Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Hradčany nabízejí o víkendu památky i módu
13-9-2012

Hradčany nabízejí o víkendu památky i módu

Svět modelek, modelů, více i méně krásných oděvů, zajímavých účesů, hairstylistů, návrhářů, fotografů, ale také všudypřítomných mladých i mladičkých dívek, obdivovatelek a fanoušků nabízí do 16. září akce s názvem Prague Fashion Weekend, jež se koná na Hradčanském náměstí.

Jsem hrdý na to, že mohu být starostou městské části, která je kulturním centrem Prahy; stejně jako je česká metropole centrem kultury. A protože je módní návrhářství pevnou součástí kultury, vybrali si pořadatelé Prague Fashion Weekendu pro svoji akci logické místo konání – krásné kulisy první městské části,“ prohlásil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který akci udělil záštitu, a dodal: „Z jejich rozhodnutí mám radost, a to několikanásobn ou: obdivuji tvorbu řady českých módních tvůrců, mám rád krásné ženy v krásných šatech, jsem rád, když krásu Prahy umocňuje ještě jiná krása, a vážím si prestiže, již tento projekt a další podobné události naší městské části přinášejí.“

Prague Fashion Weekend představí v rámci hlavního programu formou samostatných přehlídek celkem 26 módních designérů a značek. V rámci slavnostního zahájení absolvoval starosta Lomecký několik zajímavých setkání. Patřil mezi ně i rozhovor s hvězdou českého a světového modelingu Simonou Krainovou, která bydlí v Praze 1 a na setkání dorazila i přes svůj pokročilý „požehnaný“ stav. Při diskusi se starostou se nečekaně přeměnila na novinářku a nejvyššího představitele první městské části vyzpovídala pro televizi.

Jak se úlohy zástupkyně „sedmé velmoci“ zhostila, jsme se zeptali samotného starosty. „Její dotazy byly velmi zvídavé a týkaly se jak módy, tak třeba úklidu komunikací v Praze 1. Zejména ji zajímalo, proč se uklízí – podle ní – tak brzy ráno, kdy ona ještě spí a úklid ji prý ruší. Vysvětlil jsem jí tedy, že rozhodně nehodláme jít cestou Neapole, kdy sice obyvatele ráno nic nebudí, ale také tam nemají třeba půl roku uklizené ulice a odvezený odpad. Myslím ale, že jsme se nakonec domluvili na rozumném kompromisu: úklid bude organizován tak, aby u domu, kde bydlí, nezačínal, ale končil, což už je daleko po poledni. Věřím, že tak máme o jednu spokojenější rezidentku více,“ vysvětlil s úsměvem Oldřich Lomecký.

Podrobné informace o Prague Fashion Weekendu naleznete na www.fashionweekend.cz  Odkaz na externí stránky
Prague Fashion Weekend 2012

Prague Fashion Weekend 2012

FOTO (C)  PETR NAŠIC

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49