Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Kampa potvrdila, že je středem světa
24-3-2012

Kampa potvrdila, že je středem světa

Sobota patřila na Kampě sluníčku, bavícím se Pražanům a příjemné atmosféře. Vyvrcholil tam totiž dvoudenní festival Kampa – střed světa, kterému navíc předcházela úterní konference na toto téma.

„Rád jsem myšlence Kampy jako středu světa před lety pomáhal v boji s úředním šimlem. Tehdy by mě rozhodně nenapadlo, že po několika letech budu – obrazně řečeno – bojovat sám se sebou,“ prohlásil při zahájení sobotního programu starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

„Kampa vždy vyzařovala a vyzařuje zvláštní energii, a zřejmě proto je nám tady vždycky dobře,“ dodal 1. zástupce starosty Daniel Hodek, který se spolu s Oldřichem Lomeckým akce zúčastnil.

Festival nabídl po oba dny pestrý kulturní program pro děti i dospělé, občerstvení u stylových stánků i komentované vycházky. Ty byly dvě: jedna se týkala mlýnů a vod Kampy, druhá pak zaniklých nevěstinců „Menšího města pražského“.
Kampa se už počtvrté proměnila v pomyslný střed světa

Kampa se už počtvrté proměnila v pomyslný střed světa

FOTO (C)  PETR NAŠIC

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18