Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Počet lidí žijících v Praze 1 vzrostl
29-2-2012

Počet lidí žijících v Praze 1 vzrostl

  
„Praha 1 se v žádném případě nevylidňuje,“ prohlásil na středeční tiskové konferenci radnice Prahy 1 její starosta Oldřich Lomecký. Své tvrzení doložil nejnovějšími údaji Českého statistického úřadu.

Podle nich nyní na území Městské části Praha 1 žije celkem více než 37 tisíc lidí, což je asi o 3 tisíce více než před deseti lety.

Zhruba 10 tisíc z nich však není přihlášeno k trvalému pobytu. „Menší část z nich tvoří cizinci pracující pro české i zahraniční firmy. Na tomto počtu se také podepisuje praxe přetrvávající z minulé doby, kdy majitelé nemovitostí odmítají udělit souhlas k přihlášení nájemníků k trvalému pobytu,“ vysvětlil starosta Lomecký a dodal, že se radnice chce na tento problém zaměřit. 

„Plánujeme osvětovou kampaň, jež bude zdůrazňovat výhody trvalého přihlášení,“ popsal Oldřich Lomecký. Podle něj mají mnozí majitelé nemovitostí ničím nepodložené obavy, že trvale přihlášený nájemník má právo v bytě zůstat i po skončení nájemního vztahu. 

Starosta také zdůraznil, že přestože lidé nemají v Praze 1 trvalé bydliště, čerpají služby hrazené městkou částí, jako jsou svoz odpadků, opravy komunikací a podobně.
Počet lidí žijících v Praze 1 vzrostl

Počet lidí žijících v Praze 1 vzrostl