Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Legendy Nočního proudu zavítaly na Žofín
2-10-2013

Legendy Nočního proudu zavítaly na Žofín

Český rozhlas Regina po roce opět naděloval ocenění Legendy Nočního proudu. A znovu na Žofíně.

„Noční proud – to je noční hudební linka mezi těmi, kteří muziku vytvářejí, a těmi, kteří ji poslouchají,“ řekl v úvodu večera moderátor pořadu a průvodce udělováním Legend Nočního proudu Martin Hrdinka.

A součástí této linky se po roce stal i starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který se večera zúčastnil. „Tak jako je hlavní město centrem české kultury, tak si dovolím tvrdit, že Praha 1 je kulturním centrem naší metropole. Noční proud, jako dlouholetý propagátor české hudební scény, a naše městská část tak k sobě logicky patří,“ prohlásil starosta.

Marie Rottrová předala Petře Janů cenu Legenda Nočního proudu v kategorii zpěvačka.

Cenu Legenda Nočního proudu v kategorii zpěvák předal její dřívější nositel Miroslav Žbirka, a to Jiřímu Kornovi.

Legendu Nočního proudu in memoriam získal bývalý moderátor Nočního proudu Jakub Jakoubek, podle kterého se tato cena bude nadále jmenovat.

Moderátor Martin Hrdinka také seznámil přítomné hosty i posluchače přímého rozhlasového přenosu s výzvou „Jakoubek do mapy Prahy“, kterou předal starostovi Prahy 1 Oldřichu Lomeckému a jejímž cílem je, aby měl Jakub Jakoubek „svoji“ ulici v Praze 1.

Objevem roku se stal slovenský zpívající autor, rodák z Liptovského Mikuláše, Martin Harich.

Zvláštní cenu získal bývalý moderátor Nočního proudu Jan Beneš. Tomu také patřil zvláštní dárek v podobě irského písničkáře J. Eoina, který z Londýna přiletěl jen kvůli žofínskému večeru a kterého na půdě Městské části Praha 1 osobně přivítal starosta Lomecký.

Ocenění v kategorii událost roku si odnesly režisérka Jitka Němcová a zpěvačka Zuzana Michnová za filmový dokument Jsem slavná tak akorát.

Legendou Nočního proudu jako skupina se stali Vladimír Mišík & ETC.
Legendy Nočního proudu zavítaly na Žofín

Legendy Nočního proudu zavítaly na Žofín

FOTO (C)  PETR NAŠIC

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18