Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Dejte děti na sport, začínají nábory do klubů
13-9-2012

Dejte děti na sport, začínají nábory do klubů

Přes sto pražských sportovních klubů se zapojilo do projektu Prahy sportovní "Týden sportovních náborů". Ten začal v pondělí a má přilákat děti do 15 let k aktivnímu sportování.

"Děti nemají kontakt se skutečným světem, pocit vítězství jim nahradily počítové hry. My je chceme dovést na hřiště, kde mohou získat disciplínu a zdravý životní styl," vysvětluje bývalý hokejový brankář Petr Bříza. Ten je zastupitelem hlavního města a zaštiťuje Prahu sportovní, pod kterou projekt vznikl.

"Sport je pro děti nesmírně důležitý. Vhodně zvolená aktivita vede ke zdravému tělesnému vývoji," upozorňuje Markéta Šauerová z katedry pedagogiky a psychologie Vysoké škole tělesné výchovy a sportu Palestra.

I proto si kampaň, která poběží až do neděle napříč celou Prahou, velmi chválí. "Je to potřeba, protože všichni víme, že dětí ve sportu ubývá, přitom podporuje jejich zdravý psychický i sociální vývoj."

Do projektu je zapojeno přes sto pražských klubů. Všechny chystají pro nové členy ukázkový trénink a případnou možnost přihlášení se do klubu. "Celý týden je k dispozici v našem areálu zkušení trenéři, kteří se budou každému zájemci plně věnovat. Rádi děti přihlásíme do našich řad," říká sekretář baseballového a softballového týmu Titans Praha Ivan Nevěřil.

Jeho klub si navíc připravil pro nejmenší sportovce zajímavou novinku. "Mohou si zahrát v rámci tréninku T-Ball, což je zjednodušená verze obou našich sportů, kdy je nadhoz nahrazen odpalem ze stativu," prozrazuje Navrátil.

V široké nabídce si vyberete i z dalších sportů. Například v Hostivaři chystají pro malé cyklisty zručnostní slalom nebo vyjížďku do lesoparku. Na Jižním městě si zase můžete vyzkoušet ukázku bojových sportů. Tenisová Sparta má pro zájemce o "bílý" sport připravenou zdarma půjčovnu raket.

Více informací a podrobný program jednotlivých sportovních klubů naleznete zde www.prahasportovni.cz/tyden-sportovnich-naboru  Odkaz na externí stránky