Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Zájezdy pro seniory nově!
1-3-2012

Zájezdy pro seniory nově!

Zájezdy pro seniory nově!


Vážení spoluobčané – senioři Prahy 1, dubnem 2012 se mění organizace seniorských výletů pořádaných radnicí MČ Praha 1. Tímto se ruší všechny již naplánované výlety od dubna do prosince 2012 – všechny destinace. S březnovým výletem mohou všichni přihlášení nadále počítat. Ostatní přihlášení na výlety od dubna dále budou vyrozuměni telefonicky.

Výběr předem

Struktura výletů tímto zpětně navazuje na systém před rokem 2011, tedy budou vypsány vždy výlety pouze na 2 měsíce dopředu, aby si občan – senior Prahy 1, mohl dostatečně vybrat z nabídky a časově zhodnotit, zda se chce a může daného výletu zúčastnit. Výlety se budou jezdit 2x měsíčně v počtu do 55 osob kapacity autobusu, tedy 1 autobus na danou destinaci. Oproti stávajícímu systému budou tedy 2 destinace za měsíc (podle časových možností). Zájezdy budou regulovány tak, aby i ten senior Prahy 1, který se rozhodne například v červenci, měl možnost se účastnit vícekrát.

Zajetý systém

Výlety budou nadále probíhat v zajetém systému: odjezd od hotelu Intercontinental v Pařížské ulici čp. 30. Zahrnuta je doprava autobusem s WC včetně minerálky pro každého, vstupné do objektů (hrad, zámek, poutní místo atd.), prohlídka města/památek, oběd kromě nápojů, doprovod zdravotní sestry.

Výlety povede a nově organizuje Karel Ulm, člen Sociální komise RMČ Praha 1.

Přihlašování se nově uskutečňuje takto: přes podatelnu Úřadu MČ Praha 1, Vodičkova 18 nebo Malostranské náměstí 22. Senior/ka se prokáže občanským průkazem. V případě naplnění výletu bude sdělen stav. V případě změny bude každý zúčastněný řádně a včas informován telefonicky. Tímto také žádáme uvést vždy telefonní kontakt, nejlépe mobilní telefon. Odhlašování žádáme stejným způsobem přes podatelnu nebo na tel. číslo 777 161 539, Karel Ulm a to pouze ve středu a čtvrtek 9.00–10.00 h.

NOVÉ DESTINACE:

Duben 2012:

12. dubna, čtvrtek
Zámek Zbiroh a město Rokycany, odjezd v 9.00 h.

15. dubna, neděle
Hrad Lemberk a město Liberec, odjezd v 9.00 h.

Květen 2012:

3. května, čtvrtek
Hrad Grabštejn a město Hrádek nad Nisou, odjezd v 9.00 h.

6. května, neděle
Zámek Kratochvíle a město Vodňany, odjezd v 9.00 h.