Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Před sedmdesáti lety vyvrcholil nacistický teror v naší zemi
15-10-2012

Před sedmdesáti lety vyvrcholil nacistický teror v naší zemi

Občanské sdružení Publicum Commodum uspořádalo pro žáky a studenty škol první městské části tematické dopoledne věnované výročí masových poprav, které následovaly v období po smrti Reinharda Heydricha. Akce se uskutečnila v Městské knihovně za podpory Městské části Praha 1.

„Národ, který nezná svoji minulost, nemá ani budoucnost. Jsem proto velmi rád, že jsou pořádány akce, jež zejména našim dětem a mládeži připomínají důležité momenty české i světové historie, a to včetně toho, že je seznamují s faktem, že přelomové události přinášejí příklady hrdinství, ale bohužel i zbabělosti,“ prohlásil starosta Městské části Praha 1 Oldřich Lomecký.

„Před sedmdesáti lety, 24. října 1942, začaly v koncentračním táboře Mauthausen masové popravy českých vlastenců, které byly odplatou nacistů za atentát na zastupujícího říšského protektora Heydricha. Toto bezpříkladné násilí trvalo až do ledna následujícího roku,“ řekla předsedkyně Publicum Commodum, o.s. Jaroslava Janderová.

Ta také jménem sdružení vyhlásila soutěž na téma „Atentát na Reinharda Heydricha – Máme být na co hrdí?“ Žáci a studenti se budou moci do soutěže zapojit prostřednictvím esejů na uvedené téma, které zašlou do konce tohoto roku na adresu občanského sdružení Publicum Commodum. Pět nejlepších prací bude odměněno věcnými cenami.

Součástí pondělní dopolední akce bylo promítání českého filmu Vyšší princip.

Více informací: www.publicumcommodum.cz
Před sedmdesáti lety vyvrcholil nacistický teror v naší zemi

Před sedmdesáti lety vyvrcholil nacistický teror v naší zemi

FOTO (C)  PETR NAŠIC

1
2
3
4
5
6
7
8