Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Světový den diabetu 2012
30-10-2012

Světový den diabetu 2012

Světový den diabetu 2012

Zúčastněte se i Vy Světového dne diabetu a udělejte něco pro své zdraví! KDY: středa 14.11.2012 od 12:00 do 18:00 hod. KDE: Václavské náměstí, Praha 1 MOTTO AKCE: "Poznejte příznaky cukrovky. Včasná diagnóza zachraňuje životy". Měření krevního cukru, měření krevního tlaku, zjištění procenta tělesného tuku, odborné vysvětlení výsledků lékařem.

Světový den diabetu je stanoven na 14.11. - den výročí narození objevitele inzulinu Fredericka Bantinga. Pod iniciativou Mezinárodní diabetické federace se každým rokem na celém světě pořádají preventivní a osvětové akce s cílem upozornit na problém šířící se epidemie diabetu 2. typu.

Letos bude na Václavském náměstí v Praze ve středu 14.11. mezi 12. a 18. hodinou probíhat měření hladiny krevního cukru, krevního tlaku, procenta tělesného tuku a počítání body mass indexu. Světový den diabetu je organizován studenty medicíny z International Federation of Medical Students’ Association ve spolupráci s Diabetickou asociací ČR a Mezinárodní diabetickou federací.

Světový den diabetu 2012