i domácích umělců na něm vystoupili Dan Bárta se skupinou Illustratosphere a zejména pak srbský režisér, hudebník a producent Emir Kusturica, tentokrát v roli kytaristy kapely No Smoking Orchestra.
Na náplavce Smetanova nábřeží se koná výstava unikátních fotografií
21-7-2011

Na náplavce Smetanova nábřeží se koná výstava unikátních fotografií

Jedinečné velkoformátové fotografie, zachycující nejzajímavější momenty z natáčení filmu Emira Kusturici Závěť, nabízí minimálně do této neděle výstava na náplavce Smetanova nábřeží. Autorem fotografií je Petr Našic a slavnostního zahájení se zúčastnil i slavný srbský režisér, producent a hudebník Kusturica.
Náplavka Smetanova nábřeží přivítá výstavu unikátních fotografií
19-7-2011

Náplavka Smetanova nábřeží přivítá výstavu unikátních fotografií

Jedinečné velkoformátové fotografie, zachycující nejzajímavější momenty z natáčení filmu Emira Kusturici "Závěť", nabídne od čtvrtka 21. července výstava na náplavce Smetanova nábřeží. Autorem fotografií je Petr Našic.
Praha oslavila 120. výročí elektrické dráhy
18-7-2011

Praha oslavila 120. výročí elektrické dráhy

Přesně na den po 120 letech projel 18. července 2011 centrem města historický průvod jedenácti tramvajových vozů, který mapoval vývoj tramvajové dopravy v hlavním městě Praze.
Léto plné hvězd se koná už pošestnácté
7-7-2011

Léto plné hvězd se koná už pošestnácté

V království plné hraček se proměnily prostory školní jídelny na Dražického náměstí. Do 24. srpna tam tak mohou zájemci zhlédnout a zakoupit hračky či kapsáře pro děti handicapované i ty zdravé.
Oslavy Prahy
3-7-2011

Oslavy Prahy

Metropole má za sebou už třetí ročník svých oslav. Pražané se letos mohli bavit při koncertech na Staroměstském náměstí, setkat se se zajímavými osobnostmi a nebo si zdarma či za zvýhodněné vstupné prohlédnout muzea a galerie. Jedním z nejvyhledávanějších míst se stala podzemní štola 22 na Petříně.
Léto na Střeleckém ostrově
29-6-2011

Léto na Střeleckém ostrově

Léto pro Pražany! Pod tímto názvem bude letos probíhat letní kulturní program na Střeleckém ostrově. Nově pod vedením Malostranské besedy a s širokou nabídkou vyžití po celý den. Letní koncerty zahájí kapela Lety mimo již tento čtvrtek 30. 6. a začínat budou vždy ve 20:00. Těšit se samozřejmě můžete i na kino pod širým nebem.
Delegace Prahy 1 navštívila Trento
24-6-2011

Delegace Prahy 1 navštívila Trento

Italské partnerské město Trento navštívila v uplynulých dnech delegace Městské části Praha 1. Starosta Oldřich Lomecký, 1. zástupce starosty Daniel Hodek a vedoucí oddělení vnějších vztahů Veronika Blažková jednali se starostou Trenta Alessandrem Andreattou a dalšími představiteli města. Zúčastnili se také oslav 150. výročí sjednocení Itálie a vzpomínkových oslav na patrona místní diecéze svatého Vigilia.
Reprezentant Prahy 1 se v simultánce neztratil
16-6-2011

Reprezentant Prahy 1 se v simultánce neztratil

V Michnově paláci na Kampě vyvrcholil o víkendu šachový festival ČEZ CHESS TROPHY 2011. Stejně tak proběhly i poslední tahy šesté partie zápasu dvou vynikajících šachistů, našeho Davida Navary a slovenského reprezentanta Sergeje Movsesjana. Ti spolu bojovali v rámci festivalu, s výjimkou čtvrtka, už od pondělí. Trofej pro vítěze zvedl nad hlavu první hráč českého žebříčku velmistr David Navara, který zvítězil poměrem 3,5:2,5. Čtvrteční volno vyplnila zajímavá simultánka mezinárodního velmistra Jana Smejkala. K jedné ze šachovnic při ní také zasedl Sebastian Semrád, žák 6. A ZŠ Vodičkova.
Král světové atletiky zavítal do Prahy 1
1-6-2011

Král světové atletiky zavítal do Prahy 1

Usain Bolt, vynikající jamajský sprinter, světový rekordman a první člověk v historii, který dokázal zaběhnout sto metrů regulérně pod hranicí 9,70 i 9,60 sekundy, ozdobil svou účastí i letošní ostravský atletický mítink Zlatá tretra. Zastavil se ale i v Praze na Václavském náměstí, kde uspořádal tiskovou konferenci. Jménem hostitelské Městské části Praha 1 ho pozdravil její starosta Oldřich Lomecký.
Odstraňování graffiti
1-6-2011

Odstraňování graffiti

I letos na Praze 1 probíhá odstraňování graffiti z fasád domů v majetku společenství vlastníků a ochrana těchto fasád proti dalším nástřikům. A nemusí se jednat pouze o fasády nové nebo opravené. V případě poškození fasády nástřikem graffti vám bude všem fasáda vyčištěna.
Pokud o to máte zájem, prosím, přihlašte se na e-mailové adrese: graffitistopp1@volny.cz, nebo na telefonním čísle: 602 809 410. Celou akci plně zaštiťuje a hradí Úřad městské části Praha 1
Staroměstská radnice hostí výstavu mladých umělců
30-5-2011

Staroměstská radnice hostí výstavu mladých umělců

do 26. června můžete v Galerii hlavního města Prahy na Staroměstském náměstí 1 zhlédnout výstavu děl deseti českých finalistů soutěže o ESSL ART AWARD CEE, vyhlášenou Agnes a Karlheinzem Esslovými, sběrateli a podporovateli umění a spolumajiteli společnosti bauMax, na podporu mladého umění v Bulharsku, Rumunsku, Chorvatsku, Slovinsku, Maďarsku, Česku a na Slovensku. Dva vítězové z každé země pak obdrží 3 500 euro a postupují na výstavu ESSL ART AWARD v Essl Museum.
Studenti Gymnázia Jiřího Gutha-Jarkovského připravili výstavu Zrození
28-5-2011

Studenti Gymnázia Jiřího Gutha-Jarkovského připravili výstavu Zrození

Katedra filosofie a sociologie CEVRO Institutu, Gymnázium Jiřího Gutha-Jarkovského a BIOS, společnost pro biotiku uspořádaly v sobotu 28. května Mezinárodní konferenci Lidské embryo: mezi vědou, filosofií a etikou. Konference, které se zúčastnil také starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, byla spojena s prezentací knihy Davida Černého Lidské embryo v perspektivě biotetiky a s výstavou studentů Gymnázia Jiřího Gutha-Jarkovského.
XII. ročník výtvarné soutěže "Karlův most očima dětí"
27-5-2011

XII. ročník výtvarné soutěže "Karlův most očima dětí"

9. června 2011 od 10:00 hodin proběhne již XII. ročník výtvarné soutěže Karlův most očima dětí, které pořádá pod záštitou Městské části Praha 1 Sdružení výtvarníků Karlova mostu, občanské sdružení.
Praha si připomněla památku sv. Jana Nepomuckého
15-5-2011

Praha si připomněla památku sv. Jana Nepomuckého

Od pátku do pondělí byly okolí Karlova mostu a vodní hladina Vltavy svědky oslav svatořečení Jana Nepomuckého pod názvem Svatojánské NAVALIS 2011. Cílem jedinečné akce bylo – stejně jako v uplynulých dvou ročnících – pozvednutí povědomí o Janu Nepomuckém a jeho morálním odkazu pro českou společnost.
Oslavy Dne Prahy 1 nás provedly třemi staletími
7-5-2011

Oslavy Dne Prahy 1 nás provedly třemi staletími

Krásné dobové kostýmy, autorka oblíbené Babičky Božena Němcová, na Bělehrad táhnoucí revmatik Švejk a další postavy a autoři české literární historie se v sobotu objevili v Praze. Připomněli se tak současníkům v rámci oslav Dne Prahy 1, a i když bohužel stále méně a méně Čechů čte knížky, v ulicích Prahy 1 se jich tentokrát objevilo dost.
Leica Gallery zahájila ojedinělý projekt Jiřího Turka CityLAB
5-5-2011

Leica Gallery zahájila ojedinělý projekt Jiřího Turka CityLAB

Ve čtvrtek 5. května 2011 se v 19 hodin za účasti starosty Ing. Oldřicha Lomeckého uskutečnila Vernisáž ojedinělého projektu CityLAB Jiřího Turka v Leica Gallery Prague. Výstava probíhá od 6. května do 12. června 2011 nejen v kamenných galeriích, ale i ve veřejném prostoru.
Na Petříně padl rekord v líbání
1-5-2011

Na Petříně padl rekord v líbání

Pod rozhlednou na Petříně padl český rekord v počtu párů líbajících se na jednom místě. Prvomájový polibek pod kvetoucím stromem si tu za pět hodin dalo 841 párů. Na splnění příslušných pravidel na místě dozíral komisař agentury Dobrý den, která české rekordy registruje.
Na Kampě se naplnil osud čarodějnic
1-5-2011

Na Kampě se naplnil osud čarodějnic

Jedinečnou možnost vidět na vlastní oči takové množství čarodějnic, ježibab, jedubab, poběhlic i jejich katů máte jen na Malé Straně, a to pouze poslední dubnový den. Jednou za rok, stejně jako tuto sobotu.
Oslavme společně Den Prahy 1!
30-4-2011

Oslavme společně Den Prahy 1!

Jan Neruda, Eduard Bass, Franz Kafka, Božena Němcová, Jan Hus, Jaroslav Hašek a Karel Jaromír Erben – to jsou osobnosti české literatury a historie, s nimiž nás blíže seznámí letošní oslavy Dne Prahy 1. Ty se uskuteční v sobotu 7. května a zavedou nás do parku Kampa, na Slovanský ostrov, do Františkánské zahrady, na Kozí plácek, Betlémské náměstí, Střelecký ostrov, Uhelný trh nebo třeba do Malostranské besedy.
Čarodějnické obědy v základní škole Vodičkova
29-4-2011

Čarodějnické obědy v základní škole Vodičkova

V základní škole Vodičkova proběhly v pátek 29.4. obědy ve školní jídelně ve znamení nadcházejícího lidového svátku pálení čarodějnic. Čarodějnické obědy ale žákům i učitelům natolik zachutnaly, že k žádnému upálení čarodějnice tentokrát nedošlo :-)
Praha 1 má dalšího stoletého oslavence
29-4-2011

Praha 1 má dalšího stoletého oslavence

Zástupci vedení městské části popřáli Josefu Sobotkovi ke krásnému životnímu jubileu. 29. dobna totiž oslavil kulatou stovku. Pamětní list a plaketu městské části, kde vitální senior bydlí už od roku 1938, předali zástupci starosty Karolina Polverini a Tomáš Macháček.
Letní dům pomáhá dětem
27-4-2011

Letní dům pomáhá dětem

Výstava s názvem „dobro - volná - komunkace - barev, kterou pořádá Občanské sdružení Letní dům, Evropský parlament -- informační kancelář v ČR a Zastoupení Evropské komise v ČR přibližuje komunikační a akční malby dětí a mladých lidí z dětských domovů. Akce probíhá v rámci Evropského roku dobrovolnictví. Vystavené obrazy jsou V Evropském domě v Jungmannově ulici kvidění až do konce dubna.
Velikonoce na Kampě
26-4-2011

Velikonoce na Kampě

Praha 1 a její obyvatelé dbají na tradice, a tak není divu, že se zatím poslední ze sousedských setkání, organizovaných radnicí první městské části, neslo ve znamení Velikonoc. Náměstíčko na Kampě provoněly během Velikonočního pondělí mazance, barvila se tu vajíčka a pánové se mohli naučit uplést pomlázku. Svou zručnost předvedli i starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký a další zástupci radnice.
Praha 1 zvítězila v krajském kole soutěže o Cenu za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace MPR a MPZ
19-4-2011

Praha 1 zvítězila v krajském kole soutěže o Cenu za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace MPR a MPZ

Praha 1 získala v úterý 19. dubna 2011 ocenění za vítězství v krajském kole o Cenu za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón za rok 2010, udělovanou každoročně Sdružením historických sídel Čech, Moravy a Slezska. K ocenění náleží pamětní grafický list a finanční částka 100 000 Kč.
Předání výtěžku z tomboly reprezentačního plesu Prahy 1 Konzervatoři Jana Deyla
18-4-2011

Předání výtěžku z tomboly reprezentačního plesu Prahy 1 Konzervatoři Jana Deyla

Starosta MČ Praha 1 Oldřich Lomecký předal v pondělí 18. dubna 2011 paní Mgr. Miladě Rybářové, ředitelce Konzervatoře Jana Deyla a střední školy pro zrakově postižené, výtěžek z tomboly Reprezentačního plesu Městské části Praha 1. Výtěžek bude použit, dle slov paní ředitelky, na hudební nástroje pro žáky.
Na Masarykově nábřeží bude od pondělí 18.4. omezena doprava
15-4-2011

Na Masarykově nábřeží bude od pondělí 18.4. omezena doprava

Z důvodu rekonstrukce technologických tunelů Národního divadla na Masarykově nábřeží bude dlouhodobě omezen provoz v úseku most Legií – Na Struze. V obou směrech budou vyloučeny tramvaje v úseku most Legií – Myslíkova. Automobilová doprava zůstane zachována ve směru k Jiráskovu mostu, provoz v opačném směru bude veden ulicí Divadelní. Roční omezení dopravy potrvá od 18. dubna.
V Rock Café se opět hraje
15-4-2011

V Rock Café se opět hraje

Po dvou letech přesně na den od uzavření známého rockového klubu na Národní třídě proběhl v Rock café koncert čtyř kapel. Ten tak ukončil dlouholeté trápení a boje s hlukem. Mezi návštěvníky slavnostního znovuotevření nechyběl starosta první městské části Oldřich Lomecký.
Strážníci Městské policie prohlédli dětská hřiště
14-4-2011

Strážníci Městské policie prohlédli dětská hřiště

Po zimě na nich vysbírávali jehly a stříkačky narkomanů, střepy a další nebezpečný materiál. Takové prověrky probíhají třikrát až čtyřikrát v roce. Kromě podobných velkých úklidových dnů kontroluje městská policie dětská hřiště a pískoviště pravidelně během hlídkové činnosti.
Hlavní nádraží se vrací do Evropy
14-4-2011

Hlavní nádraží se vrací do Evropy

Odbavovací hala Hlavního nádraží v Praze dostala novou tvář. Po čtyřleté rekonstrukci, která stála 1,15 miliardy korun, ji ve čtvrtek – za přítomnosti starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého – slavnostně otevřeli prezidenti České republiky a Itálie, Václav Klaus a Giorgio Napolitano. Opravy zajišťovala italská společnost Grandi Stazioni, která má nádraží pronajaté od Českých drah na třicet let.
Na Kampu se opět slétnou čarodějnice
14-4-2011

Na Kampu se opět slétnou čarodějnice

Park Kampa bude po roce znovu svědkem posledních chvil všech čarodějnic. 30. dubna se tam totiž uskuteční tradiční „Malostranské čarodějnice“, pořádané Sdružením občanů a přátel Malé Strany a Hradčan.
Pražská záchranka testuje malou elektromobilní sanitku
14-4-2011

Pražská záchranka testuje malou elektromobilní sanitku

Minivůz je vybaven vším potřebným pro poskytnutí první pomoci a narazit na něj můžete výhradně v centru metropole. Tam ho záchranáři využívají díky možnosti rychlého přesunu v zacpaných ulicích. Smart bude velkým přínosem nejen na pěších zónách, ale i v křivolakých uličkách Malé Strany. Minisanitky jsou prostě pro centrum jako stvořené.
V centru Prahy hořela střecha domu, obyvatelé vyvázli bez zranění
9-4-2011

V centru Prahy hořela střecha domu, obyvatelé vyvázli bez zranění

Na rohu Křižovnické a Veleslavínovy ulice hořela v sobotu odpoledne střecha. Oheň zachvátil historický dům U Pergamentu a jen díky včasnému zásahu hasičů se v silném větru nerozšířil na další budovy. Evakuováno bylo celkem 35 lidí z hořícího domu i sousedních budov.
Praha 1 obdrží jako první město ČR „Kraslici z lásky“
5-4-2011

Praha 1 obdrží jako první město ČR „Kraslici z lásky“

Staroměstské náměstí se stane 11. dubna svědkem výjimečné události. V parku za Staroměstskou radnicí totiž dojde ke slavnostnímu odhalení obří „Kraslice z lásky“, kterou Městské části Praha 1 věnovaly Chorvatské turistické sdružení a Turistické sdružení Koprivnicko-križevacké župy za podpory Ministerstva turistického ruchu Chorvatské republiky.
Pražský půlmaraton proběhl ve znamení dvou rekordů
3-4-2011

