Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Na Václavském náměstí se konal 3. ročník akce Equal Pay Day
12-4-2012

Na Václavském náměstí se konal 3. ročník akce Equal Pay Day

Kdo přišel ve čtvrtek odpoledne na Václavské náměstí, mohl si povšimnout zvýšeného počtu červených tašek. Ty jsou totiž – spolu s červenými kabelkami a peněženkami – symbolem celosvětové akce Equal Pay Day (Dne rovnosti příjmů pro obě pohlaví), která poukazuje na rozdíly v příjmech mužů a žen.

Příjmy mužů a žen se liší ve všech zemích EU. V České republice ženy vydělávají přibližně v průměru o 26,2 % méně než muži.

Akci, jež se konala v Domě módy, uspořádala nezisková organizace Business and Professional Women (BPW).

Stejně jako v minulých ročnících byla zaměřena jak na informování široké veřejnosti, tak na ženy, jež se mohly prostřednictvím mentoringu setkat a poradit s úspěšnými manažerkami a podnikatelkami z různých oborů.

Součástí byl i kulturní program, stejně jako možnost využití slevy pro ženy s červenou taškou v Domě módy.

Na závěr programu pak proběhl za zvuku bubnů úspěšný pokus o zápis do Guinessovy knihy rekordů v největším počtu žen s červenými taškami. Těch dorazilo celých sedmdesát pět.

Dne rovnosti příjmů pro obě pohlaví se zúčastnil také starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký. „Svoji podporou se snažíme dát jasně najevo svůj respekt k práci žen i přesvědčení o nezbytnosti rovných podmínek pro muže i ženy,“ uvedl.
Václavské náměstí a Dům módy bylo místem Dne rovnosti platů

Václavské náměstí a Dům módy bylo místem Dne rovnosti platů

FOTO (C)  PETR NAŠIC

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32