Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Praha 1 má nové centrum bezpečnosti a prevence
8-4-2013

Praha 1 má nové centrum bezpečnosti a prevence

Po šestnácti letech opět ožily prostory bývalého rockového klubu Bunkr v Lodecké ulici. Zatímco ale minulé využití nebytových prostorů dělalo občanům z Petrské čtvrti spíše vrásky a způsobovalo jim probdělé noci, nové zařízení naopak zvýší komfort bydlení obyvatel v okolí a přispěje k většímu klidu a bezpečnosti na území MČ Praha 1. Do zrekonstruovaných místností a sálů se totiž nastěhovali městští strážníci.

„Městští strážníci potřebují k výkonu kvalitní práce také kvalitní zázemí, a to nyní budou mít právě v Lodecké ulici,“ vysvětlil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký a doplnil, že zhruba 25 milionů korun, které naše městská část do objektu investovala (Magistrát přidal cca 10 milionů), je především investicí do většího bezpečí obyvatel Prahy 1, do prevence kriminality, ale i do vzdělávání. Součástí zázemí jsou totiž také třeba tělocvična či sál, které budou k dispozici i aktivitám pro občany, školy i seniory – kurzům sebeobrany, přednáškám a preventivním akcím. 

Radnice ale nezapomněla ani na evakuační centrum pro zhruba 80 lidí. „K jeho využití by došlo například v případě požáru domu či jiné události, která by vyžadovala evakuaci obyvatel a jejich krátkodobé krizové umístění,“ popsal starosta Lomecký další přínos nového centra pro občany.

Velitel městských strážníků v Praze 1 Miroslav Stejskal vyzdvihl přínos nových prostorů pro organizaci práce Městské police. „Do nového centra v Lodecké budeme moci přestěhovat zhruba šedesátku strážníků z 16 okrsků,“ řekl Miroslav Stejskal. Dosavadní nevyhovující místnosti v Rybné potřebují rekonstrukci a strážníci museli doposud působit na odloučených pracovištích, což komplikovalo instruktáž i organizaci práce.


Praha 1 má nové centrum bezpečnosti a prevence

Praha 1 má nové centrum bezpečnosti a prevence

FOTO (C)  PETR NAŠIC

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34