Pražský půlmaraton proběhl ve znamení dvou rekordů

Praha má za sebou už třináctý ročník Pražského půlmaratonu, jehož trať vede z velké části ulicemi prvního pražského obvodu. Ceny nejlepším předával starosta Oldřich Lomecký a to ještě v době, kdy byla většina startujících v tomto masovém běhu ještě na trati. V krásném jarním počasí se do pražských ulic vydalo celkem 9 500 běžců z 87 zemí.
Pozvánka na víkendový půlmaraton
31-3-2011

Pozvánka na víkendový půlmaraton

Už tuto sobotu 2. dubna nás čeká první z velkých sportovních akcí letošní sezóny. Je jí stále oblíbenější pražský půlmaraton,což dokazuje 9.500 prodaných registrací. V cíli bude vítěze dekorovat sportovec tělem i duší, starosta městské části Praha 1 a také České obce sokolské Oldřich Lomecký.
Na Hradčanech učí děti nebát se knihoven
29-3-2011

Na Hradčanech učí děti nebát se knihoven

Odborníci varují, že dětské knihovny zejí prázdnotou a mladá generace se o knihy nezajímá. Proč by také ano? Ještě počátkem devadesátých let se musel každý referát vypracovávat v knihovně s pomocí mnoha knih. Dnes je už vše lehce dohledatelné na internetu a zájem o knihy upadá.
Kampa se proměnila ve střed světa
28-3-2011

Kampa se proměnila ve střed světa

Sérií koncertů, divadelních představení a další zábavy skončil v sobotu na Kampě třetí ročník akce "Kampa, střed světa". TV Praha 1 vám přináší několik záznamů z této uníkátní aktivity občanů a občanských spolků Malé Strany.
Žofín hostil reprezentační ples Prahy 1
28-3-2011

Žofín hostil reprezentační ples Prahy 1

Žofín opět po roce hostil tradiční ples první městské části. Několika stovkám hostů zazpívali Petr Kolář, Marie Rotrová a mnoho dalších. Starosta Prahy 1 se speciálně při této příležitosti naučil valčík a v historické budově se tančilo až do pozdních nočních hodin.
Apoštolové na Staroměstském orloji se posunuli o hodinu dopředu
27-3-2011

Apoštolové na Staroměstském orloji se posunuli o hodinu dopředu

V noci ze soboty na neděli došlo ke změně času. Z pásmového, chcete-li středoevropského, máme letní. Přišli jsme tedy o hodinu spánku. Na druhou stranu je večer déle světlo. Někdo se s touto změnou vyrovnává lépe, někdo hůře.  Kvůli změně času se musí přenastavovat nejen všechny hodiny, ale také apoštolové na Staroměstském orloji.
Kampa střed světa
24-3-2011

Kampa střed světa

Již třetím rokem probíhá v Praze na Kampě od čtvrtka 24.3. do soboty 26.3. akce s názvem Kampa střed světa. Večery a den plné veselí, hudby, tance i poučení odstartovalo ve čtvrtek večer jammování a zpěv Muzikantů z Kampy v hospůdce Šatlava v Saské ul. Ve Staré prádelně v Říční ulici proběhla vernisáž výstavy fotografií Heleny Šulcové Loko Motivy, také s následným zpěvem a hudbou.
Koncert pro Japonsko v neděli 27.března 2011
22-3-2011

Koncert pro Japonsko v neděli 27.března 2011

Obecní dům, a. s. a Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK pořádají v neděli 27. 3. 2011 v 19.30 hodin ve Smetanově síni Obecního domu benefiční KONCERT PRO JAPONSKO.
Žofín zažije vrchol plesové sezóny
21-3-2011

Žofín zažije vrchol plesové sezóny

Milovníci klasického tance, moderních tanečních stylů, ale hlavně dobré zábavy se mají na co těšit. Palác Žofín totiž bude 25. března hostit Reprezentační ples Městské části Praha 1. Skvělý program, moderovaný Alešem Hámou, Kristinou Kloubkovou a Jakubem Wehrenbergem, určitě uspokojí i ty nejnáročnější.
Praha 1 bude více myslet na podporu sportovních aktivit
16-3-2011

Praha 1 bude více myslet na podporu sportovních aktivit

Basketbal, volejbal, nohejbal, fotbal, ale třeba i badmington a další sporty chce podporovat radnice MČ Prahy 1 v tomto roce. Nepůjde jen o podporu tělovýchovy u dětí, ale radnice chce usilovat hlavně o rozpohybování dospělých a seniorů.
Radnice Prahy 1 pořádá reedukační pobyt pro děti
16-3-2011

Radnice Prahy 1 pořádá reedukační pobyt pro děti

11 dětí z Prahy 1 tráví jarní prázdniny v jihočeských Česticích. Sociální odbor radnice městské části pro ně připravil takzvaný reedukační pobyt. Ten je pořádán jako podpora výchovy a upevňování základních zvyklostí pro děti z problémových nebo sociálně slabých rodin. Pobyt na své škole v přírodě všem plně hradí městská část. Děti kvitují hlavně možnost strávit týden na vesnici, který je pro ně často něčím úplně novým.
Výstava "Pod hladinou Vltavy"
15-3-2011

Výstava "Pod hladinou Vltavy"

Jarní prázdniny jsou tu. Řada dětí odjela využít sluníčka a hlavně posledního sněhu na hory. Nudit se ale nemusíte ani u nás v Praze 1. Přímo na Staroměstském náměstí můžete navštívit zajímavou výstavu v podzemí Paláce Kinských.. Co tu můžete vidět, na to se podívejte v krátké reportáži.
Rada schválila své programové prohlášení
11-3-2011

Rada schválila své programové prohlášení

Programové prohlášení Rady Městské části Praha 1 je na světě. Její členové se v něm zavázali, že budou po celé volební období 2010 až 2014 prosazovat politiku založenou na otevřenosti, maximální informovanosti veřejnosti a spolupráci se všemi demokratickými stranami v Zastupitelstvu Městské části Praha 1. Radu tvoří představitelé TOP 09, České strany sociálně demokratické a Věcí veřejných, tedy stran, které uspěly v podzimních komunálních volbách.
102 let v Praze 1
9-3-2011

102 let v Praze 1

Významné jubileum, 102. narozeniny, oslavil 5. března 2011 Josef Mráz – otec Bernardin z kostela sv. Jakuba (Malá Štupartská 6). Mezi gratulanty, kteří jubilantovi přišli poblahopřát k požehnanému věku, nechyběl ani starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.
Praha 1 má rozpočet pro rok 2011
8-3-2011

Praha 1 má rozpočet pro rok 2011

Zastupitelstvo Městské části Praha 1 schválilo na svém úterním zasedání rozpočet pro rok 2011. Ten počítá s výdaji ve výši 841,2 milionu korun a s příjmy ve stejné výši. Pro rozpočet hlasovalo celkem třicet zastupitelů, proti byli pouze tři a jeden se zdržel hlasování.
Malostranské masopustní veselí 2011
5-3-2011

Malostranské masopustní veselí 2011

Malou Stranu už po desáté ovládly maškary. Malostranské masopustní veselí začalo v sobotu 5. března po poledni na Loretánském náměstí úvodním projevem starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého, při kterém maskám vydal žertovné povolení k veselici.O dobrou náladu se během pochodu přes Nerudovu ulici na Kampu staral Pražský pouťový orchestr a bubeníci. Připomeňme si krásnou atmosféru této lidové veselice z videozáznamu v tomto článku.
Radnice MČ Praha 1 chce znát problémy svých obyvatel
22-2-2011

Radnice MČ Praha 1 chce znát problémy svých obyvatel

Dotazníková akce, jejímž cílem je zjištění největších problémů trápících místní obyvatele, začíná v těchto dnech v Praze 1. Všichni občané s trvalým bydlištěm v první městské části obdrží do poštovní schránky anonymní dotazník s řadou konkrétních otázek. Pokud na ně odpoví, významně napomohou radnici při zlepšování podmínek každodenního života. Doplňkovou akcí bude telefonický průzkum se stejným cílem.
Praha 1 chce přimět vlastníky zchátralých domů k jejich opravám
21-2-2011

Praha 1 chce přimět vlastníky zchátralých domů k jejich opravám

Pokud majitelé výzvy neuposlechnou, radnice je opraví na vlastní náklady. Investice pak bude vymáhat a hodlá přistoupit až k exekucím. Starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký řekl, že je potřeba postupovat poměrně razantně, protože stavby v centru metropole jsou památkově chráněné a celá městská část je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.
Nemocnice Milosrdných sester v Praze oslavila Světový den nemocných
16-2-2011

Nemocnice Milosrdných sester v Praze oslavila Světový den nemocných

V nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze 1 se uskutečnila tradiční oslava světového dne nemocných.
Ministerstvo vnitra ocenilo zaměstnance radnice Prahy 1
14-2-2011

Ministerstvo vnitra ocenilo zaměstnance radnice Prahy 1

Tomáš Hanzel, pracovník oddělení služeb a informací Úřadu Městské části Praha 1, obdržel od Ministerstva vnitra ocenění za spolupráci při realizaci projektu Czech POINT, a to konkrétně za největší počet vydaných výpisů za Hlavní město Praha v roce 2010.
Oldřich Lomecký jednal v Bambergu
14-2-2011

Oldřich Lomecký jednal v Bambergu

Starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký navštívil partnerské město Bamberg, kde se setkal se starostou Andreasem Starkem a dalšími představiteli. Během jednání o nových možnostech spolupráce obou měst a jejich obyvatel, podnikatelů, škol a dalších institucí předal vedení bavorského města klíč od Prahy 1 jako symbol přátelství. V příštím roce totiž uplyne už dvacet let od chvíle, kdy obě města – Praha 1 a Bamberg – uzavřela smlouvu o partnerství.
Státní opera hostila honosný ples
11-2-2011

Státní opera hostila honosný ples

Dámy ve slavnostních večerních róbách, pánové ve fracích a proudem tekoucí šampaňské. Tak to vypadalo během plesu ve Státní opeře. Do centra Prahy se sjeli významní hosté. Byli mezi nimi Miss Jitka Válková, modelka Tereza Maxová nebo kambodžská princezna Norodom Arunrasmy, která se letos stala i patronkou celého plesu. Pořadatelé pozvali i vídeňského starostu Michaela Häupla, jehož město se stalo svým plesem v opeře světoznámé.
Porušování nočního klidu ze strany provozoven nadále tolerovat nebudeme!
10-2-2011

Porušování nočního klidu ze strany provozoven nadále tolerovat nebudeme!

Nadměrný hluk, provozování v rozporu s kolaudovaným stavem, kumulace závadových osob – to jsou zásadní problémy provozoven, na jejichž řešení se od března zaměřuje radnice Prahy 1. I vy máte možnost kontaktovat radnici na e-mailové adrese provozovny@praha1.cz s konkrétní odůvodněnou stížností na provozovnu ve vašem okolí, která vám svým hlučným provozem působí potíže.
Praha 1 hostí unikátní výstavu hodinek
9-2-2011

Praha 1 hostí unikátní výstavu hodinek

Praha 1 hostí unikátní výstavu hodinek. Na Staroměstské radnici jsou k vidění třeba hodinky Jamese Bonda, Václava Klause nebo Zinedina Zidane. Jde o největší výstavu podobného typu v dějinách České republiky.
700. výročí korunovace Jana Lucemburského a Elišky Přemyslovny
8-2-2011

700. výročí korunovace Jana Lucemburského a Elišky Přemyslovny

V neděli 6. února, tedy v předvečer 700. výročí korunovace královského páru Jana Lucemburského a Elišky Přemyslovny se ve Svatovítské katedrále na Pražském hradě konala výroční mše. Mezi pozvanými hosty byli současní potomci prvního Lucemburka a poslední Přemyslovny na českém trůně. Přišli velvyslanci evropských království, zástupci šlechtických rodů i osobnosti naší politiky a kultury.
Do základní školy v Mikulandské ulici zavítala kambodžská princezna
7-2-2011

Do základní školy v Mikulandské ulici zavítala kambodžská princezna

Princezna Norodom Arunrasmy, sestra kambodžského krále Norodoma Sihamoniho, zahájila v základní škole Brána jazyků výstavu k loňské návštěvě kambodžského monarchy v České republice. Výstava má připomenout, že kambodžský král totiž právě tuhle školu v dětství navštěvoval.
Výstava "Kambodžský král Norodom Sihamoni zpět ve své základní škole"
1-2-2011

Výstava "Kambodžský král Norodom Sihamoni zpět ve své základní škole"

Zveme vás na vernisáž školní výstavy "Kambodžský král Norodom Sihamoni zpět ve své základní škole". Výstavu zahájí kambodžská princezna Norodom Arunrasmy dne 3.února 2011 v 17:30 v budově Základní školy Brána jazyků, Mikulandská 5, Prtaha 1.
Jojeři z celé Evropy se sjeli na Prahu 1
31-1-2011

Jojeři z celé Evropy se sjeli na Prahu 1

Pražské Divadlo Archa hostilo dvoudenní mistrovství Evropy v jojování. Triky s disky na provázku ukázalo veřejnosti více než 100 závodníku z 22 zemí starého kontinentu. Česká republika patří podle organizátorů mezi absolutní evropskou špičku. „Ve srovnání s ostatními evropskými státy jsme na tom velmi dobře. Například Václav Kroutil patří mezi nejlepší závodníky už několik let," říká Ondřej Šedivý z České YoYo asociace.
Nedělní odpoledne na Ovocném trhu patřilo dětem ráje
30-1-2011

Nedělní odpoledne na Ovocném trhu patřilo dětem ráje

Kluziště na Ovocném trhu patřilo během lednových nedělí zábavným odpoledním programům, připraveným pod záštitou Karoliny Polverini, radní pro školy a školství Prahy 1. Poslední neděli 30.ledna vše vyvrcholilo nonstop show Děti ráje, led oblíbeného kluziště v centru Prahy byl nabit decibely lásky a vůní léta. Přední zpěváci jevištního uvedení úspěšného muzikálu pobavili bruslící diváky těmi největšími hity 80. let Diskotéku na ledě uváděl Martin Hrdinka.
Sousedské setkání – Ovocné bruslení
29-1-2011

Sousedské setkání – Ovocné bruslení

Praha 1 má za sebou první Sousedské setkání v novém roce a tentokrát se pod názvem "OVOCNÉ BRUSLENÍ" konalo na ledě. Kluziště před Stavovským divadlem zažilo den plný curlingu a pestrý program soutěží a vystoupení. První městská část tak využila existence malého sezónního stadionu nedaleko Václavského náměstí, který si zamilovali občané napříč generacemi.
Staroměstská radnice byla svědkem zlaté svatby
28-1-2011

Staroměstská radnice byla svědkem zlaté svatby

Starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký přivítal v pátek na Staroměstské radnici výjimečné svatebčany – Alexandru a Olega Novoselovi, občany Prahy 1, kteří se rozhodli oslavit zlatou svatbu. „Upřímně vám blahopřeji k 50. výročí vašeho sňatku a přeji vám jménem svým i jménem celé Městské části Praha 1, aby váš další život plynul v klidu a pohodě, ve vzájemném porozumění, důvěře a lásce. Přeji vám hlavně to, abyste jeden pro druhého zůstali tím, čím jste byli do dnešního dne – tím nejmilovanějším člověkem,“ řekl při slavnostním obřadu Oldřich Lomecký.
Archa pomoci - Život 90, debatní odpoledne na téma senioři
24-1-2011

Archa pomoci - Život 90, debatní odpoledne na téma senioři

V rámci projektu ARCHA POMOCI a Evropského roku dobrovolníků 2011 proběhlo v neděli 22.1.2011 v Českém centru Praha debatní odpoledne na téma senioři. Ve spolupráci s občanským sdružením Život 90 jej připravila Městská část Praha 1 u příležitosti 20. výročí založení tohoto sdružení.
Nejlepší hotel světa je na Malé Straně!
24-1-2011

Nejlepší hotel světa je na Malé Straně!

