Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Paní Adamičková z Pařížské oslavila stovku
7-10-2013

Paní Adamičková z Pařížské oslavila stovku

Počet obyvatel Prahy 1, kteří oslavili úctyhodné 100. narozeniny, se opět rozšířil. V neděli 6. října totiž do jejich řad vstoupila vitální paní Bedřiška Adamičková z Pařížské ulice.

Krásnou kytici, sladké dobroty i slevový kupon na nákup – s tím vším vstoupil do jejích dveří gratulant, starosta Městské části Praha 1 Oldřich Lomecký. Po blahopřání přišel na řadu podpis do kroniky, v níž se paní Adamičková ocitla vedle řady dalších stoletých.
„Už je nás dost, že jo?“ reagovala čerstvá oslavenkyně.

A jak se jí žije v Praze 1? „Když člověk nemá nějaké extra nároky, tak dobře,“ řekla Bedřiška Adamičková, jež si stále chodí sama nakupovat, nejraději prý do Žabky, kterou má nejblíž. Bydlí ve zrestituovaném domě a s majiteli prý vychází velmi dobře. Narodila se na druhém břehu – v Praze 7, v Pařížské bydlí už padesát let.

„Jsme rádi, že jsou lidé u nás spokojení a že tu rádi žijí,“ okomentoval příjemné povídání s jubilantkou starosta Oldřich Lomecký, pro kterého jsou podle jeho slov takováto setkání velmi inspirativní, obohacující i poučná.
Paní Adamičková z Pařížské oslavila stovku

Paní Adamičková z Pařížské oslavila stovku

FOTO (C)  PETR NAŠIC

1
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27