Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Petrská čtvrť získává novou tvář
22-4-2013

Petrská čtvrť získává novou tvář

Čtyři okrasné třešně zdobí od tohoto pondělí Soukenickou ulici v Petrské čtvrti. Byly tam vysazeny v rámci odstartované revitalizace, jež se v této etapě soustředí zejména na Truhlářskou a právě Soukenickou ulici.

„Petrská čtvrť stála bohužel dlouho stranou zájmu, a tak jsme hned po nástupu na radnici stanovili její revitalizaci jako svoji jasnou prioritu. Nejdříve jsme ale museli dát do pořádku hospodaření radnice. Jsem rád, že se nám to podařilo a že jsme tak ušetřili potřebné finance, jež nyní budou postupně uvolňovány na zkrášlení a oživení této krásné části Prahy,“ vysvětlil starosta první městské části Oldřich Lomecký.

Spolu s ním se slavnostního vysazení třešní zúčastnil i jeho první zástupce Daniel Hodek. „Kromě výsadby stromů nyní instalujeme nové osvětlení a důkladně opravujeme chodníky,“ popsal probíhající práce.
Petrská čtvrť získává novou tvář

Petrská čtvrť získává novou tvář

FOTO (C)  PETR NAŠIC

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12