Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Mezinárodní den kuchařů 2012 - Den gastronomie a solidarity
10-9-2012

Mezinárodní den kuchařů 2012 - Den gastronomie a solidarity

Mezinárodní den kuchařů 2012 - Den gastronomie a solidarity

 

13.10. 2012,  Václavské náměstí v Praze  od 10:00 do 20:00 hodin

Mezinárodní den kuchařů jako svátek všech kuchařů, den gastronomie a solidarity slavili poprvé v roce 2005 v Jižní Africe. K jeho vzniku dala podnět myšlenka pana Dr. Billa Gallaghera, Honourary Life Presidenta of WACS, celosvětové Asociace, která nyní sdružuje 97 členských států a přes 10 milionů členů, mimo jiné i Českou republiku. Tento den představuje možnost spojit  příležitost k setkání a zábavě všem příznivcům gastronomie a široké veřejnosti s jeho hlavním posláním, kterým je zapojení členů Asociací a jejich partnerů do iniciativ sociální zodpovědnosti ve svých zemích, za masivní podpory partnerů, příznivců gastronomie a médií. Výsledkem jsou charitativní akce ve spojení se společenskými aktivitami a dobrým jídlem; v tento den se také zdůrazňuje problematika hladovění ve světě. Je to zároveň den, kdy vzdáváme hold rodinám kuchařů a kuchařům, kteří dělají čest své profesi. Na této akci - gastronomického a kulturně společenského zaměření - budou prodávány speciality partnerů Asociace, restaurací z Prahy i mimo Prahu nejen na téma „Česká kuchyně“. Výtěžek z akce bude jako vždy věnován na charitativní účely.

Asociace kuchařů a cukrářů ČR připravuje za podpory Magistrátu hlavního města Prahy a Městské části Praha 1, CzechTourism, portálu Kudy z nudy, ve spolupráci s Makro Cash&Carry ČR, CDV služby, AHR ČR, FOS ČR a dalšími partnery již 6. ročník oslav Mezinárodního dne kuchařů – International Chefs  Day.

Záštitu nad akcí převzala paní Livia Klausová, manželka prezidenta České republiky, Rostislav Vondruška, generální ředitel České centrály cestovního ruchu – CzechTourism, Oldřich Lomecký, starosta MČ Praha 1 a Miroslav Kubec, Kontinentální ředitel Světové asociace kuchařských spolků pro Centrální Evropu.

Přijďte představit českou kuchyni, kterou připravujete u Vás!!!

Vítěz si odnese Putovní pohár Mezinárodního dne kuchařů !!!

Přijďte slavit a bavte se s námi!

Kromě pestré nabídky kulinářských dobrot od gastronomických společností, restaurací a hotelů pro Vás připravujeme i zajímavý doprovodný, nejen hudební program po celý den

Upečte dort a přineste ho na Václavské náměstí !!!

Všichni se můžete opět přihlásit do soutěže pro cukráře a milovníky sladkého – profesionály i amatéry bez rozdílu věku „Ochutnejte Českou republiku

(přihlášky  na MDK pro restaurace a hotely i pro jednotlivce do cukrářské soutěže na www.akc.cz  Odkaz na externí stránky)

Profesionálové se utkají na podiu již potřetí v MAKRO Mistrovství ČR ve filetování čerstvých lososů. Soutěž připravujeme ve spolupráci s velkoobchodní společností Makro Cash & Carry ČR; maskotem soutěže je lední medvěd Pražské ZOO.

Součástí akce bude i Den českých výrobků !

Přijďte v profesním oblečení! Budeme překonávat loňský rekord o nejvyšší počet osob v kuchařském úboru.

Putovní pohár Mezinárodního dne kuchařů předá na závěr oslav prezident Asociace kuchařů a cukrářů ČR Miroslav Kubec vyhodnoceným účastníkům.

Podrobné informace a přihlášky na: www.akc.cz  Odkaz na externí stránky


Asociace kuchařů a cukrářů ČR

 

Oficiální maskot soutěže MAKRO Mistrovství ČR ve filetování čerstvých lososů -  lední medvěd Pražské ZOO

Oficiální maskot soutěže MAKRO Mistrovství ČR ve filetování čerstvých lososů - lední medvěd Pražské ZOO