Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Tento týden patřil v Praze módě
15-9-2013

Tento týden patřil v Praze módě

Od 9. do 15. září se v Praze konal Prague Fashion Week – přehlídka luxusní módy i osobností světového návrhářství a modelingu. Od pondělí do čtvrtka se přehlídky konaly ve večerních hodinách v prostorách rezidence pražského primátora a hotelu Boscolo Prague, v pátek se pak celé dějiště přemístilo na Alšovo nábřeží, kde byl postaven stan o kapacitě 300 míst k sezení a 150 míst k stání.

Na Alšově nábřeží v pátek odstartovala veřejná část přehlídek. Jejího slavnostního zahájení se zúčastnil také starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který trpělivě počkal na modelku Petru Němcovou, která přijela s hodinovým zpožděním.

„Praha je jedno z nejkrásnějších měst na světě a krásné ženy v krásných šatech k ní určitě patří. Vítám také přispění této akce nadaci Happy Hurts Fund,“ řekl starosta Městské části Praha 1 Oldřich Lomecký.

Páteční odpolední program pak připravilo britské velvyslanectví ve spolupráci s Britskou obchodní komorou v ČR, UK Trade & Investment a Marks & Spencer pod názvem Den britské módy s podtitulem Fashion is Great Britain. Jednalo se o jediný národní den v průběhu této pražské módní události, který představil Velkou Británii jako kolébku světové módy, designu a inovace.

Sobota 14. září byla věnována české módě a své kolekce předvedli zástupci české módní scény, ale i studenti VŠUP v Praze a UJEP z Ústí nad Labem. Svoji kolekci zde představila i loňská vítězka Dreft Black Card Jindra Jansová a letošní vítěz Dreft Black Card Lukáš Macháček.
Neděle 15. září představila zahraniční módní značky.

První Fashion Week se konal už v roce 1943 v New Yorku. V současnosti jich jsou po celém světě desítky s obratem miliard dolarů, což se týká samozřejmě hlavně těch nejznámějších – v Paříži, Londýně, Milánu nebo New Yorku.
Tento týden patřil v Praze módě

Tento týden patřil v Praze módě

FOTO (C)  JAROSLAV TATEK

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20