Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Umělci nechtějí konec světa
2-5-2012

Umělci nechtějí konec světa

Skupina handicapovaných hudebníků The Tap Tap uspořádala ve středu večer v Divadle Archa už 10. Párty na kolečkách. Představila na ní práci zdravotně postižených studentů kurzů organizace Studeo a pokřtila svou novou písničku Konec světa – zrušeno. Jejími autory jsou Tomáš Hanák (text) a Michal Nejtek (hudba).

Celý večer se odehrál v pirátském stylu. Divákům, kteří přišli v převleku za piráta, skupina nabídla bezplatné legální stažení uvedené skladby.

Exkluzivním hostem akce byla španělská hudební skupina MILLION DOLLAR MERCEDES BAND, kterou založil před dvěma lety Tomáš Průša, bývalý člen kapely Vltava, saxofonista a zpěvák žijící v Madridu. Jedná se o pětičlennou dechovou sekci s mezinárodním obsazením, jejíž členové pocházejí z České republiky, Maďarska, Francie, Itálie a Španělska.

Vedle účinkujících hostů, Tomáše Hanáka, Ondřeje Hejmy, Xindla X, Jana Hauberta a dalších, se večera zúčastnil i starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. „Dá to velkou dřinu zabránit konci světa, když kolem sebe vidíme tolik lidí, kteří dělají vše pro to, aby ten konec nastal,“ prohlásil starosta.

Výtěžek ze středeční akce bude použit na technické vybavení budovy vzdělávacího centra pro lidi se zdravotním postižením – STUDEO.

Skladba Konec světa – zrušeno poprvé zazněla loni na mikulášském koncertu ve Státní opeře Praha. Vznikla k chystanému Koncertu proti konci světa, který se uskuteční před koncem mayského kalendáře, letos 20. prosince, v pražské O2 aréně. „Touto písničkou a následně koncertem chceme shromáždit co nejvíce pozitivní energie a pokusit se tak odvrátit avizovaný konec světa,“ vysvětlil kapelník Šimon Ornest.

Skupina The Tap Tap vznikla v roce 1998, kdy ji založili studenti Jedličkova ústavu. Na doprovodné nástroje hrají hostující profesionální hudebníci. Vozíčkáři mají za více než deset let práce za sebou stovky koncertů a festivalů doma i v zahraničí.
Umělci nechtějí konec světa - 10.párty na kolečkách skupiny TAP TAP

Umělci nechtějí konec světa - 10.párty na kolečkách skupiny TAP TAP

FOTO (C)  PETR NAŠIC

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33