Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Václav Hudeček vstoupil mezi šedesátníky
7-6-2012

Václav Hudeček vstoupil mezi šedesátníky

Ve Smetanově síni Obecního domu se v úterý večer uskutečnil slavnostní koncert, který byl oslavou šedesátých narozenin vynikajícího houslisty Václava Hudečka. K významnému životnímu jubileu oslavenci pogratuloval i starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který mu mimo jiné věnoval dort ve tvaru houslí.

„Mám tu čest označit se za přítele Václava Hudečka, a proto jsem mu přišel s velkou radostí popřát k jeho narozeninám. Je to umělec, který propaguje naši zem po celém světě jako málokdo jiný a který je skutečnou ozdobou české kultury,“ prohlásil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.
Václav Hudeček zahájil svoji strmou cestu mezi českou a mezinárodní interpretační elitu v šedesátých letech. Již ve věku patnácti let vystoupil na koncertu v Londýně s Royal Philharmonic Orchestra. Tehdy ho také slyšel legendární David Oistrach, jenž mu předpověděl velkou budoucnost a nabídl mu pedagogickou pomoc. Od roku 1970 až do Oistrachovy smrti v roce 1974 tak byl Hudeček jeho žákem.

Od svého londýnského debutu vystupoval po celém světě na nejprestižnějších podiích (Carnegie Hall, Royal Festival Hall, Suntory Hall, Osaka Festival Hall, Sydney Opera), s nejlepšími světovými orchestry (Berliner Philharmoniker, Cleveland Symphony Orchestra, NHK Philharmonic Orchestra, Gewandhaus Leipzig, Moskevská státní filharmonie a další).

Více informací naleznete zde http://www.vaclav-hudecek.cz/
Václav Hudeček vstoupil mezi šedesátníky

Václav Hudeček vstoupil mezi šedesátníky

FOTO (C)  PETR NAŠIC

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25