Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Kamarádi, máme vás rádi!
11-4-2012

Kamarádi, máme vás rádi!

Od 4. ledna 1981 patří nedělní televizní rána nezapomenutelné dvojici plyšových postaviček – zelenému Jů a oranžovému Hele. Od prvního okamžiku se staly populárními a milovanými symboly Studia Kamarád, které je mozaikou pohádek a scének a s nímž doslova vyrostlo několik dětských generací. Pořadu i jeho hrdinům je nyní věnována výstava v Galerii U Prstenu.

Autorem Jů a Hele, ale také Mufa, Haryho Šoumena, Tryskomyši a Šamšuly byl výtvarník Stanislav Holý. Všechny tyto postavy, studiové dekorace, scénické návrhy, kostýmy a další zajímavosti nabízí zmíněná expozice, jež má navíc bohatý doprovodný program, jehož součástí jsou filmové projekce – dokumenty, Magazíny Jů a Hele, dětské Kabarety apod., a interaktivní výtvarné, hudební a filmové dílny, určené dětem z mateřských a základních škol, středoškolákům a rodičům s dětmi.

„Městská část Praha 1 se snaží podporovat mimo jiné také projekty, které obohacují zdejší kulturní život. Patří mezi ně samozřejmě i tato výstava, představující televizní projekt, který naštěstí dosud neskončil, a může proto i nadále rozdávat radost dětem i jejich rodičům,“ řekl při vernisáži starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který nad expozicí převzal záštitu, a dodal, že Jů a Hele jsou takovým fenoménem, že by si snad zasloužili i čestné občanství první městské části.

Výstava je otevřena do 20. května. Dopoledne je vstup určen pro školy, odpoledne pak pro veřejnost.

Bližší informace naleznete na
www.uprstenu.cz 
Postavičky Jů a Hele zaplnily galerii U Prstenu

Postavičky Jů a Hele zaplnily galerii U Prstenu

FOTO (C)  PETR NAŠIC

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14