Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Festival IMY připomněl Den boje za práva lidí s handicapem
4-5-2012

Festival IMY připomněl Den boje za práva lidí s handicapem

V Rock café se prezentovali lidé s handicapem

 Občanské sdružení Portus Praha uspořádalo v sobotu v Rock Café, při příležitosti Dne boje za práva lidí s handicapem, festival IMY. Jeho cílem bylo představit tvorbu handicapovaných i organizace, jež s nimi pracují.

„Městská část Praha 1 velmi ráda podporuje akce a aktivity zaměřené na zdravotně postižené občany. Je to jedna z cest, jak přispívat k integraci handicapovaných, ale zároveň k ozdravění atmosféry majoritní společnosti, jež se bohužel stále učí s lidmi s handicapem žít,“ řekla mluvčí MČ Praha 1 Veronika Blažková, jež se akce zúčastnila.

Festival tvořily přednášky, filmové dokumenty, workshopy, hlasová a pohybová rytmická dílna, interpretace lidových písní, divadelní představení, ale také prodej výrobků od zdravotně postižených lidí.

Mezi organizacemi, jež se na festivalu takto představily, byly například Diakonie Českobratrské církve evangelické, Asistence, o.s., Asociace pomáhající lidem s autismem, Centrum integrace dětí a mládeže, o.s. a další subjekty.

Více informací naleznete na www.portus.cz a www.imy.cz
V Rock café se prezentovali postižení
V Rock café se prezentovali lidé se zdravotním postižením

FOTO (C)  PETR NAŠIC

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28