Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Diamantová svatba manželů Příkopových
18-3-2013

Diamantová svatba manželů Příkopových

S kyticí a dárky dorazil v pondělí 18. března starosta Oldřich Lomecký k manželům Růženě a Josefu Příkopovým, kteří po svém boku prožili dlouhých šest desetiletí, a získali proto právo na oslavu diamantové svatby.

„Šedesát let žít v manželském svazku s jedním člověkem je úctyhodné a Městská část Praha 1 si toho velmi váží,“ řekl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který přišel jubilantům poblahopřát a popovídat si s nimi.

„Ne vždy byl život snadný,“ zareagovala paní Růžena, jež si na svém manželovi cení jeho obětavosti a toho, že se o ni stará a zvládá třeba i vařit. Ona sama se totiž potýká s dlouhodobými zdravotními problémy. Návštěvě z radnice se ale pilně věnovala a šířila kolem sebe velmi dobrou náladu.

„Manželé Příkopovi prožili plnohodnotný a bohatý život, který ale nebyl jednoduchý. Zasáhla jim do něj v dětství válka a později i obtížná poválečná doba. Přesto si nestěžují a jsou vděční za to, co mají, i když se jim samozřejmě nevyhýbají starosti. Mohou tak být příkladem mnohým podstatně mladším lidem, kteří při prvním problému propadají skepsi,“ prohlásil Oldřich Lomecký.

Růžena a Josef Příkopovi se poznali za studií v Olomouci. Oba pocházejí z Litovelska, kde se narodili v roce 1929. Svatbu oslavili až po několikaleté známosti 5. března 1953 v Bílé Lhotě. Na podzim stejného roku byl Josef přeložen do Prahy, kam ho manželka následovala zhruba po dvou letech, kdy získali byt na tehdejším Gorkého (dnes Senovážném) náměstí. V roce 1960 se přestěhovali do současného bytu v ulici U Půjčovny.

Mají dvě děti Růženu a Zdeňka, čtyři vnoučata a těší se na pravnoučata, i když… „Mladí se dnes do manželství moc neženou,“ posteskla si paní Růžena.

Na závěr příjemného povídání děkujeme, loučíme se a ještě jednou přejeme vše nejlepší, pevné zdraví a hodně lásky v dalších letech.
Diamantová svatba manželů Příkopových

Diamantová svatba manželů Příkopových

FOTO (C)  PETR NAŠIC

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15