Hotel U Zlaté studně zvítězil v anketě cestovatelského serveru TripAdvisor. Jeho čtenáři z celého světa v ní rozhodovali o tom, který hotel je podle nich nejlepší na světě, a hotel U Zlaté studně získal nejvíce hlasů. Porazil tak dalších sedm set světových hotelů.
Průřez dílem Josefa Nálepy
21-1-2011

Průřez dílem Josefa Nálepy

Výstavu sochaře Josefa Nálepy můžete navštívit v Malostranské besedě. Jde o průřez jeho dílem, který galerie uspořádala k jeho 75. narozeninám. Během svého života vytvořil přes 250 portrétů významných osobností kulturního a společenského života. Jako první na světě portrétoval i Salvadora Dalího.
Slavnostní zahájení projektu Archa pomoci
20-1-2011

Slavnostní zahájení projektu Archa pomoci

Starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, slavnostně zahájil 18. ledna v Českém centru Praha projekt Archa pomoci, jehož cílem je zviditelnění tématu dobrovolnictví. Evropská komise totiž rok 2011 vyhlásila Rokem dobrovolnické práce. Projekt, který proběhne od 18. ledna do 28. února v Praze, vznikl z iniciativy Českého centra Praha za podpory Městské části Praha 1, Evropské komise, Goethe institutu.
Grafika roku 2010 - Statutární cena starosty městské části Praha 1
20-1-2011

Grafika roku 2010 - Statutární cena starosty městské části Praha 1

V Clam-Gallasově paláci byla během výstavy Grafika roku 2010 opět udělena Statutární cena městské části Praha 1, kterou převzal z rukou starosty Ondřeje Lomeckého student Fakulty umění a designu UJEP v Ústí n. Labem Ondřej Jirásko za dílo Matka - serigrafii z kovu a plátkového zlata. Odborná porota ocenila v této studentské kategorii kontrast mezi subtilním tématem Piety a jeho robustním zpracováním přinášejícím bohaté významové konotace i ironický nadhled.
Archa pomoci - Mezi dvěma světy
19-1-2011

Archa pomoci - Mezi dvěma světy

České centrum Praha v Rytířské ulici zahájilo výstavou "Mezi dvěma světy" program akcí Archa pomoci. Až do konce února se budou moci návštěvníci setkat s různými druhy sociální a dobrovolnické práce. Záštitu nad projektem Archa pomoci převzal starosta Městské části Praha 1 Oldřich Lomecký.
Zápisy do prvních tříd
17-1-2011

Zápisy do prvních tříd

V základní škole J. Gutha - Jarkovského probíhají zápisy do prvních tříd.

  

Socha děvčátka z Pomníku dětských obětí války - rozhovor s Oldřichem Hejtmánkem
17-1-2011

Socha děvčátka z Pomníku dětských obětí války - rozhovor s Oldřichem Hejtmánkem

Informace z loňského listopadu o krádeži sochy děvčátka z Pomníku dětských obětí války, který je věnován 82 zavražděným dětem z Lidic, zapůsobila na většinu lidí jako šok: "Ukrást sochu, navíc na tak památném místě se nedá nazvat jinak než zvěrstvem největšího kalibru a doslova to se mnou otřáslo," řekl sochař a restaurátor Oldřich Hejtmánek, který nabídl lidickému památníku výrobu repliky. Sochař má vřelý vztah i k městské části Praha 1, kde žije a kde jeho rukama prošlo mnoho restaurovaných památek.
Výstava v chrámu Panny Marie Sněžné - 400 let od smrti čtrnácti pražských františkánů
14-1-2011

Výstava v chrámu Panny Marie Sněžné - 400 let od smrti čtrnácti pražských františkánů

Ve čtvrtek 13. ledna v podvečer byla za přítomnosti pražského arcibiskupa Dominika Duky zahájena v Ambitu kláštera Panny Marie Sněžné na Jungmannově náměstí v Praze výstava „400 let od smrti čtrnácti pražských mučedníků františkánů u Panny Marie Sněžné 15. února 1611“, která bude až do konce února připomínat událost z roku 1611, kdy zde došlo k vyvraždění 14 františkánů.
Městská policie Praha 1 – zhodnocení roku 2010
10-1-2011

Městská policie Praha 1 – zhodnocení roku 2010

Městská policie Praha 1 má za sebou velmi úspěšný rok. Zabývala se 160 spáchanými trestnými činy, což oproti předchozímu roku znamená nárůst v řádu desítek. V záznamech z loňského roku mají strážníci zapsáno také 123 295 protiprávních jednání, z nichž je většina samozřejmě jen lehkého charakteru. Svědčí to o skvělé práci strážníků.
V Praze bude vyhlášen první stupeň povodňové aktivity
9-1-2011

V Praze bude vyhlášen první stupeň povodňové aktivity

Náplavky jsou od pondělního rána uzavřeny. Vzhledem k předpokládanému dosažení 1. stupně povodňové aktivity na Vltavě v Praze byla v neděli 9. ledna v 18 hodin uzavřena protipovodňová vrata (tzv. protipovodňový uzávěr) na Čertovce.
Tříkrálový průvod prošel Hradčany
5-1-2011

Tříkrálový průvod prošel Hradčany

Tři králové s celou svou družinou po roce znovu prošli Hradčany. Podívanou si nenechaly ujít tisíce lidí. Podívejte se i vy.

.

Zatmění slunce z vrcholu rozhledny a na Štefánikově hvězdárně
4-1-2011

Zatmění slunce z vrcholu rozhledny a na Štefánikově hvězdárně

Čtyři stovky pražanů si 4.ledna ráno vyšly na Petřín, navzdory mrazivým teplotám si chtěly užít pozorování zatmění slunce z vrcholu rozhledny a pomocí dalekohledu na Štefánikově hvězdárně.
Silvestr 2010
1-1-2011

Silvestr 2010

Lidé na Staroměstském i Václavském náměstí v Praze přivítali rok 2011. Oslavy se obešly bez vážnějších incidentů. Záchranáři ošetřili jen drobná zranění. Podívejte se s námi na záznam TV Praha 1 ze silvestrovské noci.
Novoroční přání starosty MČ Praha 1 Oldřicha Lomeckého
31-12-2010

Novoroční přání starosty MČ Praha 1 Oldřicha Lomeckého

TV Praha 1 vám přináší novoroční přání starosty MČ Praha 1 Oldřicha Lomeckého.
Praha 1 se chystá na oslavy Silvestra
29-12-2010

Praha 1 se chystá na oslavy Silvestra

Jako už každý rok se Praha 1 připravuje na letošní poslední rušnou noc. Na Silvestra se tradičně nechystají jen davy slavících, ale také záchranáři, policisté a strážníci. Na Pražany čeká v průběhu dne a večera také několik dopravních omezení.
Zima patří na Ovocném trhu opět bruslařům
27-12-2010

Zima patří na Ovocném trhu opět bruslařům

Stejně jako v předchozích letech je i tato zima na Ovocném trhu ve znamení populárního kluziště. Jeho provoz finančně podpořila Městská část Praha 1.
Vánoce začaly na Václavském náměstí a Kampě
24-12-2010

Vánoce začaly na Václavském náměstí a Kampě

Symbolické zahájení vánočních svátků proběhlo na Štědrý den v dolní části Václavského náměstí a na Kampě. Na obou místech postavilo vedení Městské části Praha 1 stánky, kde její představitelé nabízeli zdarma občanům, turistům a dalším návštěvníkům tradiční českou rybí polévku. Popřát hezké Vánoce si tak zájemci mohli se starostou Oldřichem Lomeckým, jeho prvním zástupcem Danielem Hodkem, zástupcem starosty Tomášem Macháčkem a radní Karolinou Polverini.
Charitativní akce Betlémské světlo a Ježíškova pošta vyvrcholí zítra 21.12.2010 v 16 hodin
20-12-2010

Charitativní akce Betlémské světlo a Ježíškova pošta vyvrcholí zítra 21.12.2010 v 16 hodin

Betlémské světlo a příjemná vánoční vystoupení zahřály uplynulý víkend zmrzlé Pražany a ostatní návštěvníky předvánoční Prahy. Plamínek Betlémského světla bude v parku za Staroměstskou radnicí svítit každý den od 16 do 18 hodin až do 22.12.2010. Charitativní akce Betlémské světlo a Ježíškova pošta vyvrcholí zítra 21.12.2010 v 16 hodin dalším vánočním programem, při kterém splní Nadace Pražské děti Ježíškova přání dětem z dětského domova v Krásné Lípě.
Starosta zve na vánoční setkání na Václavském náměstí a Kampě u Karlova mostu 24.12.2010
20-12-2010

Starosta zve na vánoční setkání na Václavském náměstí a Kampě u Karlova mostu 24.12.2010

Vážení sousedé, dovolte prosím, abych vás co nejsrdečněji pozval na vánoční setkání, která se uskuteční na Štědrý den od 12 hodin v dolní části Václavského náměstí a od 13 hodin u služebny Městské policie v ulici Na Kampě 7. Přijďte se setkat s přáteli, popovídat si s nimi a k tomu ochutnat tradiční rybí polévku, kterou si vám dovolím nabídnout. Přeji vám krásný a klidný adventní čas a těším se na shledanou. Oldřich Lomecký, starosta Prahy 1  
Kampou zněly vánoční koledy
18-12-2010

Kampou zněly vánoční koledy

Sobota 18. prosince 2010 patřila na Kampě „Adventnímu malostranskému zpívání“, které navzdory mrazivému počasí přilákalo mnoho návštěvníků. Ti si spolu s hudebními a pěveckými soubory z Prahy 1 zazpívali krásné vánoční koledy.
Betlémské světlo a Ježíškova pošta 2010 v parku za Staroměstskou radnicí
15-12-2010

Betlémské světlo a Ježíškova pošta 2010 v parku za Staroměstskou radnicí

Jako každý rok přivezou skauti i letos do Česka vánoční plamínek Betlémského světla. Lidé si jej mohou převzít od soboty 18. prosince, kdy ho budou skauti rozvážet do všech koutů ČR. V Praze si Pražané mohou Betlémské světlo odnést, mimo jiné, i ze Staroměstském náměstí. Betlémské světlo bude přineseno 18. 12. 2010 v 13 hodin ke stánku v parku za Staroměstskou radnicí.
Vánoční koncert pro seniory Prahy 1
12-12-2010

Vánoční koncert pro seniory Prahy 1

Starosta Prahy 1 Ing. Oldřich Lomecký.zahájil v divadle ABC Vánoční koncert pro seniory Prahy 1. Senioři shlédli orchestr Václava Hybše a hosty Ivetu Dufkovou, Vlastimila Harapese, Irenu Kousalovou, Hanu Hložkovou a Jana Smigmatora.
Malostranské vánoce
11-12-2010

Malostranské vánoce

V sobotu 11. prosince se přišel podívat starosta MČ Praha 1 Oldřich Lomecký na Malostranské vánoce, které již tradičně organizovalo na Kampě u Karlova mostu Sdružení občanů a přátel Malé strany a Hradčan ve spolupráci s Městskou policií Prahy 1 a Sdružením výtvarníků Karlova mostu. Finančně přispěla i Městská část.
Zimní údržba - úklid sněhu na Praze 1
10-12-2010

Zimní údržba - úklid sněhu na Praze 1

Informační mapa, která znázorňuje rozdělení kompetencí při provádění zimního úklidu na chodnících a pěších komunikacích, je vystavena v Informačním centru městské části Praha 1.
Hradní stráž oslavila 92. výročí svého vzniku
10-12-2010

Hradní stráž oslavila 92. výročí svého vzniku

V pátek 10. prosince 2010 si připomněla Hradní stráž 92. výročí svého vzniku slavnostním nástupem příslušníků Hradní stráže na I. nádvoří Pražského hradu. Nástupu se zúčastnili jako čestní hosté Mons. Dominik Duka, ministr A. Vondra, primátor hl. města Prahy B. Svoboda, starosta městské části Praha 1 Oldřich Lomecký, náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky, ředitel protokolu Kanceláře prezidenta republiky a další významní hosté.
Návštěva italské delegace na Úřadu městské části Praha 1
9-12-2010

Návštěva italské delegace na Úřadu městské části Praha 1

Italská delegace, vedená Giovannim Romanoy, tajemníkem úřadu, předala pozdrav a dárek od starosty Monzy Marco Mariani novému starostovi Prahy 1 Oldřichu Lomeckému.
Pomoc seniorům s nákupy během sněhové kalamity
8-12-2010

Pomoc seniorům s nákupy během sněhové kalamity

V souvislosti s nepříznivými klimatickými podmínkami nabízí MČ Praha 1 zajištění nákupu - donášky léků a potravin seniorům a osobám se zdravotním postižením bydlícím na Praze 1.
Mikuláš, čert a rozsvícení vánočního stromu na Kampě
8-12-2010

Mikuláš, čert a rozsvícení vánočního stromu na Kampě

Hned dvě akce proběhly 5. prosince v podvečer na Kampě za účasti starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého . Jednalo se o rozsvícení malostranského vánočního stromu a Mikulášskou.
Betlém v informačním centru Prahy 1
7-12-2010

Betlém v informačním centru Prahy 1

Starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký převzal krásný slaměný betlém od Muzea Karlova mostu, který můžete shlédnout v Informačním centru Prahy 1 již v těchto dnech.
Kampa je druhým nejpřitažlivějším městským ostrovem světa
7-12-2010

Kampa je druhým nejpřitažlivějším městským ostrovem světa

Ostrov svatého Ludvíka v Paříži, pražská Kampa a bělehradský Ada Ciganlija – to jsou tři turisticky nejzajímavější městské ostrovy světa. Celkem desetimístný žebříček, na němž se také objevily ostrovy Isola Tiberina na Tiberu v centru Říma (4. místo), mořské ostrovy Christianshavn v Kodani (5. místo) či Fort Denison Pinchgut v Sydney (6. místo), sestavila internetová firma VirtualTourist.
Právě vyšel prosincový Měsíčník Prahy 1 - přečtěte si jej on-line
6-12-2010

Právě vyšel prosincový Měsíčník Prahy 1 - přečtěte si jej on-line

Z obsahu: Zastupitelé zvolili nové vedení městské části - Rozhovor s novým starostou Prahy 1 Oldřichem Lomeckým - Vánoce jsou tady! Kde  lze zakoupit kapra a stromek, jaký je připraven program v rámci vánočních trhù a další praktické informace - Zápis do prvního ročníku ZŠ - profily jednotlivých ZŠ z Prahy 1 - Režisér Emir Kusturica navštívil Prahu a další informace o dění na Praze 1.
Malostranské vánoce v sobotu 11.prosince 2010
3-12-2010

Malostranské vánoce v sobotu 11.prosince 2010

Srdečně Vás zveme v sobotu 11.prosince 2010 od 11 hodin na Kampu u Karlova mostu na oslavu Malostranských vánoc! Čekají na vás vánoční dárky, tradiční řemesla, farmářské produkty, vánoční drobnosti žáků základních škol a od 13 hodin pestrý vánoční program, hudební a pěvecká vystoupení.
Praha 1 má nového starostu – Oldřicha Lomeckého z TOP 09
1-12-2010

Praha 1 má nového starostu – Oldřicha Lomeckého z TOP 09

Oldřich Lomecký (TOP 09) byl v úterý na ustavujícím zasedání Zastupitelstva městské části Praha 1 zvolen jejím starostou..
Slavnostní rozsvícení malostranského vánočního stromu a Mikulášská
29-11-2010

Slavnostní rozsvícení malostranského vánočního stromu a Mikulášská

Přijďte v neděli 5. prosince 2010 v 16.00 hodin na Kampu u Karlova mostu, srdečně Vás zveme na slavnostní rozsvícení malostranského vánočního stromu a Mikulášskou. Mikuláš, čert a anděl se na vás chystají! Děti, přineste s sebou vánoční ozdobu, budete ji moci zavěsit na stromeček, aby mu to hodně slušelo.
Právě vyšel listopadový Měsíčník Prahy 1 - přečtěte si jej on-line
22-11-2010

Právě vyšel listopadový Měsíčník Prahy 1 - přečtěte si jej on-line

Z obsahu: Nová vládnoucí koalice v Praze 1 - Rozhovor s lídry stran zvolených do zastupitelstva - Dùm s pečovatelskou službou na rohu ulic Dlouhá a Benediktská - Denní stacionář v Týnské ulici - Výstava Budoucnost a přítomnost Prahy 1 - Divadlo Viola - Děti vystavovaly na radnici  - Svatbu v Praze 1 lze mít takřka kdekoli - Soutěžte o vstupenky na festival České doteky hudby!
17. listopad 1939
18-11-2010

17. listopad 1939

Ve středu si naše země připomněla 17. listopad 1989. Většina Čechů také, když se řekne 17. listopad, přiřadí k němu právě rok 1989. Zapomíná se tak na ten prvotní 17. listopad, a to roku 1939, jemuž navíc předcházely významné události 28. října téhož roku.
I v říjnu pokračoval projekt určený pro zdravotně postižené
16-11-2010

I v říjnu pokračoval projekt určený pro zdravotně postižené

Po celý měsíc říjen mohli občané potkávat v ulicích Prahy 1 klienty Domu sociálních služeb Vlašská, kteří se – stejně jako v uplynulých měsících – podíleli na úklidu chodníků v naší městské části. Celý projekt realizuje za podpory radnice občanské sdružení Etincelle.
8. listopad nám připomíná bitvu na Bílé hoře
8-11-2010

8. listopad nám připomíná bitvu na Bílé hoře

Před 390 lety, 8. listopadu 1620, byla na Bílé hoře svedena bitva, která nejen znamenala porážku českého stavovského povstání a přinesla roky utrpení v rámci třicetileté války, ale která také na dalších tři sta let rozhodujícím způsobem ovlivnila osud českého státu. Výrazně samozřejmě zasáhla i do vývoje dnešní Prahy 1.
Praha má první farmářskou prodejnu v bývalém bufetu radnice ve Vodičkově
1-11-2010

Praha má první farmářskou prodejnu v bývalém bufetu radnice ve Vodičkově

Mléčné výrobky z vlastní mlékárny, hovězí a králičí maso a domácí klobásy od svých kolegů z Vysočiny nabízí první farmářská prodejna v hlavním městě. Ve Vodičkově ulici ji v prostorách bývalého bufetu Úřadu městské části Praha 1 otevřel sedlák František Němec z Netína na Ždársku.
Oznámení o uzavření Úřadu městské části Praha 1 v pátek 29.10.2010
22-10-2010

Oznámení o uzavření Úřadu městské části Praha 1 v pátek 29.10.2010

Vážení návštěvníci, oznamujeme vám, že z technických důvodů budou všechny budovy a pracoviště Úřadu městské části Praha 1 dne 29.10. 2010 pro veřejnost uzavřeny. Sobotní provoz Informační kanceláře je dne 30.10.2010 zrušen. Děkujeme za pochopení.
Soutěž Praha 1 očima školáků vyvrcholila slavnostním vyhlášením výsledků
14-10-2010

Soutěž Praha 1 očima školáků vyvrcholila slavnostním vyhlášením výsledků

Ve středu 13. října proběhlo v Brožíkově sále na Staroměstské radnici slavnostní vyhlášení výsledků výtvarné soutěže „Praha 1 očima školáků“. Soutěž byla určena žákům 1. stupně základních škol a její součástí byly výstavy 27 nejlepších prací z každé ze šesti základních škol zřizovaných Městskou částí Praha 1.
Volby do Zastupitelstva Městské části Praha 1 a do Zastupitelstva hlavního města Prahy - 15. a 16. října 2010
12-10-2010

Volby do Zastupitelstva Městské části Praha 1 a do Zastupitelstva hlavního města Prahy - 15. a 16. října 2010

Vážení spoluobčané,  ve dnech 15. a 16. října se uskuteční  volby do Zastupitelstva Městské části Praha 1 a do Zastupitelstva hlavního města Prahy.

