Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Praha 1 podpořila výzkum rakoviny
8-11-2012

Praha 1 podpořila výzkum rakoviny

Krásné české modelky se sešly na jevišti Divadla Hybernia, aby podpořily boj proti zákeřné nemoci. Honorář za své vystoupení totiž bez výjimky věnovaly na konto nadace Rakovina věc veřejná. Patronkou nadace je Vlaďka Erbová, která také zdařilý večer zorganizovala. Boj proti rakovině podpořila i Městská část Praha 1, jež věnovala 50 tisíc korun.

„Každý, kdo může podpořit výzkum prevence a léčby rakoviny, by neměl ani chvíli váhat. Je to strašně důležité,“ řekl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který se benefiční akce rovněž zúčastnil.

Diváci si mohli v divadle kromě jiného prohlédnout nejnovější kolekci společenských šatů z Atelieru Moravec a salonu Caxa. Modely předvedly známé české modelky jako například Simona Krainová. Večerem provázeli moderátoři Eva Decastelo a Honza Musil. V rámci programu vystoupili třeba Tereza Mátlová, tanečník Yemi se svojí skupinou a zpěvák a skladatel Michal David. Ti všichni se vzdali honoráře. 

Veškerý výtěžek z akce byl poukázán na konto nadace Rakovina věc veřejná – nadace pro výzkum rakoviny. Ta se podílí na financování výzkumu, který probíhá v Laboratoři experimentální medicíny při Lékařské fakultě Univerzity Palackého a Fakultní nemocnici v Olomouci.

Protinádorová léčiva patří mezi nejdůležitější součásti léčebných protokolů nemocných s maligním onemocněním. Přes úspěchy dosažené jejich použitím v klinické praxi, zůstávají výsledky protinádorové léčby nadále neuspokojivé a vyžadují aktivní přístup ze strany lékařů a vědeckých pracovníků při hledání nových preparátů s novými mechanismy účinku, menší toxicitou a se schopností odolávat mechanismům odpovědným za navození rezistence nádoru na cytostatika. 

Úsilí pracovníků laboratoře je v tomto směru zaměřeno na vývoj léčiv s novým mechanismem účinku (inhibitory cyklin-dependentních kináz, deriváty kyseliny betulinové, některé fytochemikálie s protinádorovým účinkem), na zlepšování struktury a biologických vlastností známých cytostatik (deriváty taxanů) a také na vývoj léčebných postupů založených na imunoterapii s využitím synteticky modifikovaných nádorových antigenů ve formě protinádorových vakcín.

Více informací o činnosti laboratoře naleznete >>> ZDE <<<  Odkaz na externí stránky
Praha 1 podpořila výzkum rakoviny

Praha 1 podpořila výzkum rakoviny

FOTO (C)  PETR NAŠIC

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50