Doprava, parkování a úklid Školství a spolky Kultura Sport Čistota a životní prostředí Bezpečnost a veřejný pořádek Sociální péče a zdravotnictví Byty, nebyty a privatizace Územní rozvoj a investice Obchod, služby a podnikání
Začala distribuce vstupenek na Ples seniorů
14-2-2012

Začala distribuce vstupenek na Ples seniorů

V neděli 4. března roztančí Palác Žofín tradiční ples určený pro seniory Prahy 1. Jeho letošní název zní „Jen pro ten dnešní den“ a hlavním pořadatelem je Městská část Praha 1

„Naši starší občané se mohou mimo jiné těšit na Melody Makers s vynikajícím Ondřejem Havelkou, na vystoupení sokolských seniorů a dětí, módní přehlídku salonu Donát, který se zaměřuje i na oděvy pro seniory, country taneční soubor Medunka z Klubu seniorů v Týnské 17, dechovou kapelu Květovanka, latinskoamerické tance v podání profesionálních tanečních párů, Milana Drobného a legendárního Václava Neckáře,“ prozradil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který také ples slavnostně zahájí.

Moderátory programu ve Velkém sále Paláce Žofín budou Marta Richterová a Karel Štědrý, v Malém sále bude programem provázet Petr Čimpera.
Celkem bylo pro seniory z Prahy 1 připraveno 950 bezplatných vstupenek. Od prvního dne distribuce byl o ně obrovský zájem, takže několik dní před konáním plesu jsou v Informačním centru Městské části Praha 1 ve Vodičkově ulici k vyzvednutí poslední zhruba tři desítky lístků.

„Tak velkým zájmem jsme byli příjemně překvapeni a zároveň potěšeni, protože to ukazuje, že to velké množství práce, které vkládáme do aktivit pro naše seniory, má význam a smysl,“ řekl Oldřich Lomecký.

Městská část Praha 1 a její Středisko sociálních služeb Praha 1 organizují a financují pro starší spoluobčany po celý rok řadu velmi zajímavých aktivit – nedělní taneční odpoledne, hudební koncerty, pořady Setkání s osobností, konané v Redutě, výlety po celé České republice, ale třeba také do Bratislavy, taneční a recitační kroužky, vzdělávací, sportovní a relaxační aktivity, Pánský či bridžový klub a tak by se dalo ještě dlouho pokračovat.  Velmi úspěšné je rovněž pétanqueové mužstvo. Letošními novinkami pak budou divadelní kroužek a letní seniorský tábor na Sázavě. 
 


 

Ve fotogalerii a na videozáznamu si s námi můžete připomenout atmosféru loňského Plesu seniorů Prahy 1, který proběhl v Paláci Žofín v neděli 6.března 2011:1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29