Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Manželé Votrubovi oslavili zlatou svatbu
20-8-2013

Manželé Votrubovi oslavili zlatou svatbu

Přestože byli oba mimopražští – ona z Prostějova a on z Hradce Králové, svoji svatbu měli v Praze na Staroměstské radnici. Na tom by nebylo zase nic tak zvláštního, kdyby od té vzácné chvíle letos neuplynulo už dlouhých padesát let. V úterý si Jana a Miloš Votrubovi, v kruhu svých nejbližších a pod taktovkou starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého, svoji svatbu zopakovali, tentokrát už jako ZLATOU.

Po svatbě bydleli pětadvacet let v Hradci Králové, Jana učila na základní škole a Miloš pracoval v klinické laboratoři fakultní nemocnice. V roce 1989 se pak přestěhovali do města, které oba milovali a milují – do Prahy. A žijí zde dodnes.

Narodili se jim dva synové Michal a Darek, kteří jim udělali kromě jiného radost i vnoučaty Lolou, Hugem a Adélkou.

Padesát let společného života uplynulo neuvěřitelně rychle. Aby manželství vydrželo, bylo třeba mnoha kompromisů a pochopení, a to samozřejmě oboustranných. Naši jubilanti se ale vždy mohli opřít o vzájemnou lásku, a proto se také rozhodli pro oslavu zlaté svatby, aby tak vyjádřili svoji touhu být spolu až do konce svých dní.
Manželé Votrubovi oslavili zlatou svatbu

Manželé Votrubovi oslavili zlatou svatbu

FOTO (C)  JAROSLAV TATEK

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29