Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Gymnasia Cantant
20-3-2012

Gymnasia Cantant

Regionální kolo už 18. ročníku přehlídky gymnaziálních sborů Gymnasia Cantant se v úterý 20. března uskutečnilo ve Valdštejnském paláci Senátu Parlamentu ČR. Studenty Prahy 1 reprezentovaly pěvecké sbory Josef z Malostranského gymnázia a ZŠ a Smíšený pěvecký sbor Gymnázia Jana Nerudy.

Vážím si všech aktivit, které podporují a rozvíjejí talent dětí a mládeže, a jsem ráda, že stále máme dostatek mladých lidí, kteří mají zájem a chuť na sobě pracovat a dobře se při tom bavit,“ prohlásila radní Prahy 1 pro oblast školství Karolina Polverini.

Na uspořádání regionálního kola se organizačně podílel ředitel Malostranského gymnázia a ZŠ Tomáš Ledvinka: „Pěvecký sbor má obrovský vliv na rozvoj studentské osobnosti. Rozvíjí hudební odbornost a je zároveň ideálním způsobem trávení volného času.“

Nutno dodat, že teprve krátce působící pěvecký sbor Josef z Malostranského gymnázia a ZŠ, pod vedením sbormistryně Michaely Ditrichové, se v konkurenci mnohem zkušenějších a déle působících pěveckých sborů z Prahy, Liberce a Karlových Varů rozhodně neztratil. S největší pravděpodobností se zúčastní mimo soutěž i celorepublikového finále.

Celkovým vítězem regionálního kola se nakonec stal skvělý sbor Cum decore I. z libereckého Gymnázia F. X. Šaldy. Druhé místo obsadil vynikající Smíšený pěvecký sbor z Gymnázia Jana Nerudy v Hellichově ulici, jehož vystoupení, pod vedením sbormistra Petra Bärtla, bylo opravdu působivým zážitkem. Třetí pak skončil sbor Columbella z radotínského Gymnázia Oty Pavla.

Regionálního kola se kromě už zmíněných zúčastnily sbor Fasol – Misol z Gymnázia Jaroslava Heyrovského v Praze 5 a Sbor Prvního českého gymnázia v Karlových Varech.

Odbornými porotci regionálního kola ve Valdštejnském paláci byli prof. Lumír Pivovarský z PdF Ostrava, prof. Lubomír Mátl z JAMU a Mgr. Jaroslav Brych z AMU.

Další informace naleznete na http://www.gymnasiacantant.cz

Gymnasia cantant - XVIII. ročník přehlídky gymnaziálních pěveckých sborů

Gymnasia cantant - XVIII. ročník přehlídky gymnaziálních pěveckých sborů

FOTO (C) WWW.PETRNASIC.EU

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17