Dovoluji si vás co nejsrdečněji k těmto volbám pozvat.

Filip Dvořák,
starosta Městské části Praha 1

Podrobnosti o volbách naleznete 
>>> ZDE <<<
KULATÝ STŮL KANDIDÁTŮ PRO KOMUNÁLNÍ VOLBY 2010
11-10-2010

KULATÝ STŮL KANDIDÁTŮ PRO KOMUNÁLNÍ VOLBY 2010

Lídři politických stran, které jsou nyní v zastupitelstvu Prahy 1, se představili v přímém přenosu TV Praha 1. Ta v neděli večer odvysílala přímý přenos debaty pod názvem Kulatý stůl kandidátů. Záznam celé předvolební debaty včetně profilových rozhovorů jednotlivých lídrů můžete sledovat uvnitř článku a také každý den od 20 hodin v repríze na www.praha1.tv
VOLBY 2010 - Jak mohou ve volbách do Zastupitelstva Městské části Praha 1 hlasovat občané jiných států?
7-10-2010

VOLBY 2010 - Jak mohou ve volbách do Zastupitelstva Městské části Praha 1 hlasovat občané jiných států?

Jste občanem členského státu Evropské unie a chcete využít svého práva a hlasovat do Zastupitelstva Městské části Praha 1? V tom případě je třeba, abyste splnil několik podmínek: alespoň ve druhý den voleb musíte dosáhnout věku nejméně 18 let a v den voleb musíte být přihlášen k trvalému pobytu na území Městské části Praha 1.
ELECTION 2010 - How could citizens of another countries vote in the local elections to The Municipal Corporation of Prague 1?
7-10-2010

ELECTION 2010 - How could citizens of another countries vote in the local elections to The Municipal Corporation of Prague 1?

Are you a citizen of European Union member country and would like to make use of your privilege and vote for Municipal Corporation of Prague 1? Then you must meet a couple of conditions as follows: you should reach the age of 18 the second day of the elections latest and you are obligated to have a valid domicile in Prague 1 territory on the date of elections.
Lampiony pro povodně - benefiční lampionový průvod a koncert - 14.10.2010
6-10-2010

Lampiony pro povodně - benefiční lampionový průvod a koncert - 14.10.2010

Ničivé povodně v srpnu 2010 postihly řadu míst v České republice, podepsaly se i v obci Cvikov na Liberecku. Ve čtvrtek 14. října 2010 na Ovocném trhu můžete pomoci této obci zakoupením lampionu za 50,- Kč - lampionový průvod pak od 18 hodin bude putovat uličkami Prahy 1 a po návratu na Ovocný trh bude všechny zúčastněné čekat benefiční koncert Josefa Vágnera a české Miss 2010 Jitky Válkové.
Vzpomínková akce k 60. výročí ustanovení Pomocných technických praporů - 14.10.2010
6-10-2010

Vzpomínková akce k 60. výročí ustanovení Pomocných technických praporů - 14.10.2010

Občanské sdružení Publicum Commodum, Hlavní město Praha, Městská část Praha 1  společně se  Svazem pomocných technických praporů - Vojenské tábory nucených prací si Vás dovolují pozvat na vzpomínkovou akci která je pořádána k 60. výročí ustanovení Pomocných technických praporů. Kulturně historické odpoledne se uskuteční ve čtvrtek 14. října 2010 od 13. 00 hod. na Staroměstském náměstí, Praha 1.
Výstava "Budoucnost a přítomnost Prahy 1" ukáže studie úprav ulic a náměstí
6-10-2010

Výstava "Budoucnost a přítomnost Prahy 1" ukáže studie úprav ulic a náměstí

Už počtrnácté uspořádá Městská část Praha 1 výstavu s názvem Budoucnost a přítomnost Prahy 1, která představí zejména studie úprav veřejných prostranství na území první městské části. VÝSTAVU BUDE MOŽNÉ ZHLÉDNOUT OD 12. DO 17. ŘÍJNA 2010 V KOMUNIKAČNÍM CENTRU V PASÁŽI UŘADU MČ PRAHA 1, VODIČKOVA 18
Otevřen další Hornorakouský dům – Oberösterreich Haus Prag v Praze 1
5-10-2010

Otevřen další Hornorakouský dům – Oberösterreich Haus Prag v Praze 1

Pražská Dlouhá ulice se od úterý může pochlubit druhou zrekonstruovanou budovou, v níž sídlí Hornorakouský dům – Oberösterreich Haus Prag. Po „Jedničce“ v Dlouhé 26 tak přibyla „Dvojka“ v Dlouhé 29. Obě budovy slouží jako centra služeb firem ze skupiny Raiffeisenlandesbank Horní Rakousko.
Přímý přenos debaty kandidátů do zastupitelstva Prahy 1 z kongresového sálu hotelu Jalta
5-10-2010

Přímý přenos debaty kandidátů do zastupitelstva Prahy 1 z kongresového sálu hotelu Jalta

Chcete mít pravdivý obrázek o tom, kdo a co chce udělat pro Prahu 1, pokud se po komunálních volbách dostane do Zastupitelstva MČ Praha 1? Sledujte on-line předvolební debatu lídrù politických stran, které kandidují v komunálních volbách v kongresovém sálu hotelu Jalta v neděli 10. října 2010 od 20 hodin na www.praha1.tv
Den dobrovolných hasičů na Žofíně - 10.10.2010
1-10-2010

Den dobrovolných hasičů na Žofíně - 10.10.2010

Sbor dobrovolných hasičů Praha 1 si Vás dovoluje pozvat na Den dobrovolných hasičů na Žofíně pořádaný pod záštitou Filipa Dvořáka, starosty Městské části Praha 1 v neděli 10. října 2010 od 14:00 do 17:00 hodin. Během pestrého odpoledne uvidíte i zásah profesionálních hasičů a klasický požární útok. Občerstvení zajištěno, ceny lidové!

Skvělé ocenění pro Malostranskou besedu!
1-10-2010

Skvělé ocenění pro Malostranskou besedu!

Stavba roku 2010, Cena předsedy Senátu a Cena primátora hlavního města Prahy – to jsou ocenění, která získala ve čtvrtek večer rekonstrukce Malostranské besedy. Stala se tak jednoznačně nejúspěšnější stavbou v rámci soutěže Stavba roku 2010, kterou vyhlásila Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství.
Češi vzpomínají na svého patrona
28-9-2010

Češi vzpomínají na svého patrona

Starosta Prahy 1 Filip Dvořák se v pondělí na Václavském náměstí zúčastnil Svatováclavského duchovního zastavení, pořádaného Sdružením přátel Václavského náměstí ve spolupráci s farností Matky Boží před Týnem a pražskými dominikány.
Seniorská setkání se zajímavými osobnostmi v Galerii Jedné věci pokračují!
27-9-2010

Seniorská setkání se zajímavými osobnostmi v Galerii Jedné věci pokračují!

Populární srpnová setkávání zajímavých osobností se starostou Prahy 1 Filipem Dvořákem, která v nedělní odpoledne pořádala pro své seniory Městská část Praha 1, mají pokračování!  Setkání se konají v PÁTEK od 16:00 hod. v Galerii Jedné věci, Náprstkova 12, Praha 1 a to 24.9. s Taťánou Medveckou, 1.10. s Jiřínou Jiráskovou a 8.10. s Filipem Dvořákem. V galerii jste se dosud mohli setkat s hercem Václavem Vydrou, saxofonistou a hudebním skladatelem Felixem Slováčkem, hudebním skladatelem a muzikantem Karlem Vágnerem, dirigentem a kapelníkem Václavem Hybšem, oscarovým režisérem Jiřím Menzelem, sólistkou baletu Národního divadla Terezou Podařilovou a herečkou Květou Fialovou.

Svatováclavské duchovní zastavení 2010
20-9-2010

Svatováclavské duchovní zastavení 2010

V předvečer svátku sv. Václava bude dne 27. září od 12 do 20 hod. probíhat na Václavském náměstí v Praze kulturní program a staročeské trhy. V 17 hod. začne 4. ročník Svatováclavského duchovního zastavení na kterém promluví významné osobnosti českého náboženského a především politického života. Hodinový program doprovodí katedrální sbor a úryvky z Kristiánovy legendy.
MČ Praha 1 a Česká Obec Sokolská uvádí: Tenisová klinika Prahy 1 a Turnaj dětí Prahy 1 v tenise
20-9-2010

MČ Praha 1 a Česká Obec Sokolská uvádí: Tenisová klinika Prahy 1 a Turnaj dětí Prahy 1 v tenise

Městská část Praha 1 a Česká obec Sokolská pořádají v sobotu 25.9.2010 od 9:00 do 16:00 v Tenisovém areálu na Petříně, Strahovská 5 "Tenisovou kliniku a Turnaj dětí Prahy 1 v tenise". Celodenní akce je pro tenisové začátečníky a mírně pokročilé od 0 do 14 let, kteří ještě nehráli v celostátních turnajích. Občerstvení a hodnotné ceny v turnajích jsou zajištěné! Záštitu nad akcí převzali starosty MČ Praha 1 Filip Dvořáka a 1. místostarosta České Obce Sokolské Oldřich Lomecký.
Na Žofíně se setkali politikové s bývalými politickými vězni
16-9-2010

Na Žofíně se setkali politikové s bývalými politickými vězni

Zásadní směr politiky současné vládní koalice a postoj opozice pro volební období 2010 až 2014 – to bylo motto tradičního politického shromáždění Konfederace politických vězňů (KPV ČR) s představiteli státu a parlamentních demokratických stran, které se konalo již tradičně na Žofíně a jehož se také zúčastnil starosta Prahy 1 Filip Dvořák.
Chodníky Prahy 1 uklízejí nové stroje
15-9-2010

Chodníky Prahy 1 uklízejí nové stroje

„Společně pro čistou Prahu 1“ – to je název projektu, který v první městské části inicioval starosta Filip Dvořák. V tuto chvíli se do něj zapojilo deset společností působících v Praze 1. V rámci projektu bude při každodenním úklidu chodníků v centru využito jedenáct výkonných čistících strojů. Desítku strojů zakoupili účastníci projektu, jedenáctý pak Městská část Praha 1.
Dětem ze základní školy J. Gutha-Jarkovského v Klimentské skončily prázdniny
13-9-2010

Dětem ze základní školy J. Gutha-Jarkovského v Klimentské skončily prázdniny

Základní škola J. Gutha-Jarkovského zahájila dnes ráno školní rok na 1.stupni v Klimentské ulici a přivítala své žáky, zejména pak prvňáčky. Osobně je také přišli pozdravit starosta Filip Dvořák a radní Martin Skála. Děti nastoupily do školy se zpožděním, které bylo způsobeno náročnou rekonstrukcí, jež si vyžádala více než 23 milionů korun.
Newyorští hasiči mají na Kampě pamětní desku
13-9-2010

Newyorští hasiči mají na Kampě pamětní desku

Z iniciativy Sboru dobrovolných hasičů Praha 1 byla v sobotu 11. září, tedy v den výročí teroristického útoku na New York, odhalena na Kampě u Karlova mostu pamětní deska věnovaná památce 343 hasičů a záchranářů newyorského hasičského sboru, kteří před devíti lety při záchraně lidských životů položili své vlastní.
Stínadla se tentokrát nebouřila
12-9-2010

Stínadla se tentokrát nebouřila

Stezku odvahy, plnění bobříků odvahy, zručnosti či osamělosti, hledání žetonů, ale také výstavu o Rychlých šípech, Divadlo Rychlých šípů či autogramiádu kreslíře příběhů Mirka Dušína, Jarky Metelky, Jindry Hojera, Červenáčka a Rychlonožky – Marko Čermáka. To vše nabídlo nedělní odpoledne ve Stínadlech. Přesněji v ulici U Obecního dvora. A přilákalo opravdu velké množství dětí i dospělých, kteří strávili příjemné chvíle, odhalili různá tajemství a poznali, jak to doopravdy chodilo v legendárních Stínadlech.
II. Malostranské vinobraní a Dozvuky Horňáckých slavností - 18.září 2010
11-9-2010

II. Malostranské vinobraní a Dozvuky Horňáckých slavností - 18.září 2010

Již druhý rok můžete na Kampě a následně večer Michnově paláci nasát jedinečnou atmosféru Horňáckých slavností, které se již dlouhá desetiletí konají v půlce léta na Hůrce ve Velké nad Veličkou. Program začíná v parku na Kampě ve 14:00 sklizní „malostranského vína“. Po celé odpoledne bude probíhat ochutnávka burčáků a vín předních vinařů z Moravy a Čech, kteří přivezou i domácí klobásky a slivovici.
Sbor dobrovolných hasičů Praha 1 odhalí v sobotu pamětní desku hasičům a záchranářům newyorského hasičského sboru
9-9-2010

Sbor dobrovolných hasičů Praha 1 odhalí v sobotu pamětní desku hasičům a záchranářům newyorského hasičského sboru

Sbor dobrovolných hasičů PRAHA 1, o.s.si vás dovoluje pozvat v sobotu 11. září 2010 v 19:00 na Kampu u Karlova mostu na odhalení pamětní desky věnované 343 hasičům a záchranářům newyorského hasičského sboru, kteří položili své životy 11. září 2001. Spolu s dobrovolnými hasiči z Prahy 1 ji odhalí David Gainer, kulturní atašé Velvyslanectví USA v Praze, František Vavera, náměstek ministra vnitra  a Filip Dvořák, starosta Městské části Praha 1.
Václavské náměstí nabízí Dvě tváře Prahy
8-9-2010

Václavské náměstí nabízí Dvě tváře Prahy

Outdoorovou fotografickou výstavu Dvě tváře Prahy pořádá na Václavském náměstí Sdružení Nového Města pražského. Jejím hlavním tématem je „Pohled na život v centru města očima mladého člověka“. Slavnostní vernisáže výstavy se ve středu zúčastnil i starosta Prahy 1 Filip Dvořák, který nad celou expozicí převzal záštitu.
Poděkování Sboru dobrovolných hasičů Praha 1 za pomoc při záchranných a likvidačních pracích při povodni v srpnu 2010
6-9-2010

Poděkování Sboru dobrovolných hasičů Praha 1 za pomoc při záchranných a likvidačních pracích při povodni v srpnu 2010

Ředitel územního odboru Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje plk.Mgr.Vladimír Formánek zaslal starostovi MČ Praha 1 poděkování za obětavou a nezištnou pomoc, kterou členové jednotky Sboru dobrovolných hasičů Praha 1 poskytli při záchranných a likvidačních pracích při povodni v srpnu 2010 v okrese Česká Lípa.
Filip Dvořák zahájil ojedinělou výstavu u sv. Jiljí
6-9-2010

