Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Dvanáct let poté
11-9-2013

Dvanáct let poté

Přesně dvanáct let uplynulo ode dne, kdy islámští teroristé unesli americká letadla a zaútočili s nimi na New York a jeho mrakodrapy, budovu Pentagonu ve Washingtonu a se čtvrtým letadlem se pak zřítili nedaleko Pittsburghu. Celý civilizovaný a demokratický svět si ve středu připomněl 11. září 2001, výročí tragédie a památku téměř tří tisíc lidí, kteří tehdy přišli o život.

Mezi těmi, kteří zahynuli, a to při záchraně druhých, bylo 343 newyorských hasičů a záchranářů. Jejich památku uctili už tradičně u pomníku na Kampě představitelé Městské části Praha 1 a členové Sboru dobrovolných hasičů Praha 1.

„Newyorská tragédie nesmí být zapomenuta – jako připomínka toho, jak zranitelná je západní demokracie, i toho, jakého hrdinství je člověk schopen. Newyorské neštěstí nám zároveň připomíná, že nesmíme polevit, a to ani na chvíli, při ochraně demokracie a že za její obranu musíme být připraveni bojovat,“ řekl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Letošní pietní akt měl rovněž vzácného hosta – kardinála Dominika Duku, který se už stává jakýmsi patronem našich dobrovolných hasičů, když v červnu letošního roku požehnal jejich nový moderní hasičský vůz a prapor.

Sympatickou součástí celého ceremoniálu bylo předání osvědčení mladým hasičům, kteří v rámci letního příměstského tábora, pořádaného našimi dobrovolnými hasiči na Hradčanech, absolvovali základní kurz hasicích technik a osvojili si základní hasičské dovednosti.

Další informace o činnosti Sboru dobrovolných hasičů Praha 1 najdete zde www.hasicipraha1.cz   Odkaz na externí stránky
Dvanáct let poté

Dvanáct let poté

FOTO (C)  JAROSLAV TATEK

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30