Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Světový den zraku připomněl velký problém
11-10-2012

Světový den zraku připomněl velký problém

Občanské sdružení SVĚTLO PRO SVĚT, zabývající se prevencí a léčbou slepoty v rozvojových zemích, připomnělo ve čtvrtek 11. října, ve spolupráci s Evropskou oční klinikou Lexum, Světový den zraku. Záštitu nad akcí převzal starosta Městské části Praha 1 Oldřich Lomecký.

„Rád jsem tuto akce podpořil, protože se za ní neskrývá žádná snaha o osobní profit, ale nezištná pomoc zrakově postiženým v Etiopii a dalších rozvojových zemích. Myslím, že každý z nás by se měl alespoň občas zamyslet, jak pomoci těm, kteří do života vstoupili s handicapem, popřípadě své postižení získali v průběhu života,“ řekl starosta Oldřich Lomecký, který si stejně jako jiní zájemci vyzkoušel, s jakými obtížemi se denně při pohybu ve městě potýkají nevidomí lidé.

Na celém světě žije 285 milionů lidí se zrakovým postižením. 90 procent z nich je v rozvojových zemích. Smyslem Světového dne zraku je zvýšení všeobecného povědomí o slepotě jako globálním problému. V rámci iniciativy VISION 2020 – The Right to Sight se Světová zdravotnická organizace snaží ve spolupráci s nevládními organizacemi o odstranění léčitelné slepoty, a to do roku 2020.

Více informací naleznete na www.svetloprosvet.cz Odkaz na externí stránky
Světový den zraku připomněl velký problém

Světový den zraku připomněl velký problém

FOTO (C)  PETR NAŠIC

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21