Filip Dvořák zahájil ojedinělou výstavu u sv. Jiljí

"Hic sunt (domini) canes – Všem na očích, a přesto skrytí" tak se jmenuje unikátní výstava v klášteře dominikánů u sv. Jiljí, která návštěvníkům všech generací, včetně rodin s dětmi, studentů a žáků škol, nabízí seznámení s dějinami areálu i s působením Řádu bratří kazatelů v Praze a českých zemích. Výstavu v neděli večer zahájil starosta Prahy 1 Filip Dvořák spolu a arcibiskupem pražským a primasem českým Dominikem Dukou.
Praha 1 zve všechny příznivce Rychlých šípů a Stínadel
1-9-2010

Praha 1 zve všechny příznivce Rychlých šípů a Stínadel

Radnice první městské části pořádá z iniciativy starosty Filipa Dvořáka zajímavou akci pro všechny obdivovatele Rychlých šípů a Stínadel. A co na veřejnost čeká? Možnost splnit si bobříky odvahy, zručnosti či osamělosti a ještě strávit příjemné odpoledne se samotnými Rychlými šípy? „Pokud máte rádi tajemství a alespoň občas jste zatoužili poznat, jak to doopravdy chodilo v tajemných Stínadlech, tak určitě přijďte 12. září v 16 hodin na adresu U Obecního dvora 9. A nebudete litovat,“ láká starosta Dvořák.
Park Lannova bude plný soutěží
27-8-2010

Park Lannova bude plný soutěží

Den plný sportu pořádá 8. září od 9 do 17 hodin v parku Lannova radnice Prahy 1. Zájemci se mohou těšit na řadu zajímavých soutěží včetně štafetových závodů tříčlenných družstev v běhu, jízdě na koloběžce a na kole. „Kola a koloběžky jsou zajištěny, soutěžící si jen musejí přinést helmu,“ vysvětluje starosta Prahy 1 Filip Dvořák a dodává: „Chcete strávit příjemný den, zasportovat si a ještě k tomu získat pravého legendárního Golema? Pokud ano, jste srdečně zváni.“
Rychlé šípy zavítají do Galerie Jedné věci
26-8-2010

Rychlé šípy zavítají do Galerie Jedné věci

Městská část Praha 1 pořádá z iniciativy svého starosty Filipa Dvořáka ve dnech 1. až 20. září v Galerii Jedné věci v Náprstkově 12 unikátní výstavu. Ta nabídne díla všech oficiálních kreslířů příběhů Mirka Dušína, Jarky Metelky, Jindry Hojera, Červenáčka a Rychlonožky. Vedle toho budete moci zhlédnout i největší počet různých podob ježků v kleci.
Škody na Novém Světě budou do konce září odstraněny
23-8-2010

Škody na Novém Světě budou do konce září odstraněny

V pondělí 16. srpna došlo k havárii potrubního vedení potoka Brusnice na křižovatce ulic Nový Svět a Černínská. Havárii způsobila souhra řady okolností při nedělní bouřce s přívalovým deštěm. Voda tak zaplavila část ulice Nový Svět, významně poškodila části domů Nový Svět 4 a Černínská 8.  „Do konce září by měly být všechny škody odstraněny" sdělil starosta Prahy 1 Filip Dvořák.
Sedm dnů, které otřásly Prahou
21-8-2010

Sedm dnů, které otřásly Prahou

Dvaačtyřicáté výročí okupace Československa armádami ostatních komunistických států si v sobotu odpoledne připomněli na Václavském náměstí účastníci vzpomínkové akce s názvem „Sedm dnů, které otřásly Prahou“. Zorganizovaly ji občanské sdružení Publicum commodum a Městská část Praha 1. Zahájil ji starosta Prahy 1 Filip Dvořák.
Nedělní bouřka s přívalovým deštěm způsobila škody i v okolí Hradčan.
16-8-2010

Nedělní bouřka s přívalovým deštěm způsobila škody i v okolí Hradčan.

Nedělní bouřka s přívalovým deštěm způsobila škody i v okolí Hradčan. Potok Brusnice, který teče přes zahradu domu v ulici Nový svět čp. 6 a pokračuje do Jeleního příkopu, nezvládl přívaly vody. Hladina kulminovala ve výšce 1m a zaplavila sklepy i místnosti domu Nový svět čp. 6.
Výzva starosty Městské části všem dodavatelům staveb na území Prahy 1
16-8-2010

Výzva starosty Městské části všem dodavatelům staveb na území Prahy 1

Starosta Prahy 1 Filip Dvořák vyzval všechny dodavatele staveb na území první městské části k přijetí takových opatření, která minimalizují dopady staveb na životní prostředí a kvalitu bydlení v jejich okolí. „V uplynulých týdnech proběhl na celém území Prahy 1 komplexní úklid komunikací, který je časově, organizačně a zejména finančně velmi náročný. Osobně jsem se přesvědčil, že komunikace v okolí mnoha staveb, které byly s nemalými náklady uklizeny, jsou během několika dní opět znečištěny v důsledku stavební činnosti,“ napsal ve své výzvě mimo jiné starosta Dvořák. Dodavatele staveb také upozornil na možnost udělení pokuty až do výše jednoho milionu korun.
Sedm dnů, které otřásly Prahou a nejen Prahou - 21. srpen 1968
14-8-2010

Sedm dnů, které otřásly Prahou a nejen Prahou - 21. srpen 1968

Sedm dnů které otřásly Prahou a nejen Prahou, ale celým tehdejším Československem a světem! 21. srpen 1968 - Zveme vás v sobotu 21. srpna do dolní části Václavského náměstí. na vzpomínkovou akci při příležitosti 42. výročí okupace vojsky Varšavské smlouvy. Přijďte a vezměte s sebou i své děti, aby se z úst pamětníků dozvěděly co nejvíce o této tragedii našeho národa. Program začíná ve 14.30, vystoupí umělci, písničkáři a hosté, kteří jsou úzce spjati s pohnutými srpnovými událostmi roku 1968 - hudební skupina J.J.Jazzmen se zpěváky Josefem Bažíkem Pavelkou a Petrou Vlkovou, kapela Vlasty Třešňáka, písničkář Jana Burian, Blues Band Luboše Andršta  a další překvapení. Pro rodiny s dětmi je připraven program a občerstvení!
Pomoc Prahy 1 povodněmi postiženým oblastem pokračuje
10-8-2010

Pomoc Prahy 1 povodněmi postiženým oblastem pokračuje

Dalších patnáct vysoušečů poslala Městská část Praha 1 severočeskému Cvikovu, konkrétně jeho části Lindavě. Celkový počet vysoušečů, dodaných Prahou 1 tomuto povodněmi zničenému místu, se tak vyšplhal na třicet jedna. V obou případech se o dopravu postaral Sbor  dobrovolných hasičů Prahy 1. Ti už v pondělí do Cvikova odvezli motorový záchranný člun, motorové kalové čerpadlo, dva agregáty na výrobu elektrického proudu, motorovou pilu, tzv. „vapku“, šestnáct vysoušečů a úklidové prostředky.
Zemřel ing. arch. Josef Hyzler – ČESTNÝ OBČAN PRAHY 1
9-8-2010

Zemřel ing. arch. Josef Hyzler – ČESTNÝ OBČAN PRAHY 1

„Josef Hyzler byl vynikající odborník, jemuž vděčíme za mnohé – za obnovu klášterů, kostelů, zámků, radnic a dalších objektů. Jeho jméno bude navždy spjato se záchranou kláštera svaté Anežky České. I jemu musíme být vděčni za to, že se zdevastovaný areál opět pozdvihl a že nyní patří ke skvostům pražské architektury a historie,“ zdůraznil starosta Dvořák.
Pomozte obětem povodní!!
9-8-2010

Pomozte obětem povodní!!

Starosta MČ Praha 1 žádá o pomoc lidem v oblastech postížených povodněmi - obyvatelé obcí a měst, které zasáhly ničivé povodně, nyní nutně potřebují zejména materiální pomoc - balenou vodu, balené trvanlivé potraviny, gumové i pracovní rukavice, hygienické potřeby, dezinfekční a čisticí prostředky, prášky na praní, lopaty, krumpáče, košťata, kbelíky, hadry a igelitové pytle. Své nabídky materiální pomoci a dalších věcí směřujte na následující kontakty:  Jaroslava Berková, tel: 221 097 228, email: jaroslava.berkova@praha1.cz
Dobrovolní hasiči odjeli pomáhat do míst zasažených povodněmi
9-8-2010

Dobrovolní hasiči odjeli pomáhat do míst zasažených povodněmi

V souvislosti s povodněmi, které zasáhly během víkendu Českou republiku, se rozhodla lidem v postižených oblastech pomoci i Městská část Praha 1. Proto dnes 9. srpna 2010 v 10 hodin odjelo pět členů Sboru dobrovolných hasičů Prahy 1.  Ti budou pomáhat ve městě Cvikov hlavně v její nejpostiženější části Lindava.

Český červený kříž pomáhá při bleskových povodních na Liberecku 2010
9-8-2010

Český červený kříž pomáhá při bleskových povodních na Liberecku 2010

Oblastní spolek Českého červeného kříže Praha 1 vysílá dnes do postižených oblasti materiální pomoc a dobrovolníky pro likvidaci škod a zároveň vyhlašuje materiální sbírku na pomoc obyvatelům.
Záznam z mimořádného zastupitelstva Městské části Praha 1 30.července 2010
3-8-2010

Záznam z mimořádného zastupitelstva Městské části Praha 1 30.července 2010

V záznamu TV Praha 1 můžete sledovat jednání mimořádného zastupitelstva Městské části Praha 1 dne 30.července 2010.
Záznam z tiskové konference
30-7-2010

Záznam z tiskové konference

V záznamu TV Praha 1 můžete sledovat tiskovou konferenci starosty Městské části Praha 1 Filipa Dvořáka ze dne 28.července 2010.
Praha 1 rozšiřuje preventivní práci s drogově závislými
29-7-2010

Praha 1 rozšiřuje preventivní práci s drogově závislými

Sanitka – tak se jmenuje projekt zaměřený na uživatele drog, který bude od začátku září realizovat občanské sdružení Sananim, a to za finanční podpory Městské části Praha 1.
O víkendu začal letní komplexní úklid komunikací
19-7-2010

O víkendu začal letní komplexní úklid komunikací

V sobotu 17. července vyjely do ulic Prahy 1 opět uklízecí stroje. Byl tak zahájen čtyřvíkendový maraton, během něhož budou uklizeny chodníky i vozovky na celém území první městské části. Stejně jako jarní i letní úklid přináší některá vylepšení.
Zúčastněte se projektu „Společně pro čistou Prahu 1“
19-7-2010

Zúčastněte se projektu „Společně pro čistou Prahu 1“

Projekt „Společně pro čistou Prahu 1“ - výzva starosty MČ Praha 1 Ing.Filipa Dvořáka pro společensky odpovědné firmy, které zde mají svá sídla, podnikají tady, vytvářejí své zisky a mají vztah k Praze 1. Pro firmy, které chtějí nejen pomoci svému dobrému jménu, ale především místu, kde podnikají, a lidem, kteří zde žijí.
Léto plné hvězd - výstava hraček a kapsářů pro zdravotně postižené i zdravé děti
14-7-2010

Léto plné hvězd - výstava hraček a kapsářů pro zdravotně postižené i zdravé děti

Prodejní výstava textilních hraček a kapsářů s bohatým doprovodným programem. Kdo se při prázdninových procházkách Prahou zatoulá ke Karlovu mostu, může těsně vedle mostecké věže na Malé Straně objevit na Dražického náměstí č. 10 v pořadí již patnáctou jubilejní výstavu výtvarnic Olgy Černohorské a Ivany Kárníkové s názvem „Léto plné hvězd“. Výstava probíhá pod záštitou starosty MČ Prahy 1 ing. Filipa Dvořáka ve spolupořadatelství s MČ Praha 1..
Praha 1 sobě
8-7-2010

Praha 1 sobě

Občané první městské části mají další možnost, jak se více zapojit do rozvoje Prahy 1. Rada Městské části Praha 1 totiž na svém zasedání v úterý 29. června schválila projekt „Praha 1 sobě“, který vypracoval, na základě zkušeností z diskusí s občany, zástupce starosty Michal Valenta. Projekt má za cíl umožnit obyvatelům předkládat co nejjednodušší cestou své návrhy na zlepšení života v naší městské části.
Letní liga v klasických kuželkách na Kozím plácku - začínáme 15.července 2010
7-7-2010

Letní liga v klasických kuželkách na Kozím plácku - začínáme 15.července 2010

Spolek podnikatelů a živnostníků na Praze 1 a Městská část Praha 1 si Vás dovolují pozvat na „Letní ligu v klasických kuželkách na Kozím plácku“. Začínáme 15.července 2010 ve 14:00 hodin. Jednotlivá kola se hrají každé úterý a čtvrtek od 15 do 19 hodin. Přihlášky do 10.července 2010
Rekonstrukce tramvajové trati Národní - Spálená
7-7-2010

Rekonstrukce tramvajové trati Národní - Spálená

V návaznosti na probíhající rekonstrukci tramvajové trati v ulici Myslíkova, zahájí Dopravní podnik 12.července rekonstrukci tramvajových tratí také v ulici Spálená a na Národní třídě. Obě tyto navazující rekonstrukce budou probíhat v době prázdninového útlumu dopravy a skončí nejpozději 31.srpna 2010. V článku najdete harmonogram stavby a pro technicky zaměřené zájemce její koordinační výkres.
Zveme vás na setkání věnované přistávání a kotvení lodí na Kampě - 8. července 2010
1-7-2010

Zveme vás na setkání věnované přistávání a kotvení lodí na Kampě - 8. července 2010

Starosta Městské části Praha 1 Filip Dvořák zve všechny zájemce na setkání, které se bude zabývat problematikou přistávání a kotvení plavidel mezi Karlovým mostem a Lichtenštejnským palácem. Setkání se uskuteční ve čtvrtek 8. července 2010 od 11 hodin v Komunikačním centru Městské části Praha 1, jež se nachází v přízemí Úřadu MČ Praha 1, hned vedle vrátnice, ve Vodičkově 18, Praha 1.
Tramvajové výluky v oblasti Karlova náměstí, Spálené a Lazarské - od 1.července.2010
30-6-2010

Tramvajové výluky v oblasti Karlova náměstí, Spálené a Lazarské - od 1.července.2010

1. 7. 2010 dochází k výrazným změnám v městské hromadné dopravě v oblasti Karlova náměstí a Spálené ulice: přerušení provozu tramvají linky 3, 6, 14, 18, 20, 21, 22, 51, 52, 54, 55, 56, 57, 59. Podrobnosti naleznete zde http://www.dpp.cz/omezeni-dopravy/ 
Filip Dvořák uctil památku obětí komunismu
27-6-2010

Filip Dvořák uctil památku obětí komunismu

„Věří-li komunismus, že zastřelit člověka odzadu není zločin, pak je tu něco, čemu nemohu rozumět, i když se mi to říká po česku,“ ocitoval Karla Čapka v neděli dopoledne u památníku obětí komunismu na Újezdě starosta Prahy 1 Filip Dvořák.
Stanovení počtu členů Zastupitelstva městské části Praha 1 pro volební období 2010 - 2014
24-6-2010

Stanovení počtu členů Zastupitelstva městské části Praha 1 pro volební období 2010 - 2014

Na základě usnesení Zastupitelstva MČ Praha 1 číslo UZ10_0522 z 35. zasedání ze dne 22.6.2010 se stanovuje počet členů Zastupitelstva městské části Praha 1 pro volební období 2010 - 2014 na 35 členů.

