Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Rybí polévka chutnala a „svařáček“ i čaj zahřály
24-12-2012

Rybí polévka chutnala a „svařáček“ i čaj zahřály

Na Štědrý den, s úderem 11. hodiny, se po roce znovu otevřel na Můstku stánek s rybí polévkou a svařeným vínem, které Městská část Praha 1 nabídla všem potřebným, spoluobčanům i dalším zájemcům, včetně návštěvníků hlavního města z řady zemí světa. Zhruba o hodinu později se pak totéž opakovalo u vánočního stromu na Kampě, kde městští strážníci připravili navíc chutný čaj.

„Jedná se nejen o pěknou tradici, ale i dárek naší městské části těm z nás, kteří jsou sami, bez domova či jinak v sociálně složité situaci, ale kromě nich samozřejmě i všem lidem dobré vůle,“ vysvětlil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který polévku rozdával na Můstku i na Kampě.

V dolní části Václavského náměstí ho navíc doplnili radní Karolina Polverini, Jiří Veselý a Pavol Škrak, kteří se spolu se starostou ujali funkce kuchařů, zatímco role sklepmistra se v obou případech s úspěchem zhostila tisková mluvčí MČ Praha 1 Veronika Blažková. 

Na závět nutno dodat, že rybí polévka se vydařila a všem chutnala.
Rybí polévka chutnala a „svařáček“ i čaj zahřály
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10