Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Řady stoletých občanů rozšířila paní Natalie Šonská
28-11-2013

Řady stoletých občanů rozšířila paní Natalie Šonská

MUDr. Natalie Šonská, bývalá lékařka a dlouholetá primářka Nemocnice Na Bulovce, občanka Městské části Praha 1, se dožila krásných sta let.

„Jedna z mých nejmilejších povinností mně umožňuje gratulovat lidem, kteří prožili téměř celé dvacáté století s jeho vzestupy a pády. Jsou to krásná setkání, která mě nesmírně obohacují. Už třeba jen tím, že všichni naši století jubilanti jsou lidé skromní i optimističtí, což nejspíš bude i jednou z podmínek tak dlouhého a plného života,“ řekl starosta Oldřich Lomecký.

A paní Šonská by mohla ještě doplnit další ingredience svého receptu na dlouhověkost: do sedmdesáti let pracovala jako lékařka, čtyřicet let působila jako primářka na ušním, nosním a krčním oddělení, v 91 letech přestala kouřit.

Paní Šonská pochází z jednovaječných dvojčat, její sestra zemřela ve věku 98 let (kouřit nikdy nepřestala). V mládí sportovala. Vzpomíná na vítězství v atletickém pětiboji. Vzpomíná ale i na obávaného Heydricha, kterého k ní na Bulovku po atentátu přivezli.

Přejeme paní doktorce Šonské vše nejlepší a za rok se těšíme při další oslavě na shledanou.
Řady stoletých občanů rozšířila paní Natalie Šonská

Řady stoletých občanů rozšířila paní Natalie Šonská

FOTO (C)  PETR NAŠIC

1
2
3
4
5