Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Svatba ve znamení diamantů
20-8-2013

Svatba ve znamení diamantů

V září roku 1952 se potkali v tramvaji – ona jela do práce na polikliniku na Karlově náměstí, on spěchal na lékařskou fakultu na poslední rigorózum. Za necelý rok, 20. srpna 1953, byla svatba. Bylo jim krásných pětadvacet let…

A šedesát let na to, oba vám určitě potvrdí, že to uteklo jako voda, se na Staroměstské radnici sešli znovu. A s nimi jejich děti, vnoučata i pravnoučata. Věra a Jindřich Mourkovi oslavili diamantovou svatbu.

Medicína je v jejich rodině tradicí, kterou sice přetrhla komunistická normalizace, jež znemožnila oběma dcerám studium na vysoké škole, ale naštěstí přišel rok 1989 a o studiu rozhodují zájmy a znalosti, a ne ta správná legitimace či kádrový posudek. A tak se vnoučata mohla postarat o to, že tradice nadále žije. Pan Jindřich navíc patřil mezi první, které prezident Václav Havel jmenoval profesorem.

Láska oběma manželům vydržela dodnes. A byla to právě ona, jež jim – spolu s přáteli – pomáhala překonávat těžká období. Oba je také vždy spojovala láska k umění – k divadlu, hudbě i malířství.

Manželé Mourkovi, kteří už jedenapadesát let žijí na Újezdě, mají kromě dcer Věry a Jindry vnuky Jindřicha, Věru, Jana a Petra a také pravnoučata Jakuba, Annu a Helenu.
Svatba ve znamení diamantů

Svatba ve znamení diamantů

FOTO (C)  JAROSLAV TATEK

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24