Termín konání voleb do Senátu Parlamentu České republiky, do zastupitelstev obcí a zastupitelstev městských obvodů a městských částí ve statutárních městech a do Zastupitelstva hlavního města Prahy a zastupitelstev jeho městských částí byl prezidentem České republiky vyhlášen na pátek a sobotu 15. a 16. října 2010.
Malí i dospělí – všichni se na Kampě bavili
24-6-2010

Malí i dospělí – všichni se na Kampě bavili

Park Kampa zažil ve středu 23. června start nové tradice. Den před svátkem svatého Jana se zde totiž konala akce s názvem Kampa svatojánská, kterou ve spolupráci s Policií ČR uspořádaly Městská policie Praha 1 a Městská část Praha 1. Její program byl od 9 do 15 hodin určen žákům základních škol první městské části, od 16 hodin pak byl rozšířen i o nabídku pro „dospěláky“.
Starosta se seznámil s názory obyvatel na plánovanou výstavbu v Truhlářské
20-6-2010

Starosta se seznámil s názory obyvatel na plánovanou výstavbu v Truhlářské

V neděli večer se v ZŠ J. Gutha-Jarkovského sešel starosta Prahy 1 Filip Dvořák s obyvateli ze Soukenické a Truhlářské, aby s nimi diskutoval o záměru soukromého stavitele, který chce rekonstruovat a dostavět bytové domy v Truhlářské 11 a Soukenické 12.
Kampa Svatojánská - společný projekt Policie ČR, Městské policie a MČ Praha 1
15-6-2010

Kampa Svatojánská - společný projekt Policie ČR, Městské policie a MČ Praha 1

Zveme Vás na pestrý den s programem prevence kriminality ve středu 23.června 2010 v parku Kampa.Součástí programu budou mj. ukázky práce s technikou Policie ČR a Městské policie, výcvik služebních psů a koní, zábavně - sportovní disciplíny, soutěže pro děti a rodiče a vystoupení hudebních skupin MP band - Veselé obušky, Maxim Turbulenc a skupiny Šlapeto. Večer je připraveno opékání buřtů, vystoupení skupiny historického šermu a ohňová show.
Sbor dobrovolných hasičů Prahy 1 se představil na Hasičských slavnostech Litoměřice 2010
12-6-2010

Sbor dobrovolných hasičů Prahy 1 se představil na Hasičských slavnostech Litoměřice 2010

Sbor dobrovolných hasičů Prahy 1 se, co by nováček, zúčastnil v sobotu 12. června Hasičských slavností Litoměřice 2010. Hasičské slavnosti pořádá jednou za čtyři roky Sdružení pro obnovu a zachování historických hasičských tradic.
Odborníci diskutovali o dalším rozvoji Prahy 1
9-6-2010

Odborníci diskutovali o dalším rozvoji Prahy 1

Územní rozvoj Prahy 1 – VIZE A BUDOUCNOST, tak se jmenovalo diskusní setkání, které ve středu dopoledne uspořádal v Hotelu Jalta časopis REALIT. Jako hlavní řečníci se ho zúčastnili starosta Prahy 1 Filip Dvořák, ředitel Útvaru rozvoje hlavního města Prahy Bořek Votava a předseda Sdružení Nového města pražského Jan Adámek.
Vítání nových občánků Prahy 1
8-6-2010

Vítání nových občánků Prahy 1

Staroměstká radnice se stala opět místem, kde starosta městské části Praha 1 Filip Dvořák přivítal malé občánky. Mezi novými občany Prahy 1 byla i Salma Hajek dcera známé moderátorky Zuzany Belohorcové.
Radnici od pondělí zdobí obrazy dětí ze ZŠ Curieových
7-6-2010

Radnici od pondělí zdobí obrazy dětí ze ZŠ Curieových

V pořadí už pátou letošní vernisáž zažilo v pondělí sedmé patro radnice ve Vodičkově ulici. A stejně jako v předchozích měsících i tentokrát byla zahájena výstava obrázků dětí z prvního stupně základní školy z Prahy 1 – v tomto případě ZŠ Curieových. A stejně jako při předchozích vernisážích i tentokrát bylo vše, jak se patří: představení jednotlivých dětských děl a jejich autorů, předání pamětních listů, poděkování pedagogům i občerstvení odpovídající slavnostní chvíli. K tomu všemu krásné hudební vystoupení Barbory a Michaela Bennettových.
Zrekonstruované dětské hřiště ve Františkánské zahradě je opravdovou chloubou
28-5-2010

Zrekonstruované dětské hřiště ve Františkánské zahradě je opravdovou chloubou

Městská část Praha 1 darovala dětem k jejich svátku nově zrekonstruované a rozšířené dětské hřiště ve Františkánské zahradě. Otevřeno bylo v pátek a hned se stalo ozdobou beztak krásného areálu.
V hotelu Jalta debatovali kandidáti do sněmovny
27-5-2010

V hotelu Jalta debatovali kandidáti do sněmovny

Reforma důchodového systému, zadlužení státního rozpočtu, zdravotnictví a další problémové oblasti České republiky – to byla hlavní témata předvolební diskuse, kterou v hotelu Jalta uspořádala TV Praha 1. Zúčastnili se jí nejvýše postavení kandidáti z první městské části – Antonín Kazda z ODS, Karolína Peake z Věcí veřejných, Gozel Challyjeva ze Strany zelených, Luboš Táborský z ČSSD a Oldřich Lomecký z TOP 09. Záznam celé diskuse můžete sledovat na www.praha1.tv  
Praha 1 diskutuje o revitalizaci Kampy
24-5-2010

Praha 1 diskutuje o revitalizaci Kampy

Park Kampa patřil v sobotu veřejné diskusi o své vlastní budoucnosti. Starosta Prahy 1 Filip Dvořák během ní občanům názorně představil, jak by měl park vypadat po plánované revitalizaci, a zájemci si mohli navíc mimo jiné prohlédnout vytýčení budoucích cest i makety znázorňující nové stromy v jižní části parku.
Spolek dobrovolných hasičů se činí!
23-5-2010

Spolek dobrovolných hasičů se činí!

Dobrovolní hasiči z Prahy 1 převzali v neděli protipovodňové zábrany, které mají v případě velké vody chránit Žofín. Zároveň si vyzkoušeli jejich stavbu, která dá i silným chlapům, jako jsou oni, pěkně zabrat. Naši hasiči ale zvládli vše na jedničku, a tak všem názorně ukázali, že protipovodňová ochrana cenného žofínského paláce bude díky nim v dobrých rukách.
Z hotelového průmyslu musí mít prospěch i obyvatelé
19-5-2010

Z hotelového průmyslu musí mít prospěch i obyvatelé

Chceme, aby z příjezdové turistiky měli užitek všichni – podnikatelé v cestovním ruchu, navazující služby i samotní obyvatelé. Tak by se dal stručně shrnout postoj vedení radnice první městské části. Ta chce za tím účelem otevřít širokou diskusi se všemi zúčastněnými skupinami a vypracovat koncepci udržitelného cestovního ruchu. Pomoci jí v tom má nový poradce starosty pro oblast cestovního ruchu Josef Neufus, který je dlouholetým profesionálem s bohatými zkušenostmi manažera špičkových hotelů doma i v zahraničí. Pro Prahu 1 bude pracovat čtyři měsíce a bez nároku na mzdu.
MATERIÁLNÍ SBÍRKA NA POMOC OBYVATELŮM POSTIŽENÝCH POVODNÍ
19-5-2010

MATERIÁLNÍ SBÍRKA NA POMOC OBYVATELŮM POSTIŽENÝCH POVODNÍ

Oblastní spolek Českého červeného kříže Praha 1 ve spolupráci s Městskou částí Praha 1 vyhlašuje materiální sbírku na pomoc obyvatelům postižených povodní. Věci můžete přinést do určeného místa na Praze 1 v ulici V jámě 12. Další informace naleznete na www.cckpraha1.cz. Vaše případné dotazy a nabídky další pomoci směřujte prosím na: Tel. 736 112 571, email. hj@cckpraha1.cz - velitel Humanitární jednotky Martin Srb
Sledujte přímý přenos předvolební debaty na TV Praha 1
18-5-2010

Sledujte přímý přenos předvolební debaty na TV Praha 1

Živě můžete sledovat předvolební debatu - s účastí publika - kandidátů pěti nejsilnějších politických stran, které v Praze 1 kandidují do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Přímý přenos této debaty z kongresového sálu hotelu Jalta sledujte na WWW.PRAHA1.TV ve středu 26. května 2010 od 20 hodin. Diváci se mohou debaty v hotelu Jalta zúčastnit i přímo; jen musí počítat s tím, že počet míst je omezen - případné dotazy k osobní účasti pište na kulatystul@praha1.cz
Neděle na Žofíně s dobrovolnými hasiči Prahy 1
18-5-2010

Neděle na Žofíně s dobrovolnými hasiči Prahy 1

Sbor dobrovolných hasičů Praha 1 Vás zve na ukázku stavby protipovodňových zábran, hasičské techniky, grilování selete a příjemné posezení, které se uskuteční v neděli 23. května 2010 od 10:00 do 14:00 hodin na Slovanském ostrově (Žofín).

Pozvánka na piknik v parku Kampa tuto sobotu 22.5.2010
17-5-2010

Pozvánka na piknik v parku Kampa tuto sobotu 22.5.2010

Chcete promluvit do budoucí podoby parku Kampa? Zajímá Vás, zda budou na Kampě vysazeny nové stromy a kudy povedou cesty podle nového plánu? Přijďte do parku Kampa na diskusi se starostou Prahy 1 Filipem Dvořákem v sobotu 22. 5. od 15 hodin. Každý, kdo to myslí s Kampou dobře, je vítán. Piknikovou atmosféru doplní občerstvení, hudba a koutek pro děti.
XI. ročník výtvarné soutěže "Karlův most očima dětí"
17-5-2010

XI. ročník výtvarné soutěže "Karlův most očima dětí"

Sdružení výtvarníků Karlova mostu, ve spolupráci a s podporou Městské části Praha 1 pořádá 20. května 2010 od 10.00 hodin na Karlově mostě již XI. ročník výtvarné soutěže "Karlův most očima dětí".
Městská policie oslavuje plnoletost
12-5-2010

Městská policie oslavuje plnoletost

V těchto dnech to je osmnáct let, kdy se poprvé v pražských ulicích objevili strážníci Městské policie. Starosta Prahy 1 Filip Dvořák jim proto – spolu s dalšími představiteli hlavního města – ve středu na Staroměstském náměstí poděkoval.
Beseda přivítala návštěvu z Národního památkového ústavu
10-5-2010

Beseda přivítala návštěvu z Národního památkového ústavu

Starosta Prahy 1 Filip Dvořák provedl v pondělí Malostranskou besedou generální ředitelku Národního památkového ústavu Naděždu Goryczkovou. Představil jí změny, kterými budova během citlivé rekonstrukce prošla, a popsal ji také nejobtížnější úkoly, které musel řešit tým architektů a stavařů.
Nalezen fotoaparát - 9.5. 2010 - Májové sportovní hry na Petříně !!
9-5-2010

Nalezen fotoaparát - 9.5. 2010 - Májové sportovní hry na Petříně !!

Kdo zapomněl fotoaparát v neděli dne 9.5.2010 na Májových sportovních hrách na Petříně, nechť se prosím přihlásí panu P. Našicovi, tel: 603432706.
Zlu se nesmí ustupovat ani za cenu nejvyšší
8-5-2010

Zlu se nesmí ustupovat ani za cenu nejvyšší

Smuteční pochod Pax vobis od hudebního skladatele Julia Fučíka zahájil v sobotu na Klárově slavnostní uctění památky účastníků druhého odboje. Ceremoniálu se kromě starosty Prahy 1 Filipa Dvořáka zúčastnili i zástupci obou komor Parlamentu ČR, prezidentské kanceláře, vedení hlavního města, dále představitelé českých legionářů, České obce sokolské a zejména samotní příslušníci druhého protihitlerovského odboje.
Čestné občanství Prahy 1 obdržel Josef Hyzler
5-5-2010

Čestné občanství Prahy 1 obdržel Josef Hyzler

Architekt Josef Hyzler je nejnovějším držitelem čestného občanství první městské části. Předal mu ho ve středu starosta MČ Praha 1 Filip Dvořák. Slavnostní ceremoniál se uskutečnil v obřadní síni Staroměstské radnice.
Filip Dvořák uctil památku a odkaz bojovníků Pražského povstání
5-5-2010

Filip Dvořák uctil památku a odkaz bojovníků Pražského povstání

Starosta Prahy 1 Dvořák, předseda Senátu Přemysl Sobotka, předsedkyně Českého svazu bojovníků za svobodu Anděla Dvořáková, primátor Bém a další osobnosti se ve středu zúčastnili na Staroměstském náměstí pietního aktu při příležitosti 65. výročí vypuknutí Pražského povstání.
Myslíkova - rekonstrukce!
4-5-2010

Myslíkova - rekonstrukce!

Od 4.5.2010 do 31.8.2010 probíhá rekonstrukce tramvajové trati a následná rekonstrukce celé ulice včetně chodníků v Myslíkově ulici (dlažba chodníků bude dokončena do 30.9.2010). Investor, Dopravní podnik hl. m. Prahy, rozdělil tuto významnou stavbu do několika etap tak, aby její dopad na automobilovou dopravu byl co nejmenší, přesto musí řidiči v této lokalitě Prahy 1 počítat s řadou nutných dopravních omezení.
Před 65 lety vypuklo Pražské povstání
4-5-2010

Před 65 lety vypuklo Pražské povstání

Na Staroměstské radnici a Staroměstském náměstí se v úterý připomínaly události, které značně urychlily konec druhé světové války v Evropě a které byly provázeny hrdinným bojem nejen obyvatel Prahy, ale celých Čech – Pražské povstání.
1. benefiční bál Malostranských novin
3-5-2010

1. benefiční bál Malostranských novin

Přijďte na bál Malostranských novin 13. května (čtvrtek) do Tyršova domu! Hraje Originální Pražský Synkopický orchestr, jednu píseň zazpívá nejstarší Malostraňák pan Houška (96 let). Orientální tanec žen z Kampy. Pak cimbál až do rána. Hlavní cena v tombole: Zájezd do Benátek pro celou rodinu na čtyři dny. Bál začíná v 19 h, vstupné 150 Kč, oblečení šik.
Děti ze ZŠ Uhelný trh namalovaly Prahu 1
3-5-2010

Děti ze ZŠ Uhelný trh namalovaly Prahu 1

Nejvyšší patro radnice ve Vodičkově ulici praskalo v pondělí navečer „ve švech“. Děti ze ZŠ Uhelný trh totiž prožívaly svou první životní vernisáž a jejich obrázky přilákaly do sedmého radničního patra téměř stovku rodičů, prarodičů a přátel. Výstava je součástí výtvarné soutěže Praha 1 očima školáků, jež je určena pro žáky 1. stupně základních škol.
Na obědě se starostou
3-5-2010

Na obědě se starostou

„Dobrý den, můžeme se u vás naobědvat?“ Věta, která by neměla kuchařku rozhodně překvapit. Ve školní jídelně ve Vodičkově ulici ji ale místo dětí vyslovil starosta Prahy 1 Filip Dvořák, a to skutečně překvapivé bylo. Stejně jako jeho příchod. Starosta totiž dnes krátce po poledni pokračoval v mapování úrovně stravování na základních školách zřizovaných Městskou částí Praha 1. Doprovázela ho vedoucí odboru školství a kultury Dagmar Grauová.
Praha 1 buduje bezbariérové přechody
30-4-2010

Praha 1 buduje bezbariérové přechody

Nový bezbariérový přechod v horní části Václavského náměstí v pátek slavnostně otevřeli starosta Filip Dvořák a ředitel kanceláře představenstva ČSOB Ondřej Škorpil, kteří zároveň na přechod umístili pamětní desku s logem ČSOB.
Kampa patřila čarodějnicím
30-4-2010

Kampa patřila čarodějnicím

Po úspěšných oslavách Dne Prahy 1 byl park Kampa v pátek svědkem posledních okamžiků života malostranských čarodějnic, jedubab, bosorek a jiných meger. A ačkoliv jejich životní pouť skončila v nemilosrdných plamenech, prožívali celý podvečer a večer se všemi lidskými tvory v symbióze a vzájemném divokém reji.
Praha 1 obdržela ocenění za nejlepší pražský web
27-4-2010

Praha 1 obdržela ocenění za nejlepší pražský web

Na konferenci „E-Praha a perspektivy elektronické správy“ převzali zástupci radnice Prahy 1 cenu pro nejlepší web městské části. Odborníci z americké Rutgers University, kteří se zabývají hodnocením webů největších světových měst, ocenili na internetových stránkách Městské části Praha 1 obsah, služby a zapojení občanů.
Filip Dvořák ocenil městské strážníky
27-4-2010

Filip Dvořák ocenil městské strážníky

Strážníci Městské policie Praha 1 Martin Lang a Michal Kutáček zachránili díky své pohotovosti i znalostem lidský život. Na dnešním zasedání Zastupitelstva MČ Praha 1 jim za to starosta Dvořák poděkoval a předal jim finanční dar.
Komplexní úklid Prahy 1 tento víkend skončil
25-4-2010

Komplexní úklid Prahy 1 tento víkend skončil

Zbylé komunikace na pravém i levém břehu podstoupily jako poslední tuto sobotu a neděli úklid chodníků a vozovek. V sobotu Václavské náměstí, Washingtonova, Politických vězňů, Olivová, Nerudova, Thunovská, Sněmovní, Zámecká a další. V neděli pak Dražického a Velkopřevorské náměstí, Besední, Všehrdova, Jindřišská, Na příkopě, Nekázanka a řada dalších ulic a uliček. Náročné čtyři úklidové víkendy zkrátka dospěly do svého konce a stihlo se toho opravdu dost. Úklid ale odhalil i řadu nedostatků.
Den Prahy 1 provázely krásné počasí i skvělý program
25-4-2010

Den Prahy 1 provázely krásné počasí i skvělý program

Neděle patřila od deseti hodin oslavám Dne Prahy 1. A byly to oslavy, jak se patří. Vždyť kdy se poštěstí vidět na vlastní oči samotného Wolfganga Amadea Mozarta a další velikány hudební historie? A byl to právě Amadeus, který spolu se starostou Filipem Dvořákem celé oslavy zahájil, a to před svým oblíbeným Stavovským divadlem.
Pejskaři obsadili Střelecký ostrov
24-4-2010

