Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Václavské náměstí už vánočně svítí
3-12-2012

Václavské náměstí už vánočně svítí

Rozsvícením vánočního stromu i sváteční světelné výzdoby stromů lemujících horní část Václavského náměstí byly v podvečer prvního adventního pondělí zahájeny už druhé Václavské Vánoce. Akce konaná pod záštitou starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého se bude konat až do 30. prosince. 

„Naší snahou je Vánoce i předcházející adventní čas v centru Prahy co nejvíce zklidňovat. Připomínat, že nejkrásnější svátky roku nejsou a nesmějí být především o nákupní horečce, ale že by měly být hlavně o sbližování s ostatními lidmi, o kouzelné atmosféře, kráse i svátečních vůních,“ řekl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. 

Starosta uvítal, že vánoční trh, otevřený každý den od 10 do 22 hodin, nabízí kromě jiného také malované hrníčky s obrázky dětí, kterým pomáhá Nadace ARTEVIDE, nebo dětí ze Střední, základní a mateřské školy pro sluchově postižené z Výmolovy ulice v Praze 5. Výtěžek z jejich prodeje je určen na podporu těchto institucí. 

V týdnu od 17. do 23. 12. bude v jednom ze stánků navíc prodávat šperky charitativní e-shop Immana.cz. Výtěžek z tohoto prodeje bude rozdělen mezi projekty Nadačního fondu Asante Kenya Lejly Abbasové v Keni a Centra učňovského vzdělávání neziskové organizace Njovu v Zambii.

Od 18. prosince bude zájemcům k dispozici Betlémské světlo a na Štědrý den od 22 hodin zde pod širým nebem proběhne sváteční bohoslužba, celebrovaná otcem Antonínem Klaretem Dubrowski
Václavské náměstí už vánočně svítí

Václavské náměstí už vánočně svítí

FOTO (C)  PETR NAŠIC

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15