Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Starosta pokřtil knihu o strašidlech a pověstech
15-12-2012

Starosta pokřtil knihu o strašidlech a pověstech

Tajemství pražských půlnocí aneb Strašidla a pověsti staré Prahy – tak se jmenuje nová kniha Filipa Jana Zvolského, která je podle samotného autora věnována duchu, duchům a dobrým duším Prahy. Kromě starosty Oldřicha Lomeckého se o kmotrovství postarala rovněž herečka Michaela Kuklová.

„Děkuji Filipovi za tuto krásnou knihu. I díky ní jsem zjistil, že v Praze 1 neexistuje místo, kde by nějaké strašidlo nepůsobilo,“ řekl při křtu starosta Lomecký, který se s přítomnými shodl, že strašidla si rozhodně zaslouží, aby se o nich psalo. Kdo za to ale nestojí, jsou strašáci. „Jsem rád, že mohu být starostou tohoto v rámci Evropy naprosto ojedinělého a magického místa, které si dodnes zachovalo své kouzlo a osobitost a k němuž naprosto logicky patří i strašidla,“ dodal Oldřich Lomecký.

Kniha obsahuje 432 pražských pověstí a 60 krásných ilustrací Kristiana Cubery. „Nabízí pověst na každý den v roce, na neděli pak dvě a na svátek tři,“ prozradil autor knihy.

Jemu a jeho knize popřála hodně úspěchů Michaela Kuklová: „Přeju tobě a tvé knížce, ať si najde čtenáře z Prahy, zvědavé na to, kdo je straší tam, kde bydlí, a ať si najde také čtenáře mimo Prahu, po celé republice.“

Více informací: www.tajemstvipulnoci.estranky.cz  Odkaz na externí stránky
Starosta pokřtil knihu o strašidlech a pověstech

Starosta pokřtil knihu o strašidlech a pověstech

FOTO (C)  PETR NAŠIC

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25