Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Občané Prahy 1 uctili památku Jindřicha Pavliše
7-12-2012

Občané Prahy 1 uctili památku Jindřicha Pavliše

Udělení čestného občanství in memoriam a odhalení krásné pamětní desky byly hlavními body vzpomínkového setkání ve Vojanových sadech. Jeho hlavní postavou pak byl pan Jindřich Pavliš, který se svojí firmou léta vzorně udržoval parky Malé Strany a Petřína, Františkánskou zahradu a další zelené plochy Prahy 1. 

„Máme toto místo rádi a máme ho rádi právě díky panu Pavlišovi, který se o krásu tohoto místa i Malé Strany zasloužil,“ prohlásil při vzpomínkové akci ve Vojanových sadech starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který vdově a synovi předal čestné občanství pro Jindřicha Pavliše in memoriam.

„Jindřich Pavliš dával Malé Straně něco navíc, jak to je u Malostraňáků běžné, i když on sám z Malé Strany nebyl,“ řekl 1. zástupce starosty Daniel Hodek a poděkoval Jindřichu Pavlišovi mladšímu, který firmu po otci převzal a zasloužil se tak o to, že toto jméno z Malé Strany nezmizí.

Vzpomínkovou akci zahájila i zakončila myslivecká fanfára. Po skončení se přítomní představitelé radnice, přátelé a malostranští občané přesunuli do nedaleké restaurace, aby si na památku významné osobnosti, která neváhala za totality zajišťovat pronásledovaným disidentům zaměstnání, připili.  

Firma pana Pavliše byla po revoluci a dosud je významným zaměstnavatelem zdravotně handicapovaných osob.
Občané Prahy 1 uctili památku Jindřicha Pavliše

Občané Prahy 1 uctili památku Jindřicha Pavliše

FOTO (C)  PETR NAŠIC

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15