Pejskaři obsadili Střelecký ostrov

Střelecký ostrov patřil tuto sobotu psům a jejich pánům. Městská část Praha 1 a Městská policie Praha 1 tam totiž uspořádaly další ze série sousedských setkání, která spolu dlouhodobě organizují. Ukázky kynologického výcviku, dog dancingu či výcviku služebních psů, představení opuštěných pejsků z útulku v Troji a hlavně soutěžní přehlídka čtyřnohých mazlíčků – to vše nabídlo vydařené odpoledne, během něhož také vystoupil zpěvák Ivan Hlas.
Starosta zahájil projekt zaměřený na úroveň školního stravování
23-4-2010

Starosta zahájil projekt zaměřený na úroveň školního stravování

Filip Dvořák, starosta Městské části Praha 1, navštívil ve čtvrtek školní jídelnu na Uhelném trhu. Návštěva byla součástí projektu, jehož cílem je, ve spolupráci s rodiči žáků základních škol, pracovníky školních jídelen a odborníky na zdravou výživu, analyzovat úroveň stravování dětí a prosadit změny, které budou vycházet z doporučení odborníků i požadavků rodičů a dětí.
Instalace zvonků pro invalidní občany
20-4-2010

Instalace zvonků pro invalidní občany

V prvním dubnovém týdnu bylo nainstalováno 50 kusů bezdrátových zvonků na vybrané potravinářské obchody a služby v nebytových prostorách Prahy 1. Díky zvonkům budou vozíčkáři obslouženi i v nesnadno přístupných obchodech, třeba na chodníku.
Úterý 20.4. 17:00 - diskusní večer na téma "Zneklidňující návrh "zklidnění" Severojižní magistrály v oblasti Národního muzea"
20-4-2010

Úterý 20.4. 17:00 - diskusní večer na téma "Zneklidňující návrh "zklidnění" Severojižní magistrály v oblasti Národního muzea"

Česká stavební akademie Praha a Centrum pro demokracii a rozvoj vás zve na diskusní večer na téma "Zneklidňující návrh "zklidnění" Severojižní magistrály v oblasti Národního muzea". ¨V diskusi vystoupí starosta MČ Praha 1 Ing.Filip Dvořák, náměstek ministra dopravy Ing.Eduard avel, předseda správní rady Nadace ABF (Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství) Ing.arch.Jan Fibiger, CSc. a řada daklších odborníků. Místem konání je Nadace ABF, Václavské nám. 31, začátek v 17:00 hod. VSTUP ZDARMA!
Žofín hostil ples Baráčníků
16-4-2010

Žofín hostil ples Baráčníků

Palác Žofín patřil v pátek 16.4.2010 Baráčníkům. Konal se tam totiž 66. Všebaráčnický krojový ples, jehož program naplnily mj. folklorní a taneční soubory, hudebníci z orchestru Karla Vlacha, hudba Josefa Štědroňského či hudební skupina Třehusk. Plesu se zúčastnil také starosta Prahy 1 Filip Dvořák s manželkou.
Den Prahy 1 se přesouvá na 25.4.2010!!!
15-4-2010

Den Prahy 1 se přesouvá na 25.4.2010!!!

Městská část Praha 1 se rozhodla uctít památku obětí tragického leteckého neštěstí nedaleko Katyně a během víkendových dnů smutku nebude pořádat žádné sportovní, kulturní ani společenské akce. Z toho důvodu se v neděli 18. dubna neuskuteční plánované oslavy Dne Prahy 1, které jsou přesunuty na další neděli – 25. dubna. Program proběhne v nezměněné podobě - oslavy Dne Prahy 1 se uskuteční od 10:00 až do večerních hodin na různých místech Prahy 1 a připomenou významné hudební osobnosti a události, pro něž bylo historické území Prahy 1 inspirací či jevištěm. Wolfgang Amadeus Mozart, Ema Destinnová, Bedřich Smetana, Antonín Dvořák či Karel Hašler – podrobný program celých oslav najdete v tomto článku. Vstup zdarma!
Vítáme nové občany i občánky Prahy 1
14-4-2010

Vítáme nové občany i občánky Prahy 1

Po pondělním přivítání pražského arcibiskupa Dominika Duky mezi občany Prahy 1 přišli v úterý na řadu ti nejmenší. Staroměstská radnice byla totiž ve znamení vítání malých občánků.
Sokol Staré Město opět „na bedně“
14-4-2010

Sokol Staré Město opět „na bedně“

Pestrá činnost staroměstského sokola stále pokračuje. V loňském cvičebním roce si děti utvořily 592 osobních rekordů ve všech měřitelných disciplinách a i letos je překonávají jako na běžícím pásu. V úterý od 18,30 do 19,45 uvítáme v ZŠ Vodičkova 22 nadšence, kteří si rádi zahrají volejbal a i když ho pořádně neumí, chtějí přijít do prima party. Hrajeme ale i stolní tenis, bumbácball, basketbal, nohejbal, zkrátka co nás napadne, hlavně všechno pro radost. Informace ráda podá náčelnice na telefonu 732237339.
Arcibiskup Dominik Duka se stal občanem Prahy 1
12-4-2010

Arcibiskup Dominik Duka se stal občanem Prahy 1

Nový pražský arcibiskup Dominik Duka dnes dopoledne z rukou starosty Prahy 1 převzal nový občanský průkaz, který stvrzuje, že se díky nástupu do funkce hlavy české katolické církve a přestěhování na Hradčany stal občanem Prahy 1.
Český lvíček už zase láká na Slovanský ostrov
11-4-2010

Český lvíček už zase láká na Slovanský ostrov

Populární dětský vláček Český lvíček, který vloni na podzim prošel úspěšným zkušebním provozem, dělá i letos radost svým dětským pasažérům. Tuto neděli pak, v rámci dětského odpoledne, starosta Městské části Praha 1 Filip Dvořák slavnostně zahájil jeho provoz.
Dubnové sousedské setkání potěšilo děti i dospělé
11-4-2010

Dubnové sousedské setkání potěšilo děti i dospělé

Tato neděle byla na Slovanském ostrově ve znamení dětí. Pro ně i jejich rodiče totiž uspořádaly Městská část Praha 1 a Městská policie další ze série sousedských setkání, která radnice organizuje už dva roky. Jejich cílem je zpestřit volný čas občanů Prahy 1, ale také podpořit jejich vzájemné vztahy, přátelství i pocit sounáležitosti s naší městskou částí.
Zahájení druhé sesony dráhy železné
8-4-2010

Zahájení druhé sesony dráhy železné

Obecenstvu z řad ctihodných občanů oznamuje se, že druhou neděli měsíce dubna, tedy jedenáctého toho měsíce v půl třetí hodinu odpůldenní zahájí se na Slovanském ostrově druhá sesona dráhy železné. Vláček tento vydobyl si uznání veškerenstva – zejména drobotiny naší - již v průběhu sesony předcházející. Prvotřídní podoba s dědem historickým, jehož kolesa po Žofíně proháněla se kdys, a nadmíru zdařilé zpracování technické, činí ze „lvíčka“ lva víkendových zábav odpůldenních. Více informací na www.cesky-lvicek.cz
Malostranské čarodějnice - pátek večer 30.dubna 2010
8-4-2010

Malostranské čarodějnice - pátek večer 30.dubna 2010

Sraz na Malostranském náměstí 27 v 19.00 hodin - košťata, kocoury, žáby, netopýry a jinou havěť s sebou ! ostatní neorganizovaní přijdou s lampióny a buřtíčky !  OKOLO 19.15 HOD VYRAZÍ PRŮVOD - TRASA LAMPIÓNOVÉHO PRŮVODU S HUDBOU: Mostecká " Karlův most Kampa " náplavka za Sovovými mlýny
Ulice Prahy 1 procházejí úklidem
6-4-2010

Ulice Prahy 1 procházejí úklidem

Jak jsme vás již informovali, čtyři dubnové víkendy jsou na území naší městské části ve znamení komplexního úklidu vozovek a chodníků, který začal tuto sobotu a neděli. Zároveň s ním také odstartovala kontrola kvality úklidu, do níž se zapojil i starosta Filip Dvořák a pracovníci Úřadu MČ Praha 1.
Děti ze ZŠ J.Gutha–Jarkovského vystavují na radnici své obrazy
6-4-2010

Děti ze ZŠ J.Gutha–Jarkovského vystavují na radnici své obrazy

V úterý zažilo 7. patro radnice další vernisáž, která tentokrát zahájila výstavu obrázků dětí ze ZŠ J. Gutha – Jarkovského. Ty se tak zapojily do výtvarné soutěže pro žáky 1. stupně základních škol s názvem Praha 1 očima školáků.
Fasády získají ochranu proti graffiti
26-3-2010

Fasády získají ochranu proti graffiti

Radnice Prahy 1 spustila program „antigraffiti“, jehož cílem je ošetření co největšího množství fasád domů speciálním ochranným nátěrem. Ten do fasády nepropustí sprejový nástřik (graffiti), ale také kyselé deště, rozpuštěné mastnoty, špínu, psí moč a podobně. Iniciátorem programu je zástupce starosty Michal Valenta, který tak reagoval na stoupající počet znečištěných fasád v Praze 1.
Praha 1 poděkovala svým učitelům
24-3-2010

Praha 1 poděkovala svým učitelům

Městská část Praha 1 uspořádala v úterý 23. března, při příležitosti blížícího se Dne učitelů (28. března), slavnostní večer, v jehož průběhu bylo oceněno celkem pětatřicet pedagogů. Ocenění jim předali starosta Filip Dvořák a radní Martin Skála.
Kampa byla o víkendu středem světa
22-3-2010

Kampa byla o víkendu středem světa

Starosta Filip Dvořák zahájil v pátek v Tyršově domě konferenci "O Kampě současné a budoucí", která se konala v rámci druhého ročníku happeningu Kampa střed světa a nabídla odborné příspěvky vědců, badatelů, umělců a publicistů zajímajících se o jedinečnost Malé Strany a zejména pak Kampy.
Reprezentační ples Prahy 1 - pátek 23.4.2010
22-3-2010

Reprezentační ples Prahy 1 - pátek 23.4.2010

Městská část Praha 1 si Vás dovoluje pozvat na Reprezentační ples Prahy 1. Ples se koná v pátek 23. dubna 2010 v paláci Žofín od 20 hodin. Vstupenky zakoupíte v pokladně Paláce Žofín od 22. března 2010. Podrobné informace včetně programu a mapy rozmístění míst k sezení naleznete >>>ZDE<<<
Stavební fórum řešilo další vývoj parkování v Praze
17-3-2010

Stavební fórum řešilo další vývoj parkování v Praze

Starosta Filip Dvořák ve středu vystoupil na stavebním fóru na téma Jak budeme parkovat v Praze.
STAROSTA A PREZIDENT SE SETKALI NA ŽOFÍNĚ
16-3-2010

STAROSTA A PREZIDENT SE SETKALI NA ŽOFÍNĚ

Starosta Filip Dvořák a prezident Václav Klaus se v úterý sešli po prezidentově vystoupení na 100. Žofínském fóru, které uspořádala Agentura NKL Žofín ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR. Václav Klaus byl hlavním řečníkem 100. Žofínského fóra a ve svém vystoupení se věnoval mimo jiné současným ekonomickým problémům České republiky.
Pozvání starosty Městské části Praha 1 na veřejnou prezentaci projektu Revitalizace a regenerace parku Kampa a Nosticovy zahrady
20-1-2010

Pozvání starosty Městské části Praha 1 na veřejnou prezentaci projektu Revitalizace a regenerace parku Kampa a Nosticovy zahrady

Vážení občané, dovoluji si Vás pozvat na veřejnou prezentaci projektu Revitalizace a regenerace parku Kampa a Nosticovy zahrady, která se uskuteční dne 27.ledna 2010 od 18 hodin v Tyršově domě - Michnův palác, Újezd 450, Malá Strana (vchod bránou z Všehrdovy ulice). Filip Dvořák, starosta Mětské části Praha 1. PODROBNOSTI O PROJEKTU NALEZNETE >>>ZDE<<<
Svoz vánočních stromků
18-1-2010

Svoz vánočních stromků

Jako každý rok, je pro Vás zajištěn svoz použitých vánočních stromků prostřednictvím Pražských služeb a.s. Dosloužilé vánoční stromky můžete odkládat v průběhu měsíců ledna a února ke svým popelnicím (ne do nich) vždy ve dnech jejich pravidelného svozu.
Pro dokonalejší zajištění povánočního úklidu, pro Vás Radnice MČ Praha 1 zajistila "stromkovou pohotovost". Na základě Vašeho upozornění na linku 800PRAHA1 (800 111 333) provedeme odvoz stromků odložených na veřejných prostranstvích.
Pomoc seniorům s nákupy během sněhové kalamity
11-1-2010

Pomoc seniorům s nákupy během sněhové kalamity

TV Praha 1 přináší aktuální rozhovor se starostou ing.Filipem Dvořákem na téma pomoci Úřadu MČ Praha 1 seniorům, kteří se obávají kvůli sněhové kalamitě vycházet z domova. Po dobu kalamity mohou požádat radnici o pomoc s nákupy apod. na bezplatné telefonní lince 800 111 333.
Praha 1 bojuje se sněhovou nadílkou
9-1-2010

Praha 1 bojuje se sněhovou nadílkou

Území hlavního města je od pátku zasypáváno sněhem, do ulic vyrazili pracovníci úklidových firem, kteří se snaží očistit komunikace od sněhu. Na odklízení sněhu MČ Praha 1 nasadila techniku s 20 člennou obsluhou a dále v ulicích ručně sníh odklízí na 100 pracovníků a snaží se zajistit průchodnost pěších komunikací.
Tři králové navštívili starostu Prahy 1
5-1-2010

Tři králové navštívili starostu Prahy 1

Podívejte se prostřednictvím nové internetové televize Prahy 1 na návštěvu tří králů u starosty Městské části Praha 1.
Vánoční a novoroční přání starosty Prahy 1
23-12-2009

Vánoční a novoroční přání starosty Prahy 1

Poslechněte si vánoční a novoroční přání starosty Městské části Praha 1 prostřednictvím nové internetové televize Prahy 1.
Malostranskou besedu si prohlédla téměř tisícovka zájemců
19-12-2009

Malostranskou besedu si prohlédla téměř tisícovka zájemců

Po třech letech byla v pátek 18. prosince ukončena rozsáhlá rekonstrukce Malostranské besedy. Během slavnostního odpoledne, které v sobotu 19. prosince proběhlo za účasti kardinála Miloslava Vlka a starosty Prahy 1 Filipa Dvořáka, si budovu prohlédla téměř tisícovka návštěvníků.
Betlémské světlo 2009 v Praze na Staroměstském náměstí
19-12-2009

Betlémské světlo 2009 v Praze na Staroměstském náměstí

Jako každý rok přivezli skauti i letos do Česka vánoční plamínek Betlémského světla. Světlo zde bude pro Pražany k dispozici zejména 22. a 23.prosince v odpoledních a podvečerních hodinách a i na Štědrý den dopoledne.
Betlémské světlo 2009 v Praze v parku za Staroměstskou radnicí
15-12-2009

Betlémské světlo 2009 v Praze v parku za Staroměstskou radnicí

Jako každý rok přivezou skauti i letos do Česka vánoční plamínek Betlémského světla. V Praze si Pražané mohou Betlémské světlo odnést v parčíku za Staroměstskou radnicí, kam bude Betlémské světlo přineseno v sobotu 19.12.2009 ve 14 hodin, slavnosti se zúčastní i starosta Prahy 1 Filip Dvořák.
Staročeská zabijačka a adventní setkání sousedů na Kozím plácku 12. a 13.12.2009
9-12-2009

Staročeská zabijačka a adventní setkání sousedů na Kozím plácku 12. a 13.12.2009

Přijďte o víkendu 12. a 13. prosince 2009 na Kozí plácek na Starém Městě - jako součást oživení tradic sousedského života na Starém Městě zde po oba dny proběhne skutečná staročeská zabijačka s prodejem na místě zhotovených pochutin, jsou připraveny ukázky zapomenutých řemesel a adventních zvyků i vystoupení pěveckého sboru Myšáci.
Oznámení o ukončení veřejné sbírky na zhotovení a instalaci obecního zvonu do věže Malostranské besedy v Praze 1.
9-12-2009

Oznámení o ukončení veřejné sbírky na zhotovení a instalaci obecního zvonu do věže Malostranské besedy v Praze 1.

Dne 9. prosince 2009 byla ukončena veřejná sbírka na zhotovení a instalaci obecního zvonu do věže Malostranské besedy v Praze 1 vybráním potřebné částky.
Den otevřených dveří a vysvěcení zvonu v Malostranské besedě v sobotu 19. prosince 2009
9-12-2009

Den otevřených dveří a vysvěcení zvonu v Malostranské besedě v sobotu 19. prosince 2009

Přijďte si prohlédnout populární útočiště uměleckých múz, příjemné zábavy i setkávání místních starousedlíků po náročné rekonstrukci - program na Malostranském náměstí začíná od 13 hodin, v 15:00 posvěti kardinál Miloslav Vlk zvon do prostřední věže Malostranské besedy a celá budova bude pro pro veřejnost otevřena od 14 do 17 hodin.
.
Slavnostní rozsvěcení malostranského vánočního stromu a Mikulášská
30-11-2009

Slavnostní rozsvěcení malostranského vánočního stromu a Mikulášská

Sdružení občanů a přátel Malé Strany a Hradčan, Městská část Praha 1, Sdružení výtvarníků Karlova mostu a Městská policie Praha 1 vás srdečně zvou v sobotu 5.prosince 2009 v 17. 00 hodin na Kampu u Karlova mostu.
Vážení obyvatelé Prahy 1, slyšte, slyšte!
27-11-2009

Vážení obyvatelé Prahy 1, slyšte, slyšte!

Radnice Prahy 1 byla požádána partou hochů ze Stínadel, aby Vás pozvala na zábavné podzimní odpoledne.  Kde: Kluziště Na Františku, Praha 1  Kdy: neděle 29. listopadu 2009 od 14 do 17 hodin.  Přijďte si užít dobrodružství na ledu.
Vzpomínková akce k 20.výročí 17.listopadu 1989 - setkání prezidenta ČR, starosty MČ Praha 1 a primátora hl.m.Prahy
16-11-2009

Vzpomínková akce k 20.výročí 17.listopadu 1989 - setkání prezidenta ČR, starosty MČ Praha 1 a primátora hl.m.Prahy

V úterý 17. listopadu si celá země připomene události, které přispěly k definitivnímu konci komunistické vlády u nás. Městská část Praha 1, jako místo přelomových událostí listopadu 1989, nezůstane pozadu. Dovolujeme si Vás proto při této příležitosti pozvat na vzpomínkovou akci, jež se uskuteční v úterý 17.11.2009 od 12 do 14 hod. na náměstí Republiky a které se zúčastní také prezident Václav Klaus a pražský primátor Pavel Bém.
Mikuláš pro Vás!
9-11-2009

Mikuláš pro Vás!

V sobotu 5. prosince opět přivítáme Mikuláše s jeho tradičním doprovodem - andělem a čertem. A protože tato trojice má rok od roku více a více práce, nabízí Městská část Praha 1 občanům: Možnost objednání ..obecního" Mikuláše, čerta i anděla.  Našeho Mikuláše kontaktujte na e-mailové adrese mikulas@praha1.cz do 1. 12. 2009.
Bohoslužba za Prahu 1 a za oběti stavebního neštěstí v Soukenické
3-11-2009

Bohoslužba za Prahu 1 a za oběti stavebního neštěstí v Soukenické

Bohoslužba za Prahu 1 a za oběti stavebního neštěstí v Soukenické ulici za účasti Velmistra a generála rytířského řádu Křížovníků s červenou hvězdou se bude konat v hlavním křižovnickém kostele sv. Františka Serafínského na Křižovnickém náměstí v Praze 1 – Staré Město ve čtvrtek 5. listopadu 2009 od 7 hodin.

Den dobrovolných hasičů na Žofíně
5-10-2009

Den dobrovolných hasičů na Žofíně

Spolek pro založení Sboru dobrovolných hasičů Praha 1 Vás srdečně zve v neděli 11. 1O. 2OO9 od 14 do 17 hodin na Slovanský ostrov na Den dobrovolných hasičů na Žofíně.
Český lvíček – technická odstávka v provozu
30-9-2009

Český lvíček – technická odstávka v provozu

Český lvíček – technická odstávka od 30.09. do 1.10.2009. Lokomotiva prochází plánovanou údržbou. Od pátku 2. října 2009 bude lokomotiva opět v provozu. Děkujeme za pochopení.
Kde naleznete v Praze 1 kamery Městského kamerového systému?
2-9-2009

Kde naleznete v Praze 1 kamery Městského kamerového systému?

Na podnět bezpečnostní komise Rady městské části Praha 1, vedené radním JUDr. Ivanem Solilem, uveřejňujeme seznam kamer Městského kamerového systému. Na území městské části Praha 1 jich bylo k 31. 12. 2008 nainstalováno již úctyhodných 97. Všechny kamery jsou vybaveny systémem nočního vidění. Záznamová zařízení umožňují uchovat záběry až 30 dní.
Vyhlášení grantů na Opravu domovního fondu na území Prahy 1 pro rok 2009 - UZÁVĚRKA JIŽ 10.LISTOPADU 2009!!
26-8-2009

Vyhlášení grantů na Opravu domovního fondu na území Prahy 1 pro rok 2009 - UZÁVĚRKA JIŽ 10.LISTOPADU 2009!!

Rada MČ Praha 1 schválila dne 24.srpna 2009 podmínky grantového řízení na Opravy domovního fondu na území Prahy 1. Tyto mimořádné jednorázové prostředky (granty) mají napomoci zlepšit stav domovního fondu a současně do tohoto procesu zapojit vlastníky domů.
14. ročník běžeckých závodů TESCO Grand Prix Praha v sobotu 12.9.2009
24-8-2009

14. ročník běžeckých závodů TESCO Grand Prix Praha v sobotu 12.9.2009

Běh opět podporuje dobrou věc!  Společnost PIM, organizátor proslulého běžeckého maratonu v Praze, pořádá již 14. ročník běžecké akce TESCO Grand Prix Praha, která se bude konat v sobotu večer 12. září 2009 na Staroměstkém náměstí a v jeho okolí. 
Městská část Praha 1 hledá správce atrakce pro děti - dětského vláčku
4-8-2009

Městská část Praha 1 hledá správce atrakce pro děti - dětského vláčku

Městská část Praha 1 hledá na volnou pracovní pozici správce atrakce pro děti - dětského vláčku. Pracovní náplň bude zahrnovat mj. odpovědnost za řádný provoz dětské atrakce podle provozního řádu, rozhodování o provozu dětské atrakce s ohledem na počasí v souladu s provozním řádem, technická údržba dětské atrakce, udržování pořádku v okolí atrakce a čistoty vláčku i souvisejícího inventáře, provádění měsíčního vyúčtování provozu dětské atrakce. Práce je vhodná i pro OSVČ.
Městská část Praha 1 vypisuje soutěž o nejlepší návrh venkovních pánských záchodků (pisoárů)
1-7-2009

Městská část Praha 1 vypisuje soutěž o nejlepší návrh venkovních pánských záchodků (pisoárů)

Soutěž se vyhlašuje dnem 1.7.2009. Návrhy je nutno odevzdat do 28.8.2009, do 14.00. hod v informačním centru MČ P1 Vodičkova 18, 110 00 Praha 1 , nebo odeslat na tuto adresu s razítkem posledního dne soutěže. Výsledky budou vyhlášeny v průběhu měsíce září.
Kafka jako prorok totality? Případ Eduarda Goldstückera - přednáška
18-5-2009

Kafka jako prorok totality? Případ Eduarda Goldstückera - přednáška

Společnost Franze Kafky Vás srdečně zve na přednášku Veroniky Tuckerové v úterý 26. května v 17.00 v Sále Společnosti FK Široká 14, Praha 1 (vchod přes Knihkupectví FK) ve volném cyklu k 85. výročí úmrtí Franze Kafky .
Akce Městské policie Praha 1 pro děti k prevenci kriminality v parku Kampa a Vrchlického sadech
7-5-2009

Akce Městské policie Praha 1 pro děti k prevenci kriminality v parku Kampa a Vrchlického sadech

Obvodní ředitelství Městské policie Prahy 1 bude pořádat pro děti akce  k prevenci kriminality ve dvou lokalitách – v části parku Kampa u Říční ulice vždy každý poslední čtvrtek v měsíci od 13,00 do 17,00 hod. a ve Vrchlického sadech na ploše u dětského hřiště v termínech vždy třetí čtvrtek v měsíci a první neděli v měsíci od 14,00 do 18,00 hod.

Malostranské čarodějnice 30.dubna 2009 večer!!
27-4-2009

Malostranské čarodějnice 30.dubna 2009 večer!!

Sraz 30.dubna 2009 v 19.00 hodin na Malostranském náměstí 27 - košťata, kocoury, žáby, netopýry a jinou havěť s sebou! ostatní neorganizovaní přijdou s lampióny a buřtíčky! Lampionový průvod s hudbou se vydá na Čarodějnický slet u připravené hranice na Náplavce za Sovovými mlýny.

Máte strach z krádeže auta? Podívejte se na novou mapu MČ Praha 1!
20-4-2009

Máte strach z krádeže auta? Podívejte se na novou mapu MČ Praha 1!

Chcete si sami ověřit, na kterých místech Městské části Praha 1 se nejvíce vykrádají a kradou auta? Údaje o počtu a místech těchto trestných činů ve zvoleném časovém  období zjistíte pomocí nové interaktivní mapy, do které jsou pravidelně každý měsíc vkládány aktuální údaje, poskytnuté Policií ČR.

Nové WWW stránky MČ Praha 1 se umístily na 2. místě krajského kola soutěže Zlatý erb 2009!!
25-3-2009

Nové WWW stránky MČ Praha 1 se umístily na 2. místě krajského kola soutěže Zlatý erb 2009!!

Městská část Praha 1 získala v krajském kole soutěže ZLATÝ ERB 2009 2. místo v kategorii "Nejlepší webová stránka města" s nepatrnou ztrátou v bodovém hodnocení za vítězem soutěže - Magistrátem hl.m. Prahy. Blahopřejeme!

Jan Saudek - Tváře Národního divadla
17-3-2009

Jan Saudek - Tváře Národního divadla

Jan Saudek - Tváře Národního divadla - 22.4.–5.6.2009 - Piazzeta Národního divadla - Výstava velkoformátových fotografií které vznikly ke slavnostní 125. sezóně Národního divadla v roce 2007.

Veřejná sbírka na zhotovení a instalaci obecního zvonu do věže Malostranské Besedy
17-3-2009

Veřejná sbírka na zhotovení a instalaci obecního zvonu do věže Malostranské Besedy

Rada Městské části Praha 1 schválila 2.3.2009 konání veřejné sbírky pro účel zhotovení a instalace obecního zvonu do věže Malostranské besedy.

PLES PRO SENIORY v duchu 30. - 40. let
13-3-2009

PLES PRO SENIORY v duchu 30. - 40. let

Přijďte se pobavit a zavzpomínat v pátek 17.dubna 2009 od 16 do 22 hod. do paláce Žofín na PLES PRO SENIORY v duchu 30. - 40. let.

Poradní sbor občanů Prahy 1
10-3-2009

Poradní sbor občanů Prahy 1

Poradní sbor občanů Prahy 1 se poprvé sešel ve čtvrtek 5. března. V poradním sboru občanů zasedá 28 lidí bydlících v centru metropole, kteří budou každého čtvrt roku na schůzkách se starostou první městské části Petrem Hejmou hovořit o svých dobrých i špatných zkušenostech se životem v centru Prahy.

VLAJKA PRO TIBET
10-3-2009

VLAJKA PRO TIBET

Na budově Úřadu městské části Praha 1 byla 10. března 2009, jako i na mnoha jiných místech v České republice vyvěšena vlajka Tibetu.

Šibřinkový ples Prahy 1
9-3-2009

Šibřinkový ples Prahy 1

Letošní Šibřinkový ples Prahy 1 se bude konat v úterý 24. března 2009 od 19:00 hodin v prostorách paláce Žofín, Slovanský ostrov 226.

KAMPA střed světa
9-3-2009

KAMPA střed světa

Akce "KAMPA střed světa" bude probíhat od pátku 20.3.2009 do neděle 22.3.2009. Konference s odbornými příspěvky na téma Kampa - večeře v prostorách Michnova paláce - Muzika - Hra pro děti - Koncert - Průvod - Sjezd Čertovky - Divadelní pouť - Akční nabídky hospod .....

Přijďte s námi oslavit Dny Prahy 1 - víkend plný zábavy, poučení i překvapení
6-3-2009

Přijďte s námi oslavit Dny Prahy 1 - víkend plný zábavy, poučení i překvapení

V sobotu 28.března a v neděli 29.března 2009 - tradiční akce Městké části Praha 1 v duchu doby Rudolfa II. Praha magická - soutěžní putování po památkách Prahy 1 pro celou rodinu, Slavnostní průvod Rudolfa II., Divadelní představení, Nedělní Žofín plný překvapení a řada dalších akcí.

Informace o protipovodňových opatřeních - aktualizováno!
5-3-2009

Informace o protipovodňových opatřeních - aktualizováno!

Vzhledem k aktuálnímu průtoku v Praze na Vltavě 466 m3/s a předpokládanému zvýšení na 550-600 m3/s přijala Praha v souladu s povodňovým plánem města opatření odpovídající 1.stupni povodňové aktivity. Ten není vyhlašován, nepředstavuje žádné ohrožení, ale vyžaduje přijetí stanovených preventivních opatření.

Slavnostní odhalení pamětní desky uvězněným hokejistům
3-3-2009

Slavnostní odhalení pamětní desky uvězněným hokejistům

V pátek  13.března 2009 v 12:00 hod. proběhne slavnostní odhalení pamětní desky na domě v Pštrosově ulici 192/24, Praha 1 (budova kliniky Santé,s.r.o), kde se dlouhá léta nacházel hostinec U Herclíků a kde před téměř šedesáti lety zasáhla StB proti tehdejším hokejovým reprezentantům.

Havárie vodovodního řadu - Bílkova, Dušní
19-2-2009

Havárie vodovodního řadu - Bílkova, Dušní

Havárie vodovodního řadu DN 150 mm v Praze 1, Bílkova, Dušní. Bez dodávky vody část nemocnice Na Františku, střední škola a obytné domy v ulici Dušní, Bílkově a U Milsrdných. Náhradní zásobování zajištěno. Předpoklad opravy v odpoledních hodinách.

Malostranské masopustní veselí
26-1-2009

Malostranské masopustní veselí

Průvod masek - sraz v sobotu 14. února 2009 mezi 13.00 a 13.30 hodinou před hostincem U ČERNÉHO VOLA Loretánské náměstí. Cíl průvodu na Kampě pod Karlovým mostem - 11.00 - 15.30 čekání na průvod masek při hudbě, 15.30 - 18.00 veselice s rejem masek.

Vítězná nabídka na pronájem Malostranské besedy schválena!
26-1-2009

Vítězná nabídka na pronájem Malostranské besedy schválena!

Zastupitelstvo MČ Praha 1 schválilo dne 22.1.2009 na základě výběrového řízení nabídku obchodní společnosti Malostranská beseda a.s. jako nejvhodnější nabídku na pronájem domu čp.35, Malostranské nám.21 - historické Malostranské besedy.

Pietní akt k 40. výročí sebeupálení Jana Palacha
16-1-2009

Pietní akt k 40. výročí sebeupálení Jana Palacha

Na pátek 16.ledna  plánuje magistrát mimořádná opatření, a to kvůli pietnímu aktu ke 40. výročí sebeupálení Jana Palacha před budovou Filozofické  fakulty UK.  Mimořádná opatření potrvají od 19.45 do 20.20.

Tříkráloví koledníci opět vyšli do ulic
6-1-2009

Tříkráloví koledníci opět vyšli do ulic

Tříkráloví koledníci opět vyšli do ulic, aby přinášeli do všech domovů požehnání a poprosili o pomoc pro ty, co ji potřebují.

Rozpočet 2009 byl schválen!
5-1-2009

Rozpočet 2009 byl schválen!

Jako v jedné z prvních městských částí schválilo v úterý 16. prosince 2008 zastupitelstvo Městské části Praha 1 rozpočet na rok 2009. Tím se Praha 1 vyhnula rozpočtovému provizoriu a může hned od počátku roku realizovat své rozvojové plány podle schválených finančních pravidel.

Centrum: méně aut, více klidu
15-12-2008

Centrum: méně aut, více klidu

Postupná rehabilitace veřejných prostranství je důležitým úkolem vedení MČ Praha 1 a její radnice, která klíčové projekty také letos představila na výstavě Budoucnost a přítomnost Praha 1. S některými projekty se můžete seznámit podrobněji v tomto článku. Bonusem je na závěr stručná historie pražských chodníků.

Výsledky průzkumu veřejného mínění
11-12-2008

Výsledky průzkumu veřejného mínění

Dovolte, abychom vás seznámili s výsledky průzkumu veřejného mínění na výstavbu na Petrském náměstí. Najdete je v detailu této novinky.

Kubistický kiosek v novém hávu
1-12-2008

Kubistický kiosek v novém hávu

Kubistický kiosek poblíž Hlavního nádraží - drobná stavba z hrázděného zdiva pocházející z dvacátých let minulého století získala nový kabát. Kulturní památku, která dodnes slouží svému původnímu účelu coby novinový stánek, nechala opravit radnice Prahy 1.